Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hory

    aktív tag

    válasz Perjel #1 üzenetére

    Elméletileg tényleg elég lenne egy 2 megapixeles kép - ha azt a 2 megapixel tökéletes optikával és ccd-vel készítették.

    A valóság azonban az, hogy az optikák bizony még ma is eléggé lekorlátozzák a gépek lehetőségeit. Ugyebár hiába van tizmillárd gigapixeles fényképezőgéped, ha az optika hibás, akkor az nagyfelbontású ccd-vel is ugyanakkora területen lesz hibás.

    A másik meg az, amit sokan nem tudnak, hogy amikor ráírják a gépre, hogy X megapixel, az azt jelenti, hogy a CCD-n van ennyi érzékelő. Csakhogy ez a 3 alapszín összege! Elméletileg tehát nyugodtan leoszthatod a megapixelszámot 3-al, hogy megkapd a valódi felbontást.

    Szerencsére ügyes kis algoritmusokkal általános képeken ki lehet ókumlálni, hogy mi is lehetne ott, így azért jobb a helyzet. De éppen ezek miatt az algoritmusok miatt van néha igen durva eltérés a különböző fényképezőgépek által készített képek között. Nem csak az optika lehet ludas.
    De pl. próbálj csak meg mondjuk egy teljesen kék/fekete négyzetrácsot fényképezni egy mai digit. fényképezővel... Na, akkor aztán tényleg oszthatod le a felbontást hárommal.

    Mostanában a panasonic is reklámozza a gépeit, hogy szebbek a színei jócskán - ügyesen helyezték el az érzékelőket a ccd-n. És szó, mi szó, tényleg nagyon szép képeket készítenek.

    Amúgy én nagyon komálom a canon gépeit - jó az optikájuk, a fentebb említett algoritmus is igen jól működik, tudnak alacsony érzékenységet, CF-el működnek, és az A sorozatba ceruzaakku rakható - csupa olcsó és kiváló megoldás.

  • divot

    veterán

    válasz Perjel #13 üzenetére

    Bőven elég a 3MP. Viszont amióta megvettem a 10x zoomra képes Fujit, azóta tudom, hogy mennyire kevés is a 3X.

Aktív témák