Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • LordX

    veterán

    válasz HERR Z #23 üzenetére

    Az, hogy valamibe lehet valamiből kettőt kérni, az még abszolút nem jelenti, hogy azok együttműködnek... Vegyél csak kettő PCI-os videokártyát: pl. Gf4MX-ből lehet kapni, be is lehet rakni egy gépbe, és mindkettő működni fog - és ne mondd, hogy tud SLI-t..

    Elrugaszkodottabb példa: Vegyél két autót, kétszer annyui utast tudsz szállítani (= 2x annyi monitort tud a két kártya kezelni), de nem lesz 2x gyorsabb, ha egy csávó akar eljutni A-ból B-be (= semmivel nem lesz gyorsabb a játék)

    A Radeonok (szerintem) képtelenek SLI-re, de ha ezt az nV beveti durvábban (értsd: akár a belépő szintű verzióknál is -> olcsó, egyszerűen bővíthető, gyors..), akkor tuti összeszedi magát az Ati, mert már csinált egy ilyet (Rage Maxx).

    Ugye ez volt az első kártya, amibe a volt 3Dfx mérnökeinek keze van bent?

    Egyébként bármely chipset elég ehhez, ami tud 32db PCIe vonalat (igaz, eddig nincs ilyen :) Az összes eddig, amit láttam, az 20 vonalat támogat (Intel 9x5: NB: 16x, SB: 4x). Jah, meg 2 távolságra kell lennie a két slotnak :)

  • LordX

    veterán

    válasz HERR Z #31 üzenetére

    Mutass nekem 2 GPU-s, működő Radeon 9x00-t, vagy GeForce-ot (6800 nem ér :) ). Nem tudsz. Amit belinkelét képet, arról semmi teszt, semmi beszámoló megbízható, nagy nevű oldalon, gyártó oldalán... Csak Inquirer-en talált a Gúgli valamit róla, és egy haladó Photoshop ismerettel rendelkező emberke max egy óra alatt összedob egy képet. Félreértés nem essék, ettől még lehet, hogy létezik a kártya valahol, de nem tudod megvenni nem hogy itthon, még Japánban sem..

  • LordX

    veterán

    válasz HERR Z #51 üzenetére

    1. Vannak játékok, amik ki tudnak használni több videokártyát: pl. MS Flight Simulator.

    2. Az Alienware cucc szoftveres:
    ''Az Alienware az E7525 köré X2 néven épít speciális, saját tervezésű alaplapot, amelyen két PCI Express x16 foglalat, kétcsatornás DDR2 memóriavezérlő, Serial-ATA RAID vezérlő, Gigabit Ethernet hálózati vezérlő mellett PCI-X foglalatok is helyet kaptak. A két PCI Express felületű videokártya működésének összehangolásáról egy ún. ''merger hub'' gondoskodik, melynek működése bizonyos szoftveres összetevőket is igényel, azonban a telepített videokártyák meghajtóprogramjainak módosítására szerencsére nem lesz szükség''([L]http://hwsw.hu/hir.php3?id=25462[/L]), tehát nem a két GPU működik együtt, hanem csak az egyikkel lerendeleltetik a cucc egyik felét, kibányásszák a framebufferből a képet, és átadják a másik videokártyának, hogy tegye ki overlaybe, a többi helyen meg számolja ki a kép többi részét...

    Még mindig nem mutat egyik Radeon sem SLI-féle tulajdonságokat.

    Tudtam válaszolni :t

    [Szerkesztve]

  • LordX

    veterán

    Szerintem egy moderátor szedje szét ezt a fórumot, mert - bár érdekes, szakmai a téma, mégsem (ehhez) a hírhez kapcsolódóak a hozzászólások - és ha megjelenik a hír az nV SLI-ről (ugye lesz?), akkor pont oda illenének... Szóval ezeket a hozzászólásokat oda kéne átpakolni...

Aktív témák