Hirdetés

2019. június 20., csütörtök

(#1) engusz

engusz
(PH! nagyúr)

Ebben az nVidia féle SLI-ben még látok jövőt! Biztos lesz olyan elvetemült, aki ezért vesz két 6800 Ultra-t. :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) jakobkacsa

jakobkacsa
(senior tag)

2 GF 6800???

mamma mia... :U

Dyslexia for cure found!

(#3) L3zl13 válasza engusz (#1) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Miért? Én személy szerint semmilyen jövőt nem látok benne. Még ha meg is dobja a 3D teljesítményt valamivel. Nem éri meg...
Szóval szerintem a többprocis VGA-khoz hasonlóan zsákutca ez a fejlődési irány.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) c41r0^ válasza L3zl13 (#3) üzenetére

c41r0^
(őstag)

Ha a 3D eredményeket nem is, de a fogyasztást biztos megdobja kicsit :)
Elképzelem, ahogyan Tour de France szimulátorral játszik a polgár, alatta egy bicikliváz, ami kettő az egyben: áramot termel+ USB-re csatlakoztatható force feedback bicikli :D

[Szerkesztve]

(#5) Legolas válasza L3zl13 (#3) üzenetére

Legolas
(senior tag)

Nem hinném, hogy zsákutca lesz, viszont kizárólag a millások kiváltsága.
Kb 60%-al több fps, mint az 1 vga-s rendszerrel. Az nem kevés!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#6) faster válasza engusz (#1) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

[L]http://www.hardwareanalysis.com/content/article/1728/[/L]

(#7) c41r0^ válasza Legolas (#5) üzenetére

c41r0^
(őstag)

én plussz 30-35%-ot tippelnék, nem 90-et, a cikk szerint

[Szerkesztve]

(#8) engusz válasza L3zl13 (#3) üzenetére

engusz
(PH! nagyúr)

Volt egy teszt az Alienware gépéről, ott szép eredmények születtek!

Szerk.: [L]http://www.hardwired.hu/forum/forum.hw?t=11335&hir=9498[/L]...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Pukii

Pukii
(senior tag)

Min 75% szerintem de csak akor ha nem cpu limitált a helyzet.(nem hiszem hogy 2 gf6800 ultrát megtudná izasztani bámijen proeszor)

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#10) faster válasza c41r0^ (#7) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Mégis hogy jött ki ez a 30-35%?

(#11) faster válasza Pukii (#9) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Simán megizzasztja egy mai játék.

(#12) Pukii válasza faster (#11) üzenetére

Pukii
(senior tag)

Mejik?

(#13) faster válasza Pukii (#12) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Far Cry, Tomb Raider, meg még egy csomó nem CPU limitált játék.

(#14) Pukii válasza faster (#13) üzenetére

Pukii
(senior tag)

Akor pontositok:Nem hiszem hogy egy mai játék 2 gf 6800 ultrát bármijen beálitásal játszhatatlan szint alá tudná vinni és a legtöbb esetben cpu limitált lene a játék.

(#15) Pukii válasza faster (#13) üzenetére

Pukii
(senior tag)

Akor pontositok:Nem hiszem hogy egy mai játék 2 gf 6800 ultrát bármijen beálitásal játszhatatlan szint alá tudná vinni és a legtöbb esetben cpu limitált lene a játék.

(#16) Pukii

Pukii
(senior tag)

Bocsesz 2szer nyomtam meg véletlenül.

(#17) L3zl13 válasza Pukii (#15) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Hurrá, de ezt elvileg már egy db 6800-nak is tudnia kéne magában... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Divi válasza c41r0^ (#4) üzenetére

Divi
(fanatikus tag)

Belville után szabadon ? ;]

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#19) Sir Pocok

Sir Pocok
(senior tag)

miért gondolkodtok 6800 Ultrában?
Jönnek low-end NVIDIA kártyák is.....

Úgy élj, hogy neked is meglegyen a saját történeted!

(#20) faster válasza Sir Pocok (#19) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Ki mondta, hogy abban gondolkodunk? Ez egy érdekes hír, amiről elmondjuk a véleményünket, mégha nem is vesszük meg.

(#21) Keitaro válasza engusz (#8) üzenetére

Keitaro
(PH! kedvence)

[L]http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/1/y/5515.html[/L]

És gondolom nekik még nincs nF4-ük, ergo nem az az első ami két x16-ot kezel...

(#22) L3zl13 válasza Sir Pocok (#19) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Mondjuk mert a cikk is 6800-at említett, és honnan tudod, hogy a low-end is támogatni fogja a SLI-t?
Harmadrészt meg, low-endben nem nagyon lesz értelme a változó teljesítménynövekedést nyújtó kétkártyás megoldásnak drága lappal, és közepesen drága kártyákkal. (Amelyek együtt valószinűleg ugyanannyiba kerülnek, és kevesebbet nyújtanak mind egy normál lap és egy drágább kártya.)

Aki hülye, haljon meg!

(#23) HERR Z

HERR Z
(PH! nagyúr)

Ez oké hogy 6800-at lehet SLI-zni...csak abba az Alienware gépbe lehet kérni KÉT X800 XT-t is, szóval ezt nem csak nVidia tudja.....
Amúgy meg egyátalán nem hülyeség látva a teszteket és visszagondolva a Voodoo2-re...bár én személy szerint jobban örülnék annak a Sapphire duál radeon9800-as kártyájának...mert azért még AGP-m lesz egy ideig:P

(#24) Sir Pocok

Sir Pocok
(senior tag)

:DD bocsánat , hogy megmertem emliteni ezt a lehetőséget is... :DD
egyébként senki se tudja mit hoz a jővő.....

Úgy élj, hogy neked is meglegyen a saját történeted!

(#25) Frigo válasza HERR Z (#23) üzenetére

Frigo
(őstag)

Csak hogy szerzel mellé még egy AGP slotot :P

(#26) Tal2

Tal2
(tag)

Nekem sima NF7-em van. Elmesélné valaki, mit tud a SoundStorm?
Kevésbbé terheli a procit? Annyira jó a hangja?

(#27) anulu

anulu
(PH! félisten)

első plusz pontja nálam a PCI-E-nek... SLI 6800GT (nálam csak nVidia jön szóba!), nForce4, duál 246 Opteronnal, és ''Somebody stop me!!!'' :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#28) HERR Z válasza Frigo (#25) üzenetére

HERR Z
(PH! nagyúr)

pont azért duál mert egy kártyán van 2 chip

(#29) LordX válasza HERR Z (#23) üzenetére

LordX
(PH! kedvence)

Az, hogy valamibe lehet valamiből kettőt kérni, az még abszolút nem jelenti, hogy azok együttműködnek... Vegyél csak kettő PCI-os videokártyát: pl. Gf4MX-ből lehet kapni, be is lehet rakni egy gépbe, és mindkettő működni fog - és ne mondd, hogy tud SLI-t..

Elrugaszkodottabb példa: Vegyél két autót, kétszer annyui utast tudsz szállítani (= 2x annyi monitort tud a két kártya kezelni), de nem lesz 2x gyorsabb, ha egy csávó akar eljutni A-ból B-be (= semmivel nem lesz gyorsabb a játék)

A Radeonok (szerintem) képtelenek SLI-re, de ha ezt az nV beveti durvábban (értsd: akár a belépő szintű verzióknál is -> olcsó, egyszerűen bővíthető, gyors..), akkor tuti összeszedi magát az Ati, mert már csinált egy ilyet (Rage Maxx).

Ugye ez volt az első kártya, amibe a volt 3Dfx mérnökeinek keze van bent?

Egyébként bármely chipset elég ehhez, ami tud 32db PCIe vonalat (igaz, eddig nincs ilyen :) Az összes eddig, amit láttam, az 20 vonalat támogat (Intel 9x5: NB: 16x, SB: 4x). Jah, meg 2 távolságra kell lennie a két slotnak :)

(#30) Dassler válasza anulu (#27) üzenetére

Dassler
(őstag)

Nem kötöszködés képpen, de miért csak nvidia? Annyira bejött, vagy a többi nem jött be annyira?
Inkább legyen dual 250-es az az Opteron :D hamár épp a 246-osra is futtja, meg két 6800-asra...meg akkor már mé GT...? ;]

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#31) HERR Z válasza LordX (#29) üzenetére

HERR Z
(PH! nagyúr)

Ha a chipek meg tudják csinálni egymás között akkor a kártyák is...nem?-bár volari..-
Amúgy mi a fasz értelme lenne két kártyának egymás mellett ha nem tudnénak komunikálni egy olyan gépben ami játékra lett tervezve nem pedig fejlesztőknek 4 moncsi miatt:t
[L]http://www.sg.hu/kep/2003_09/0930ati3.jpg[/L]

(#32) Dassler válasza HERR Z (#31) üzenetére

Dassler
(őstag)

Ez az a dual Ati cucc?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#33) HERR Z válasza Dassler (#32) üzenetére

HERR Z
(PH! nagyúr)

jah, de be volt szúrva képnek úgylátszik valakinek nem teccett
radeon9800 maxx néven futott -prototípus erejéig

(#34) engusz válasza HERR Z (#33) üzenetére

engusz
(PH! nagyúr)

Én javítottam. Semmi értelme nem volt, mivel kilógott a lényeg.

(#35) Keitaro válasza anulu (#27) üzenetére

Keitaro
(PH! kedvence)

Earth simulator : beszótá? :DDD

(#36) LordX válasza HERR Z (#31) üzenetére

LordX
(PH! kedvence)

Mutass nekem 2 GPU-s, működő Radeon 9x00-t, vagy GeForce-ot (6800 nem ér :) ). Nem tudsz. Amit belinkelét képet, arról semmi teszt, semmi beszámoló megbízható, nagy nevű oldalon, gyártó oldalán... Csak Inquirer-en talált a Gúgli valamit róla, és egy haladó Photoshop ismerettel rendelkező emberke max egy óra alatt összedob egy képet. Félreértés nem essék, ettől még lehet, hogy létezik a kártya valahol, de nem tudod megvenni nem hogy itthon, még Japánban sem..

(#37) rog válasza LordX (#36) üzenetére

rog
(PH! kedvence)

ezek szerint a 6800-ról van?

(#38) rog

rog
(PH! kedvence)

[L]http://www.sg.hu/cikk.php?cid=32732[/L]

(#39) faster válasza rog (#37) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

(#40) Kain válasza Tal2 (#26) üzenetére

Kain
(senior tag)

Sima NF7-en nincs Soundstorm,csak az S-en.Kb azt tudja mint egy Live 5.1,picit talán jobb szoftverrel.

Amúgy az első 30 hsz-ben nem sok szó volt a hir fő témájáról /eddig jutottam:))/

(#41) Dassler

Dassler
(őstag)

Tök jó az az alienware cucc, de aszem, lehet, hogy nem veszek :U de csak azért, mert nem teccik a zöld nyák benne :D

[Szerkesztve]

(#42) rog válasza faster (#39) üzenetére

rog
(PH! kedvence)

müködő?

(#43) eddie303 válasza Dassler (#30) üzenetére

eddie303
(őstag)

Szerintem azért nVidia, mert jobb a linuxos támogatottsága :) Nekem is fura elképzeléseim vannak az ideális géprõl: nVidia chipset/Ati videokártya, AMD proci/Intel hálókártya :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#44) anulu válasza Dassler (#30) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

a GeForce 5900XT-m előtt R9600PRO-m volt, és annyit szenvedtem a driverek miatt annyit szívtam, hogy még1x nem akarok olyat! ennyi pusztán az indok. amúgy a kártyával semmi gond nem volt, ha a driver is úgy akarta, akkor ment mint az álom, de az a gond, hogy ritkán akarta úgy. AA/AF-be belehalt 1280x1024 mellett a driver, úgyhogy elegem lett hosszú időre az ATi-ból. ennyi.

f*kázni nem fogom, de kétkedéssel fogom nézni az új cuccait. a driverek miatt írták le magukat nálam most ismét elég hozzú időre...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#45) anulu válasza eddie303 (#43) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

linuxos támogatottság engem nem érint... :U

ideális gép? az enyémben szintén AMD proci/intel kártya (az egyik alaplapi (a gigabites :DDD))

(#46) faster válasza rog (#42) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Gondolom...

(#47) Dassler válasza anulu (#44) üzenetére

Dassler
(őstag)

ahham. na igen, köszönöm a kimerítő választ.

(#48) rog válasza faster (#46) üzenetére

rog
(PH! kedvence)

aszittem, csak ma fogják bejelenteni, hogy lesz/van ilyen kártya...

(#49) faster válasza rog (#48) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Nem tudok semmit a részletekről, de a kártya tetején az a csatlakozó már régóta ott van a 6800-on.

(#50) Keitaro válasza LordX (#36) üzenetére

Keitaro
(PH! kedvence)

A fenti linkből nem lett semmi, a Sapphire kisérletezgetett, viszont van 4 R300 GPU-s cucc :)
Már nem emlékszem pontosan milyen szimulátorban használják, még Rudi linkelte be anno, talán ő emlékszik, a képek még megvannak

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.