Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BenJoe

    senior tag

    válasz Jim Tonic #66 üzenetére

    Tehát már kicsit több értelme van 3Dmark-kal játszani... :))

    Mondjuk Én eddig pl. VGA játéktesztnél jobban bíztam a játékerednményben, mint 3dM-ben...

    De így azért egy gép összteljesítménye mérhető... :)

    ╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

  • myrra

    senior tag

    válasz Jim Tonic #89 üzenetére

    ingyenélők, mint az envidia

    ''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

  • atus33

    tag

    válasz Jim Tonic #89 üzenetére

    Szerinted normális, hogy a TESZTprogram többe kerül, mint a legtöbb VIDEOKÁRTYA, amit tesztelnek vele? Szerinted mit szólnak pl. a PH! tesztelői a 105 000 Ft-os árnak, azt mondják majd, hogy IGEEEEN, ez megért ennyit? Vagy hogy egy olyan program, amelyben semmi interaktivitás, hang stb. nincsen, 10x annyiba kerül, mint egy játék, és ennek ellenére ugyanúgy csak az egyik fajta videokártyát szereti, mint pl. az OpenGL-es játékok, tehát még normális összehasonlításra sem alkalmas?

    A hozzászólásodban ellenben nincsen indoklás (alacsony a pH! értéke :) ), legalább valami alapanyagot tehetnél bele...

    . o O o .

  • Gerr®

    tag

    válasz Jim Tonic #99 üzenetére

    ''Az, hogy melyik videokártyát szereti, csupán egy urban legend. A program FPS-ekkel számol, és ha valaki egyik tesztben nagyon gyenge, akkor elbukik.''

    Nem egészen urban legend, ezt azért ne mondd, a másik meg, hogy megnézném azt a gépet amin ez a ratyi ''teszt-program'' stabil 50-es fps-t produkál....
    Sztem aki megveszi, hogy tesztelje vele a vasát, az meg is érdemli...

    Video meliora, proboque, deteriora sequor.

  • atus33

    tag

    válasz Jim Tonic #99 üzenetére

    Ide figyelj dzsimtonik. Komolyan gondolod, hogy semmi normális okom nincs azokat leírni, amiket fent felsorakoztattam? Én technikai szemszögből írtam érveket, amelyekben kizárt dolog, hogy ha valaki (1) gondolkodó lény (2) odafigyel, ne találjon benne rációt. Ha olyan vagy, mint a hozzászólásod, akkor legalább az egyik feltételnek nem felelsz meg, így kár írogatnod fórumba, de legalábbis az én hozzászólásaimra jobb ha így nem reagálsz. Foglalkozásomat tekintve pedig programozó vagyok (üzleti fejlesztéseim nem kizárólag Magyarországon vannak), és úgy látom, hogy programozási oldalról ez egy lényegesen egyszerűbb kompozíció, mint akár a legegyszerűbb mai játék. Továbbá a 3dmark06 nem tölti be szerepét, ha ugyanúgy kártyafüggő, mint a játékok, mert akkor miért ne tesztelne az ember már rögtön a játékkal. Ezen érvek miatt gondolom pofátlannak az 500 $-os árat. Vegye aki akarja, aki tízszeres árat fizet egy olyan termékért, amellyel tizedannyit nem dolgoztak, mint egy teljes játékkal.

    Ha tényleg azt hiszed, hogy azért emlegettem az interaktivitás hiányát, mert szerintem a tesztprogramba ilyen kell, akkor olvasásértelmezésből ismétlést javaslok.

    Értem én, amit piaci dolgokra hivatkozva írsz, én azomban a boltban sem, és máshol sem vennék olyan terméket, amelyet a reális értékének többszöröséért próbálnának rámsózni. Az a fajta ''maradi'' gondolkodású ember vagyok, aki szerint a termék piaci értékének összefüggésben kellene állnia a befektetett munkával (és a felhasznált nyersanyagokkal). Persze ha egy termék nem hasznos, akkor ezek mit sem számítanak.

    Nyilván én gondolom rosszul ezeket a technikai dolgokat, meg még ez az Anandtech szerző: http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2675&p=4, aki szerint nemigen fogják a 3dmark06-ot használni az elsődleges funkciójára (utolsó mondat). Na meg ez a fickó az Extremetech-en: http://www.extremetech.com/print_article2/0,1217,a=169395,00.asp, aki nem ért vagy fél tucat dolgot, ami miatt például 3Dkari összehasonlításra nem tudják használni a programot (utolsó bekezdés). A két (velem ellentétben) szakértő véleményét az enyémmel együtt így lehetne összefoglalni: szép - szép, csak pont arra nem használható, amire írták.

    [Szerkesztve]

    . o O o .

  • atus33

    tag

    válasz Jim Tonic #141 üzenetére

    Örülök, hogy feladtad!

    Mivel furcsállod az üzleti szoftver szóösszetételt, nincs értelme mesélnem róla :) Addig is legalább hadd tudjunk meg valamit a te szakmai felkészültségedről.

    Üdv!

    . o O o .

  • atus33

    tag

    válasz Jim Tonic #147 üzenetére

    Megmondtam, hogy nem írok neked magamról, max. akkor, ha te is kiböksz valamit, hogy hogy jössz szakmailag ehhez a témához. Azt is csak priv.-ben.

    Megtisztellek, amint te is megtisztelsz az alaptalan ''nem bírod felfogni'', ''szerintem veled valami gond van'', ''hogy mondhatsz ilyen zöldséget'', ''fogalmad sincs a szoftverfejlesztésről'' (idézetek tőled) és hasonló kifejezések mellőzésével, továbbá az eddig elhangzottak rendezésével. Figyelmeztetlek, hogy eljátszottad azt, hogy azt írd: túl érzékeny vagyok, mivel panaszkodtál a dzsimtonik miatt. Fair play van.

    ~

    Egy fadarabnál komplexebb dolgot nem lehet úgy civilizáltan kitárgyalni, hogy A érvel valamivel (legyen mondjuk jórészt igaza), B érvel a dolog egy másik nézőpontjáról (amelyben szintén igaza van), és B leokádja A-t, mert az nem ugyanarra a következtetésre jutott. Az igazság az, hogy pl. a 3dmark06 ára lehet piacilag elfogadott (ezt írtad te, és utaltam is rá, hogy ezt megértem, #103), ugyanakkor technikailag teljesen irreális (ezt írtam én, indokokkal, linkekkel alátámasztva, amelyből te semmit sem fogadtál el). Én is ember vagyok, szívesebben gondolkozom el más nézőpontján, ha cserébe az enyémen is elgondolkoznak. De a lényeg: egy dolgot több nézőpontból lehet vizsgálni. Én az egyikről ezek közül (a technikairól) változatlanul tartom a véleményem sokakkal együtt.

    Ha ezt nem érted, akkor nem pazarolok rád több leütést. Ha viszont hülyeséget írsz, azt kénytelen leszek helyretenni. Esetleg írj privit, ne terheljük ezekkel a többieket.

    [Szerkesztve]

    . o O o .

  • Ultram3jor

    senior tag

    válasz Jim Tonic #147 üzenetére

    ''üzleti szoftver'' Lehet azokra a progikra érti, amiket a cégek használnak, vagy muszáj használnijuk. Pl egy üzletnek más office-t kell megvennie mint egy átlag user-nak, de mivel az átlag user másolja a cd-t, ezért ezt be kell potolni, és drágább az üzleti szoftver. Érted?
    szerk.: Vegy én nem értem, és hülyeséget pofázok. Szvsz az első...

    [Szerkesztve]

    Üdv, Dávid

Új hozzászólás Aktív témák