Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz zfarkas #23 üzenetére

    Leírom inkább itt...

    /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/ alatt vannak hasznos dolgok, főleg a scaling_governor-t érdemes állítgatni:
    - powersave: fixen legkisebb frekvencia (nálam 600 MHz), ha aksiról megy, akkor erre állítja magát a gép (acpid script)
    - ondemand: prociterhelésnek megfelelő sebességet állít be dinamikusan, ha 230-ról megy, ez aktiválódik nálam
    - performance: fixen legnagyobb frekvencia, ezt csak kézzel kapcsolom be nagyon ritkán
    A könyvtárban levő egyéb file-okkal precízebben is lehet szabályozni a procisebességet. Ezek teljesen jól működnek, a Pentium M szabványos frekvenciáit és feszültségeit állítják be.

    /proc/acpi/processor/CPU/throttling: Ez produkálja az érdekes dolgokat. Ha 600 MHz-en megy a gép, és ebbe 7-et írok, akkor visszamegy a proci 60 MHz környékére, legalábbis a sebessége alapján ezt saccolom, a fogyasztás (hátralévő akkuidőből tippelve) viszont nem változik.

    (2.6.10-es Debian-féle kernelt használok.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz zfarkas #29 üzenetére

    A throttling-ba mindenféle értékeket próbáltam írni. Összevissza lehet vele állítgatni a processzor mérhető sebességét, de a fogyasztásra ez semmilyen észrevehető hatással nincs. :D

    Nálam speedstep-centrino.c file van, és tényleg ott vannak benne a feszültségek. Lehet, hogy érdemes lenne megpiszkálni... ;]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • sidhe

    tag

    válasz zfarkas #48 üzenetére

    kernel: 2.6.11
    van egy leiras a laptopomhoz+linuxhoz a neten, ott a srac 2.6.10-el lotte be, de nekem az abban levo driver nem akart betoltodni, ez most jol megy.

    kicsit valoban lassu a frekikovetes, eszreveheto, de szerintem nem veszes. igaz en olyan munkat vegzek, h terminal->vim->latex->gv

    oszt kesz. meg programozas. szoval itt nem szamit az az egy mp latency, zenet hallgatni tokeletes, az ugyanis nem emeli meg az orajelet. a filmnezes mar viccesebb, ott nem szabad nagyon asztalt valtogatni, vagy mozgatni az ablakot, mert konnyen beszaggathat. igaz ez lehet annak a kovetkezmenye is, h a vidkari gyenge integralt vacak. Raadasul a biosban nem lehet atallitani a foglalt memoriat. legalabbis en nem talaltam meg hol.

    [Szerkesztve]

  • WN31RD

    addikt

    válasz zfarkas #68 üzenetére

    Mail ment.

    A patch az egyszerűség jegyében született. Használati utasítás:
    2.6.10-zel teszteltem csak, nem tudom, későbbi kernelekkel működik-e, de valószínűleg triviálisan egyszerű úgy módosítani, hogy működjön.
    A /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/centrino_voltages file megmutatja az elérhető frekvenciákhoz tartozó feszültségeket. Feszültséget változtatni a következő módon lehet:
    echo '600000 956' > centrino_voltages
    Ez a 600 MHz-hez tartozó feszültséget 956 mV-ra állítja. Egyszerre csak egy feszültséget lehet állítani, és az nem kerül automatikusan alkalmazásra, csak a következő frekvenciaváltáskor. Userspace governor esetében elég, ha az aktuális frekvenciát újra beírod a scaling_setspeed-be, nem kell más frekvenciára váltani, majd vissza.

    Ennyi, jó tesztelgetést! Az esetleges észrevételeket illetve javításokat szívesen fogadom. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák