Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark bit

    tag

    válasz djyangce #50 üzenetére

    Szép, az a bibi, hogy az Intel nem azért alapult, hogy számunkra megalkossa a legtökéletesebb processzort, hanem, hogy profitot csináljon. Vagyis sokkal egyszerűbb egy termék marketingjére költeni mint az architektúrájára.
    De eljátszottam a gondolattal ahogy egy hatalmas rózsaszín épületben ami felett szivárvány ível sürögnek forognak a mosolygós emberek. Vidáman folyik a processzor gyártás és mindig odafigyelnek hogy a termékeik tökéletesek legyenek és ezért bármeddig hajlandóak elmenni... Aztán elhessegettem.

    Szerintem ha most és azonnal akarnának váltani x86-ról ahhoz brtutálisan meg kéne bolygatniuk mindent. Egy ilyen processzorgyártósor felépítési költsége ha jól emlékszem a magyar éves költségvetés ötszöröse (vagy több). Azt figyeltem meg, hogy a teljesítmény növelésnél mindig csak akkor nyúlnak radikálisabb metódusokhoz ha már minden kötél szakad (és ez érthető is).
    Ez alatt azt értem, hogy tudnak frekvenciát emelni, tudnak cache méretet növelni, csíkszélességet csökkenteni és csak ha ez már nem megy architektúrát váltani.

    Dothan most arra van főleg kihegyezve, hogy minél kevesebb fogyasztás mellett hozzon jó teljesítményt. Nem lehet őket egy az egyben összevetni mert más súlycsoport.

    Duálmagról meg annyit, hogy nemtom érdemes e erőltetni. Ha simán böngészek vagy szövegszerkesztek, e-mailt írok, zenét hallgatok vagy bármi átlagos dolgot csinálok 5%-ra terhelem a processzoromat, de ha zenét tömörítek mondjuk váltakozó bitrátával akkor meg küszköd vele x percig 100% terhelésen, 20 fokot emelkedik a hőmérséklete stb.

    d[-_-]b Cool Walley

  • LukE

    veterán

    válasz djyangce #50 üzenetére

    Re uccso bekezdes: itanium?

    ''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Új hozzászólás Aktív témák