Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) ftc

ftc
(nagyúr)

Elméletileg jövö héten lehull a lepel rola mit is tud pontossan.

(#2) erdoke

erdoke
(titán)

Végképp összezavarják az embert, hogy merre fejlesszen. Ha lényegesen olcsóbb lesz a hasonló órajelű 1xx Opteronnál, akkor akár platformot is érdemes váltani, teljesítményben (szokás szerint) úgyse lesz komoly eltérés. Csakhát az AGP-s S940-ről a PCI-E-es S939-re váltás a CPU mellett az alaplap, a RAM és a VGA cseréjét is hozza magával.
Ki akar S940-es konfigot? :DD:DD

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#3) Overlocker

Overlocker
(veterán)

Na nyáron én is beruházok már egy 939-re, és egy darabig csak elleszek vele..

(#4) L3zl13 válasza erdoke (#2) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Hogyé adod?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) erdoke válasza L3zl13 (#4) üzenetére

erdoke
(titán)

Ha komolyan érdekel, dobj egy mailt. Még nem 100%, gondolkodok a két gépes megoldáson, kevés a villanyszámla. :DDD

(#6) atus33

atus33
(tag)

Ha bebizonyosodik, hogy igaz ez az információ, akkor ez lesz az utóbbi hetek legjobb híre :) Bíztam benne, hogy érdemes S939-re várni, a jelek szerint bejött. Az pedig, hogy nem lesz a dupla magosból FX, azt jelenti, hogy ezek nem 1000 dollár körüli árúak lesznek, hanem normálisabb fogyasztóbarát árcímkéjük lesz (gondolom valahol a 2 db. egymagos proci együttes árának környékén).

Gondoljatok bele, még a felsorolt leglassabb verzió is 2 db Athlon 64 3500+-nak felel meg! (A64 7000+ ? :) ) És még van benne SSE3 is.

Ha 1M cache lenne, az csúcs lenne (szeretem, ha benne van a prociban az anyag), de ennek szerintem kevés a valószínűsége, ld. magméret <=> költség.

Szóval hurrá!

Az Intel pedig menjen a sunyiba, még most sem lehet tőlük hosszú távra vásárolni érdemes lapot kapni; a Smithfield nem megy bele a most kapható lapokba.

. o O o .

(#7) Overlocker válasza atus33 (#6) üzenetére

Overlocker
(veterán)

''A64 7000+'' Ilyen jelölés nem lesz! 4400+-tól kezdődik.
A Toledok 2*512kb cache-el rendelkeznek majd.Több helyen ezt olvastam.
Sztem később az ára kb 1,5X lesz csak drágább mint a single core-nak különben nem fogják venni.Ehhez azonban még várni kell:DD

(#8) erdoke válasza atus33 (#6) üzenetére

erdoke
(titán)

Az SSE3 már a szimpla Venice magban is benne van, a PR számozás tervezete pedig benne van a hírben, szó sincs 7000+-ról (miért is lenne?):

''...a sunnyvale-i vállalat kétchipes asztali lapkáinak az Athlon 64 X2 nevet fogja adni, s a termékcsalád a 4400+, 4600+, valamint a 2,4 GHz-en járó 4800+ modellekkel debütál.''

(#9) atus33 válasza Overlocker (#7) üzenetére

atus33
(tag)

Tudom, hogy nincsen A64 7000+, ott volt mögötte a '' :) ''. De tény, hogy a jól párhuzamosítható feladatokban kb. úgy fog viselkedni, mint két A64 3500-as együtt. És ez csak a leglassabb a három közül!

Végre kavarog az eddigi állóvíz a processzorok háza táján.

. o O o .

(#10) erdoke válasza Overlocker (#7) üzenetére

erdoke
(titán)

A kétmagos Opteron procik áráról már volt egy hír, az ottani árakat össze lehet hasonlítani a mostani Opteron vs. A64 árakkal, és akkor jó közelítéssel megsaccolható a Toledo procik középtávú árfekvése.
Személy szerint én megvárom a VIA új déli hídját is...

(#11) Overlocker válasza atus33 (#9) üzenetére

Overlocker
(veterán)

Én már láttam a 2db dual-core-s tesztet is. Überbrutál.
Keress rá,itt a ph-n,ma linkeltem be: Amd dual core

(#12) erdoke válasza atus33 (#9) üzenetére

erdoke
(titán)

A leglassabb 2 GHz-es a hír szerint, és így 2 db 3200+ lenne a szintén sántító analógia. :D

(#13) Integra válasza erdoke (#2) üzenetére

Integra
(titán)

hih, valahogy éreztem hogy hamarosan ezt a kérdést fel fogod tenni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) erdoke válasza Integra (#13) üzenetére

erdoke
(titán)

Sajnos azért kell rajta gondolkodnom, mert csak procit nehezebb eladni. Vagy nem?
Egyébként nem lenne gond egy 2 GHz-es dual core Opteron sem, ha nincs horror különbség a hasonló órajelű A64-hez képest. ;)

(#15) Tigerclaw válasza atus33 (#9) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Szerintem rosszul gondolod. A megadott 4400+ elnevezés a teljes teljesítményre vonatkozik, nem az egyik magra. Arról van szó, hogy két gyengített A64 mag van egy chipben és így jön ki a teljesítmény. Vedd úgy, hogy két db 2200+-os procit raktak egybe. Mivel a párhuzamosítás nem 100%-os a legtöbb esetben, ha ők kb. olyan 60-70% többlettel számolnak, akkor is nagyjából 2 db 3000+-os maggal lehet számolni max.

[Szerkesztve]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) atus33 válasza erdoke (#12) üzenetére

atus33
(tag)

Az is lehet! Bár a cikk nem említ 2 GHz-et, elképzelhető, hogy az lesz a leglassabb.

Én így számoltam:
4800: 2 x 2400 MHz
4600: 2 x 2300 MHz
4400: 2 x 2200 MHz.

Bár a 100 MHz-enkénti ugrás eltérne a jelenlegi gyakorlattól, egyrészt 2 mag esetén már 2 x 100 MHz-ről van szó, valamint elegáns, hogy a számozásnak matematikai köze van a MHz-hez: modellszám = 2 x MHz szám. De hát ez majd kiderül. 2 db A64 3200+-os proci sem rossz. (Jajj le ne írjam, hogy A64 6400+, mert vannak itt páran, akik azt hiszik, nem tudok olvasni, közben meg ők nem tudják elolvasni a '' :) '' jelet... ) :)

. o O o .

(#17) erdoke válasza atus33 (#16) üzenetére

erdoke
(titán)

A64-ekben már csak egész szorzót használ az AMD, így 200 MHz-enként van ugrás. Ezt a 2X szorzót mindenhol felejtsd el, két mag esetén is 200 MHz az órajel különbség, nem 2x200. Teljesítményben pedig még inkább.

(#18) Tigerclaw válasza atus33 (#16) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Egyébként bárhogy is számoljuk a teljesítményt, az AMD már megadta az irányszámokat. Ezeknek a kétmagos prociknak a teljesítménye 4400+ -tól 4800+-ig fog terjedni az egymagos procik teljesítménye szerint, a legelterjedtebb alkalmazásokban. Mondhatjuk úgy is, hogy a nemlétező 4400-4800MHz-es P4-ek teljesítményét fogja hozni. A kérdés az, hogy az AMD a beszámozás alkalmával milyen szintű párhuzamosítással számolt. Ha pedig nem párhuzamosított programozással készült alkalmazást futtatunk, milyen szintnek felel meg a proci.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Overlocker válasza atus33 (#16) üzenetére

Overlocker
(veterán)

''Jajj le ne írjam, hogy A64 6400+, mert vannak itt páran, akik azt hiszik, nem tudok olvasni, közben meg ők nem tudják elolvasni a '' '' jelet... ) ''

Tudok olvasni,csak sok embert megtéveszthet,érted! Én tudom mire gondolsz. De vajon olyan emberke aki ezt elolvassa és ezt kéri majd a boltba! :C

(#20) atus33 válasza Tigerclaw (#15) üzenetére

atus33
(tag)

Szerintem te gondolod rosszul, ugyanis vannak közel 100%-osan skálázódó feladatok, valamint vannak 0%-osan skálázódók, úgyhogy egy 'A' GHz-es duálos proci leadhat A és 2 x A között bármilyen teljesítményt, a feladattól függően. Nem hinném, hogy így lehet mérni duál magos procikat, ahogy te méred! A duál procik esetében már sosem lesz elég egy benchmark a teljes képhez. Itt egy jó cikk ebben a témában: Bővebben: link. Ez azt jelenti, hogy bizonyos feladatoknál megfelelhet egy 4400-4800 MHz-es Pentiumnak, de ez egyáltalán nem általánosítható.

Az A64 magok a duál megoldásban nem gyengítettek, legfeljebb osztozniuk kell a mem. sávszélességen.

Itt pedig lapul egy friss Dual Opteron benchmark tananyag japánul: Bővebben: link Az oldalon van olyan benchmark, amely esetén a második maggal elért növekedés közel 100%. Van olyan is, ahol közel 0%.

[Szerkesztve]

. o O o .

(#21) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

Egyébként ki fogja ezeket megvenni?
Egy 3800+-os A64, ma olyan 110 ezer Ft
Egy 4000+-os A64, ma olyan 160 ezer Ft

ha csak ezt követem lineárisan:

a 4400+ = 260 ezer Ft
a 4800+ = 360 ezer Ft

Ha a szokásos exponenciális lépéseket követném, még ezeknél is horribilisabb összegek jönnének ki. A 4800+ simán lenne vagy fél milkó. Hacsak nem fog árat ejteni az AMD. Ezért jobb két ''gyenge'' opteronból összedobni a rendszert, mert az legalább ''olcsó''. Mondjuk két 244-es opti kijön 120-ból.

[Szerkesztve]

(#22) Tigerclaw válasza atus33 (#20) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

A lényeg az, hogy a 4400+ os A64X2, 10%-al lesz gyorsabb a ''régi'' 4000+ os A64-nél az AMD szerint.

(#23) Den válasza Tigerclaw (#21) üzenetére

Den
(veterán)

csak ez nem így műxik. a csúcsprocik mindig drágák aztán jön a következő és mindegyik egyet lejebb lép az árlistán.

ugyanazok fogják megvenni akik az eddigieket is. lesznek akik a megjelenés napján max áron, lesznek akik két év mulva 20 rongyért kifutó prociként :)

www.simson4t.hu

(#24) L3zl13 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

De rosszul számolsz.
Általában ez úgy megy, hogy az új csúcsproci ára kb állandó, a régebbi csúcs a visszább esik egy szintet...

Aki hülye, haljon meg!

(#25) MUŁĐER válasza Tigerclaw (#22) üzenetére

MUŁĐER
(addikt)

jó,de 1 mag teljesítményét nem lehet összehasonlítani kettőével,de ha meg azt írják hogy AMD 6400+, akkor meg sok lenne....:)

én úgy hallottam nem lesznek horribilis árúak a dual core cuccok, csak hogy gyorsan elterjedjenek...

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#26) Tigerclaw válasza L3zl13 (#24) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Den, L3zl13: Oda is írtam, hogy hacsak nem ejt árat az AMD. Ha tényleg esni fognak az árak az szeretni fogom.

(#27) Tigerclaw válasza MUŁĐER (#25) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Dehogynem. Össze lehet hasonlítani és össze is kell. Az AMD-nek a számozást úgy kell megkreálnia, hogy az utca embere is megértse (még az amcsik is) Szóval a 4400+ az 4400+-t jelent és nem kell mögéképzelni semmilyen duál magot. A szakértők úgyis tudják azt, hogy bizonyos alkalmazásokban olyan lesz, mint egy 4000+-os proci, más esetben pedig olyan, mint egy 5000+-os proci.
Az AMD nem írhatja oda egyiket se, hiszen ha odaírná, hogy minimum 4000+, a kutya se venné meg, ha pedig azt írná, hogy akár 5000+-os teljesítmény, a konkurencia minimum előszedne tíz tesztet, hogy az hazugság, de lehet hogy be is perelné. Az AMD ezért valszeg összeszedett néhány mérvadó iparági bencsmárkot és annak eredménye szerint adta az elnevezéseket.

(#28) Den válasza Tigerclaw (#27) üzenetére

Den
(veterán)

ez így van. 4000+ az 4000+ akárhány mag is van rajta

www.simson4t.hu

(#29) erdoke válasza Tigerclaw (#21) üzenetére

erdoke
(titán)

Ez egy teljesen valószerűtlen számítás, teljesítményarányosan lesz drágább a proci. A mindenkori csúcsproci (és az itthon raktáron beragadt, de csúcsprociként beszerzett előd) természetesen 160+e Ft lesz továbbra is.

Csak összevetésképpen a jövő héten megjelenő dual core 2xx és 8xx Opteronok beharangozott árai:
''Az Opteron 265 és 275 modellek ára a hírek szerint 851, illetve 1299 dollár lesz, míg a 865 és 875 modellszámú Opteron chipekért 1514, illetve 2649 dollárt kell fizetniük a nagy tételben rendelőknek.''

Ez a mostani 2xx vs. 1xx árakat összevetve kb. 500 $-os Opteron 165 indulóárat jelent. Amit tovább tekerve a 2,2 GHz-es Toledora kb. 450 $ jön ki. A 60e Ft-os 3500+ kisker árral számolva bruttó 100-110e-re saccolom a középsőt (4400+). ;) Ez meg is felel a mostani csúcs alatti procinak (3800+). Ezek alapján 160-180e lesz a 4800+. :D

(#30) MUŁĐER válasza Tigerclaw (#27) üzenetére

MUŁĐER
(addikt)

jah értem mire gondolsz, ez kb olyan mint intelnél az 5XX, 6XX, 8XX jelölés...jah, korrekt

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#31) CollectoR

CollectoR
(aktív tag)

A 2 magos procik 939 re jönnek, de a mostani chipsetes alaplapok azok támogatni fogják esetleg bios frissítés után? Vagy uj lap kell majd? Mert most én is amd re váltok, az uj intelek valahogy unszimpatikusak.

(#32) Terminátor 4.

Terminátor 4.
(tag)

2400 Mhz-es lesz a Dual Core AMD, korábban már volt egy ilyen teszt.
Azért csak 4800+, mert nem párhuzamosítható folyamatokban, pl. játékokban 1%-al sem lesz jobb a teljesítmény, habár párhuzamosítható folyamatokban (pl. renderelés) 100%os lesz a gyorsulás.
A Cinebench tesztek mutatják, hogy renderben még a Dual magos Hyperthreadinges Extreme Edition P4-nek is 10%al odabasz, az egymagos társához képest meg kábé 95%os gyorsulást mutat, úgyhogy ilyen feladatokra simán elmegy 7000+-nak.

"Még visszatérek!"

(#33) DigitXT válasza Terminátor 4. (#32) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Azt mondja már meg nekem valaki, hogy egy játék miért nem párhuzamosítható? Szvsz simán meg lehet csinálni, hogy külön szál kezeli az AI-t, meg ilyenek, vagy ez nem igaz?:F Amúgy ez a 7000+ jól hangzik. Lehet, hogy mégis S939-est kell majd vennem, gondolva a jövőre?:DDD (Mégha az S754 jóval olcsóbb is ma...)

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#34) sirály12

sirály12
(őstag)

Kell nekem egy ilyen prockó. Kell, kell, kell, ....... :DDD :DDD :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#35) MUŁĐER válasza CollectoR (#31) üzenetére

MUŁĐER
(addikt)

Ha minden igaz BIOS frissítés elég lesz

(#36) DigitXT válasza MUŁĐER (#35) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

És minden igaz?:DDD

Mod a válaszra: az királyság, azt hiszem újragondolom az S754-es tervemet!:DDD

[Szerkesztve]

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#37) MUŁĐER válasza DigitXT (#36) üzenetére

MUŁĐER
(addikt)

hát, nem jelentettek be új chipsetet külön a dual core -hoz, pedig lassan lassan megjelenik, ergó....igaz..de semmi se 100%,csak 99:)

(#38) AMD Power

AMD Power
(titán)

Nagyon kíváncsi leszek az első teszteredményekre! A Hő termelésre is kiváncsi leszek....!:F

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#39) CollectoR

CollectoR
(aktív tag)

939 :R

(#40) erdoke válasza DigitXT (#33) üzenetére

erdoke
(titán)

Senki nem mondta, hogy nem párhuzamosítható, de eddig nem olyannak írták a játékokat, mert nem volt rá szükség, és megspórolták a plusz munkát.
Ha a játékban csak egyszálú utasításvégrehajtásra van parancs, akkor mit számoljon a másik proci? Tudsz mellette másik játékot játszani. :D

(#41) hobizoli válasza erdoke (#40) üzenetére

hobizoli
(veterán)

Vagy lehet kozben virust keresni, videot tomcsizni, stb...ugyis ez -volt- az egyik legfobb erv mindig a HTT mellett.

Csak ez igy gyorsabb lesz.

hobizoli

[Szerkesztve]