Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark bit

    tag

    válasz pilóta #22 üzenetére

    Na ez nagy pofáraesés.. és még megpróbálod kimagyarzni, lol

    Az intel nagyon rossz úton indult el az asztali processzorok terén. Az AMD fogyasztásban és teljesítményben is elől jár az A64-essel, nem értem, hogy ha tudnak a mobil piacra élenjáró magot fejleszteni kis fogyasztással akkor miért nem hagyja a prescottot a csudába és építkezik arra. Valahogy ez az egész olyan hatást kelt bennem mitha beneveztek volna a lóversenyre egy vizilóval de akárhogy edzették sehogy se tudták szintre hozni, visszalépni már túl késő úgyhogy jól telenyomják szteroiddal és szupi image-ot kreálnak neki.

    Viccen kívül, valaki világosítson fel miért erőltetnek olyan architektúrát ami béna?

    d[-_-]b Cool Walley

  • dark bit

    tag

    válasz djyangce #50 üzenetére

    Szép, az a bibi, hogy az Intel nem azért alapult, hogy számunkra megalkossa a legtökéletesebb processzort, hanem, hogy profitot csináljon. Vagyis sokkal egyszerűbb egy termék marketingjére költeni mint az architektúrájára.
    De eljátszottam a gondolattal ahogy egy hatalmas rózsaszín épületben ami felett szivárvány ível sürögnek forognak a mosolygós emberek. Vidáman folyik a processzor gyártás és mindig odafigyelnek hogy a termékeik tökéletesek legyenek és ezért bármeddig hajlandóak elmenni... Aztán elhessegettem.

    Szerintem ha most és azonnal akarnának váltani x86-ról ahhoz brtutálisan meg kéne bolygatniuk mindent. Egy ilyen processzorgyártósor felépítési költsége ha jól emlékszem a magyar éves költségvetés ötszöröse (vagy több). Azt figyeltem meg, hogy a teljesítmény növelésnél mindig csak akkor nyúlnak radikálisabb metódusokhoz ha már minden kötél szakad (és ez érthető is).
    Ez alatt azt értem, hogy tudnak frekvenciát emelni, tudnak cache méretet növelni, csíkszélességet csökkenteni és csak ha ez már nem megy architektúrát váltani.

    Dothan most arra van főleg kihegyezve, hogy minél kevesebb fogyasztás mellett hozzon jó teljesítményt. Nem lehet őket egy az egyben összevetni mert más súlycsoport.

    Duálmagról meg annyit, hogy nemtom érdemes e erőltetni. Ha simán böngészek vagy szövegszerkesztek, e-mailt írok, zenét hallgatok vagy bármi átlagos dolgot csinálok 5%-ra terhelem a processzoromat, de ha zenét tömörítek mondjuk váltakozó bitrátával akkor meg küszköd vele x percig 100% terhelésen, 20 fokot emelkedik a hőmérséklete stb.

    d[-_-]b Cool Walley

Új hozzászólás Aktív témák