Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz LukE #47 üzenetére

    Na ja, pl. egy elkót nem lehet heatpipe-pal hűteni. Vannak ugyan 105 C fokot elviselő típusok is, de nem hinném, hogy évekig is elbírnák ezt a hőmérsékletet.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz kamikaze boci #50 üzenetére

    Valahol lábjegyzetben majd szerepel, hogy csak jól szellőző házban alkalmazható, vagy csak házventivel célszerű működtetni.

    Kevesen fognak 60k körüli összeget fizetni azért, hogy a tápból a házba kerüljön ki a ventilátor.

    A lehetőség van benne a csendes éjszaka letöltéshez (esetleg downclockolt vagy régi passzív procival, venti nélkül) vagy mozi nézéshez (egy ventivel).

    Ehhez nem kell 350 wattos táp. Na meg egy ilyen gépbe csak folyadékcsapágyas HDD-t szabad tenni, azok viszont leginkább csak 7200-as kivitelben foghatók és a Samsung kivételével örülnek az aktív hűtésnek. Ha meg filmnézéshez már úgyis kell a ventilátor, akkor tökmindegy, a tápban vagy a házban van-e.

    Jól írod, hogy értékelendő a próbálkozás és talán egyszer eljön az az idő is, amikor lesz értelme átlagos teljesítményű gépbe ilyet beépíteni. De ez az idő még nem jött el. Andorpapa megírta a frankót, kár ezt tovább ragozni.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz kamikaze boci #60 üzenetére

    Nálad a pont, én nem használok passzív hűtésű gépet, csak beszélek róla. :)

    Van egy régi gépem (K6 @ 375 MHz underclockolva és csökkentett Vcore-ral, AT táp), amelyet éjszakai zenehallgatásra szoktam használni. A táp ventilátorát alaposan lelassítottam, a processzort pedig egy Titan D5T-vel hűtöm, ennek 8 centis ventilátora 5 V-ról jár és tökéletesen zajtalan. Próbaképp órákig CPU Burnnel leterhelve járattam a gépet leállított ventilátorral is (nem szereltem le, mert az macerás, bár úgy jobban hűlne a processzor), teljesen stabil volt. Ennek ellenére üzemszerűen az 5 V-ról járatott ventilátorral használom a gépet, mert semmi hangja nincs, ám az a kis légáramlás nagyon jót tesz a processzornak is és az egész gép belsejének is.

    Azt hiszem, itt van kettőnk között az alapvető nézetkülönbség. Én a csendes gépre hajtok, nem pedig arra, hogy elmondhassam, teljesen passzív hűtésű a gépem. S bár a tápventilátornak kétségtelenül van egy kis hangja, oda kell tennem a fülemet, ha meg akarom hallani.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Aktív témák