Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _MaSTeRFoXX_

    csendes tag

    Én nagyon nem szeretem a SATA-t. Gagyi a csatlakozója, érintkezési hibás. a Vinyó néha kattant, leállt, újraindul, fagyott a gép, veszett az adat (200gigás seagateről kb 50giga fontos dolog). participnálás, formázás, egy dlutn megint jó volt, aztán újrakezdte. Végül kiccseréltem a kábelt és jó lett. Egy ideig (kb 1évig, ez volt a 2. gyári sata kábel amit az alaplaphoz adtak). Aztán újra elkezdte. Vettem boltba ócsó 500Ft-os kábelt. Belerakom nem telik bele 2 perc és elkezdett megint szórakozni. Ekkor előkotortam a rossznak ítélt kábelt belerakom, működik. Megint 2 hónapig. kb egy hónapja megint kattogott, meg baja volt megint. Gyorsan kinyomtam a gépemet, majd szétbontottam az egészet. a Vinyón lévő sata tápcsatlakozóba direktbe ráforrasztottam egy tápcsatlakozót. Aztán a vinyó adatvezeték csatlakozójába direktbe áforrasztottam a SATA adatkábelt, Ezután az alaplapra csináltam egy kis csatlakozót preciziós tüskesorból, Aminek a kivezetéseit beleforrasztottam direktbe az alaplapra. Ezután a SATA adatkábelre csináltam egy megbízható csatlakozót. És kész.
    összeraktam, bekapcsolom működött. Működik is a mai napig szenvedés nélkül....

    Az operációról egy két kép(hátha valaki érez késztetést hasonló dolgokra)
    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]


    Szerintem ez a SATA dolog nagyon egy átgondolatlan kontsrukció. Sőt, a SATA 150 (asszem még az ami nálam van ) egyáltalán nem gyorsabb mint egy IDE-s vinyó. Plusz hozzájön a megbízhatatlansága. Ha valaki ezt elmondta volna nekem (csak a szabvány elején vettem meg a gépemet) akkor biztos hogy maradok a 25-30éves jól bevált és használható konstrukciónál.

    Egyébként itt talán egy kicsit részletesebben leírtam az operáció menetét
    [link]

    A modiknak bocs, tudom nem illik más fórumra linkelni...de ez talán közérdekű vagy ilyesmi.... :U


    a képeket linkesítettem, nem fértek be. NG

Új hozzászólás Aktív témák