Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dundiván

    csendes tag

    Végre valakiK, akik használják is a gigabitet! Tudnátok segíteni nekem pár igen-igen gyakorlati, bár igen-igen egyszerű (annak, aki már használja is.) kérdésben:

    1. Ha gigabites hálókártyákat veszek a cégnek, de még nincs pénz gigabites switch-re, akkor a gigás hálókártyába bedughatom a szokásos CAT5-ös madzagot, aminek a másik végén a hagyomános 10/100-as switch figyel? Azaz addig is átlagos 100 mbps-es kártyaként fog-e működni, amíg a kábelt és a switchet is ki nem cserélem?

    2. Úgy tudom, a sima CAT5-ös kábel nem elég a gigabites sebességhez. Milyen kábelt kell venni hozzá? (Mintha valahol CAT5E-t olvastam volna. Jól olvastam?)

    3. Sokkal drágább-e a gigabites kábel a normál CAT5-ösnél? Mert ha nem, az új helyekre érdemesebb a jövőre gondolva az új fajta kábelt behúznom.

    4. Mennyi a gigás kábel maximális hossza? A CAT5-nél 90-100m volt a megengedett max. hossz

    5. A gigás kábel végén az UTP dugónak is másmilyennek kell lenni? a bekötési sorrend is más?

    Előre is bocsi a zaklatásért, és köszi.

  • Dundiván

    csendes tag

    válasz sebaj #8 üzenetére

    köszi a választ.

    ''4. 1000Base-t is 100 m, amirol meg fenn volt szo, az az 1000BaseCx, ott asszem 25 m, ahhoz specko STP kabel kell.''

    Ezen azt érthetem, hogy, ha CAT5E-s kábelt húzok ki, és ha a dugókat a CAT5 szabványnak megfelelő színsorrendben teszem fel, akkor akár 90m-es kábelhosszal is stabil 1Gbps sebességet érek el, és akkor nem hágtam át semmilyen szabályt sem?
    Ha azt, akkor nagyon problémamentesnek tűnik a dolog.

    (Már csak a gigabites switcheknek kell árban lejebb menni)

Aktív témák