Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) aronocs

aronocs
(tag)

Na ezt nevezem. Kivancsi vagyok, hogy hogyan teljesit ez a procko a hasonlo korokbe szant VIA cokmokhoz kepest. Hatha lesz alternativa a 12x12-es mezonyben.
A cikk nekem egy nagyon picit savanyu, mert az ember onkentelenul a 0.9 wattott jegyzi meg, mert, hogy az lett eloszor emlitve. Nincs is ezzel semmi baj, mert ez a nagy dobas, de a marketing egy kicsit mar az agyamra megy.
Most sikerult egy nagyon trendit irnom.
En kerek elnezest

Aut inveniam viam aut faciam.

(#2) Esmein válasza aronocs (#1) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

Azoknál sokkal jobban. Erősebb az fpu-ja.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) janpotocki válasza aronocs (#1) üzenetére

janpotocki
(senior tag)

az ember onkentelenul a 0.9 wattott jegyzi meg, mert, hogy az lett eloszor emlitve. Nincs is ezzel semmi baj, mert ez a nagy dobas, de a marketing egy kicsit mar az agyamra megy.

igazad van, de hát ez a neve - LX 800@0.9W - nem lehet nem megemlíteni ;)

(#4) TommyGun

TommyGun
(őstag)

Ezekkel a proccokkal találkozhatunk majd PDA-kban is esetleg vagy telefonokban :F

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#5) Esmein válasza TommyGun (#4) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

A geode többi tagját lásd még : Socket A, Tbred-B mag.
Ez a 64 bites utasításkészlet miatt fogalmam nincs mi lehet, de így tippre válogatott turion. Sztem nem fogsz vele találkozni mert 4.95*4.95 centi a mérete csak a procinak.
Bár ha csinálnak belőle embedded változatot, akkor talán. De akkor sem tartom valószínűnek a pda-t mert kell rá borda és az oda kerülő intel chipek sokkal sokkal jobban integráltak.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) anaqer válasza Esmein (#5) üzenetére

anaqer
(veterán)

A 64bit csak a memóriabuszra vonatkozik ám... ;)

Ennek a világon semmi köze a Turionhoz - sőt, így elsőre a Tbredhez sem sok hiszen még egy nyavalyás SSE sincs benne (ami azért ciki).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) Esmein válasza anaqer (#6) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

a geode nx az tbred, azt tudom. De hogy ez mi a franc. látnék róla egy fotót, megmondanám, de így nehéz ám :)

(#8) anaqer válasza Esmein (#7) üzenetére

anaqer
(veterán)

[kép]

Tessék. Na erre mit mond a szakértő kolléga...? :D
(Tanulság : tokozás != mag...)

(#9) aronocs válasza anaqer (#8) üzenetére

aronocs
(tag)

:DDD
Elottem szolo koleganak, - becsuletes neven Esmein - kerdesem kicsit cinikus volt. Tudom, hogy a VIA harmatgyenge FPU-ban, de megis csak az a tiszta, ha latok egy F2F merkozest.

Kerdes: Lehet, hogy figyelmetlen vagyok, de a 800MHz-et hozza 0.9Watton avagy a legleszoritottabb orajelen produkalja ezt a teljesitmenyerteket? Nagyon nem mindegy.
respect

(#10) LordX válasza Esmein (#7) üzenetére

LordX
(veterán)

Szerinted melyik eddigi processzorban van videovezérlő? Mert ebben van :) Tehát, melyik eddigi procihoiz van köze?

(#11) LordX válasza aronocs (#9) üzenetére

LordX
(veterán)

Nem 800MHz-et, hanem 800+ teljesítményt. És gondolom ''átlagos használat mellett'' 0,9W a fogyasztása.

De az 1,6W is igencsak durva, ha megnézitek, mi mindent bele nem pakoltak.. Talán egyedül a memória meg a TV tuner nincs rá integrálva..

(#12) Esmein

Esmein
(nagyúr)

Kép alapján egyikhez sincs, ugyanis ezalá nem fér be egy asztali vagy mobil mag sem. Kb 1 mm-rel alacsonyabb a tokozás mint pl egy tbred mag.

(#13) aronocs válasza LordX (#11) üzenetére

aronocs
(tag)

Nem vitatom el a cumo erdemeit, de a celzott felhasznalasi teruleten sokat szamithat az a 0.5-1Watt kulonbseg.(v.o. legalacsonyabb fogyasztast az 1.6 Wattal)
Raadasul legmagasabb erteknek 2.4Watt van megadva. Azt gondolnam, jozan paraszti eszemmel, hogy ez a 800+ teljesitmeny etvagya.
Fenntartom a jogot, hogy bologatva tisztelegjek a vas elott.

(#14) anaqer válasza Esmein (#12) üzenetére

anaqer
(veterán)

Direkt bosszantasz, tudom! :Y

Egy PBGA meg egy FCPGA tok teljesen különböző felépítésű, semmit nem mond a magról hogy mi hány mm. Szerinted a kétféle tokozású NV34 között mennyi különbség volt a magban...? :F

(#15) Esmein válasza anaqer (#14) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

Semmi ?:D
Na jó, tényleg csak kekeckedek, de pl nem tudom ezt a cuccot elképzelni pda-kban. Egyszerűen nem jó bele, mert az intelnek van jobb megoldása. Speciálisabb.

(#16) LordX válasza Esmein (#15) üzenetére

LordX
(veterán)

Mert mit tud az, amit ez nem?

(#17) Esmein válasza LordX (#16) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

Rakás integrál biszbasz van benne ami ebben nincs és fordítva. Minek egy pda prociba integrált dvi-os dsubos videovezérlő ?...

(#18) bdav válasza LordX (#11) üzenetére

bdav
(őstag)

ja hogy ez a blokkvázlat csak a proci? én aszittem egy komplett Geode rendszer fog igy kinézni kb. :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#19) LordX válasza Esmein (#17) üzenetére

LordX
(veterán)

Például?

Meg az, hogy extra stuff van benne az miért fáj? Nem kell kihasználni, azt csókolom. Többet nem fogyaszt tőle, mert - gondolom - kikapcsolható.

Meg miért kell rá DVI? A kijelzőt mivel hajtod meg?

[Szerkesztve]

(#20) Esmein válasza LordX (#19) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

Mert növeli a magméretet drágítja a gyártást és ha nem lehet kikapcsolni akkor melegít is. Pl mittomén, nem vagyok guru na :D

(#21) LordX válasza Esmein (#20) üzenetére

LordX
(veterán)

Figy, ha külön chippel kell megoldani, mert éppen kell az a szerencsétlen stuff, akkor meg még drágább. ;)

(#22) dabadab válasza LordX (#16) üzenetére

dabadab
(félisten)

Azt, hogy az egy ARM proci, nem pedig x86?... :)

DRM is theft

(#23) LordX válasza dabadab (#22) üzenetére

LordX
(veterán)

... és?

Az egyikre az egyik fordítóval kell fordítani, a másikra másikkal. Most mitől lesz jobb az egyik a másiknál?

(#24) dabadab válasza LordX (#23) üzenetére

dabadab
(félisten)

Amennyiben csak open source cuccokat akarsz hozza hasznalni, amihez ott a forras (ami eppenseggel meg eleg hordozhato is), akkor semmi gond. Ha viszont nem ez a helyzet, akkor eleg problemas a helyzet, nem kis erofeszitesbe kerulne meggyozni mindenkit, hogy az en fasza uj PDA-mra is portolja a maga cuccat - es mindez milyen hasznot hozna? Nagyjabol semmilyet.
Nyilvan, ha nem letezne egy darab PDA sem, es most alakulna ki ez a szegmens, akkor nagyjabol egyenloek a feltetelek - igy viszont mar az ARM prociknak eleg stabil helyuk van, minden mas eleve hatrannyal indul.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#25) LordX válasza dabadab (#24) üzenetére

LordX
(veterán)

Ha e mellé teszel 64 mega memóriát, már simán fel lehet rá hekkelni egy XP változatot és futtatni a jelenlegi x86 progikat..

Meg az sem biztos, hogy PDA-kba fog belekerülni ez a stuff, ha megfelelő mértékben tud pl MPEG-et dekódolni, akkor gyönyörű set-top boxot tudnék belőle csinálni, ami összesen akkora, mint egy mobiltelefon... Jah, bocs, azt már integrálnám a tévébe :))

(#26) Esmein válasza LordX (#25) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

Pdakba tuti nem fog belekerülni, de tablet pckben el tudom képzelni...

(#27) _Volkovy_

_Volkovy_
(nagyúr)

Mi az az X87 kompatibilitás?

(#28) Esmein válasza _Volkovy_ (#27) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

x87-nek hívták a 486-ék idejében a lebegőpontos kooprocit. SZvSz.

(#29) _Volkovy_ válasza Esmein (#28) üzenetére

_Volkovy_
(nagyúr)

Jaja,ezért nem értettem hogy egy mai processzornál ez miért fontos :F

(#30) Esmein válasza _Volkovy_ (#29) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

mert lehet, hogy ebben a szegmensben ez nem is olyan természetes. Nem tudom ...

(#31) arty

arty
(addikt)

emlékszem, az intel akkor lépett be a pda piacra az Xscale-el, amikor az ARM már legyalulta a piacot. kompatibilis volt vele ugyan, de a 400mhz intelen lasabban futottak a dolgok, mint a 206mhz ARM-on... mostanra CSAK Xscale van, ha jol tudom 500on. Azt ugyan nem tudom, hogy most felvásárlás volt e vagy miért is tüntek el ... tud erről valaki pontosabbat?

sajnos ennek a geodénak pda piacon nincs esélye, ha az intel a fentieket meg tudta csinálni, akkor egy új jövevénynek még kompatibilitás esetén sem lenne létjogosultsága :(

stadion, kisvasút, freemail

(#32) Esmein válasza arty (#31) üzenetére

Esmein
(nagyúr)

Szerintem nem is oda szánják...

(#33) Dare2Live

Dare2Live
(nagyúr)

csakmert esmeinnek a szivecsücske

[link]

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.