Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Keitaro

    addikt

    válasz LordX #88 üzenetére

    Figyel itt valaki arra amit karattyolok...?
    [L]http://www.quantum3d.com/products.html[/L]

  • Keitaro

    addikt

    válasz LordX #93 üzenetére

    Keress rá az nVSync szókra és olvasd el figyelmesen az Obsidian jelenlegi szériáját. (Bár a jelenlegi széria nem egy nyákra integrálja a több chipet, csak az nVSyncet használja fel, hogy összecsatolja a sok kártyát)

    Btw érdekes látni, hogy még kapható az AAlchemy akár 16 VSA-100-al :)

  • faster

    nagyúr

    válasz LordX #135 üzenetére

    Te tudsz valamit az nforce4-ről? Hány PCI-e csatornával fog rendelkezni?

  • faster

    nagyúr

    válasz LordX #137 üzenetére

    Igen ezt én is tudtam az nforce4-ről, igazából a második mondatban van a kérdés. Mert, gondolom, nem csak két PCI-e 16x foglalat lesz rajta, hanem esetleg még néhány PCI-e 1x is.

    [Szerkesztve]

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz LordX #135 üzenetére

    ''A 80% plusz az nem 2*0,8-at jelent, hanem 1,8-at.. ''
    Igazad van, elszámoltam! (Az 1.87-es faktor viszont túlzás, hiszen csak nagyon speciális esetekben jöhet össze.)

    ''Egyébként az nV tolni fogja a 32+ PCIe csatornás chipsetét (nForce4), én nem félek attól, hogy nem fog tudni elterjedni.. ''
    Talán igen. De ha igen is, a nagy kérdés az, hogy MIKOR, és hogy mi lesz a helyzet a fogyasztással (tápegység és hűtési problémák).

    ''A Dualchanel DDR-ről is azt mondták, hogy csak megdrágítja az alaplapokat, meg nem kell K7 alá, mégis az nForce2 Ultra 400 a legelterjedtebb K7-es chipset.''
    K7 alá szerintem sem fontos, sőt, még a jelenlegi K8 alá sem, viszont a belső órajel emelkedésével egyre fontosabb, így nagyon örülök, hogy az AMD végül is elszánta rá magát.
    Amúgy szerintem nem drágítja meg túlságosan az alaplapokat, mint ahogy néhány plusz csatlakozó sem. (De ettől függetlenül aligha az nForce2 Ultra 400 a legtöbb példányban eladott K7-es chipset.)

    ************
    ''És pont ezért áll igy az ati..magyarázat:az r300 kártyát az artx tervezte részben és sokak szerint a tölük lszerzet tektiknák miat tudtak egy ojan jo kártyát csinálni mint az r300 sorozat.''
    Ez szerintem túlzás. Akik nyomon követték az ATi korábbi fejlesztéseit, azok láthatták, hogy pont abba az irányba tartottak, amerre kellett is. Az R300-zal nem történt semmiféle misztikus ugrás, legfeljebb akkorra vált széles körben nyilvánvalóvá, hogy sem hardver, sem driver vonatkozásában nem rosszabbak a konkurenciánál.

    ''Nem akarok vészjoslo leni de azota az ati semijen KOMOLYABB teknika ujdonságot nem mutatot be...''
    Mint ahogy előtte is, azóta is olyan irányban fejleszt az ATi, aminek van praktikus haszna, nem csak ''kábításra való''. Én ebben nem látok semmi problémát.

    ''Az nvidia mérnökgárdája viszont nagyon öszeszokot jo csapat''
    Ezzel nem értek egyet. A VSA-100-at is csak a fejlettebb félvezető technológia révén tudták lenyomni, és ugyanazon tranzisztorszámra vonatkozóan ma is gyengébbek a GPU-i, mint az ATi-éi, szóval ARCHITEKTURÁLISAN rosszabb dolgokat hoznak ki. (Ahogyan egyébként az Intel is rosszabb CPU-kat csinál ilyen szempontból, mint az AMD.)

    ***********
    ''''Akkor ha 2 6800-as van a gépben akkor azok együtt tudnak működni a videótömörítés tekintetében is?''
    Ez egy jó kérdés.''
    Miért volna ez jó kérdés? Videó TÖMÖRÍTÉSBEN a jelenlegi grafikus kártyák érdemben NEM vesznek részt. (Még MPEG-2-ben sem. A lejátszás, vagyis a dekódolás más kérdés, azt tényleg jelentősen gyorsítják.)

Aktív témák