Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Nem nagyon tudom hová tenni ezt a tuning összehasonlítást, illetve az ahhoz kapcsolódó hsz-eket. Most abból, hogy egy kártyát tuningolnak miért következik bármi is az adott gyártó kártyáiról szerintetek :F Rejtély. Még ha azonos lenne a szórás minden gyártónál a tuningpotenciált illetően akkor sem lenne szignifikáns egy egy darabos mintából vett eredmény.
    Ez a "két ventisnél dupla akkora esély a csapágyhibára, mint egy ventisnél" meg ritka nagy marhaság. Főleg így, hogy nem egyforma ventikről beszélünk.
    Egy siklócsapágyas ventinél fix az élettartam tökmindegy hány van ez csak akkor változik ha belemegy a por. Mégis mi tud elromlani egy siklócsapágyban? Semmi. Ha meg nyakig áll a porban a gép, akkor az egy ventis VGA-ba is ugyanannyi idő alatt megy bele a csapágyba és koptatja ki, mint a két ventisbe, kár reménykedni, hogy ha csak egy van az tovább marad halk.
    Max annyi a különbség, hogy ha az illető trehány (nyilván az, ha poros a gépe) és a hangosodó ventire annyi a reakciója, hogy belerúg a gépházba és kvázi megvárja, amíg beáll, akkor a két ventisnél legalább nem megy tönkre a VGA-ja azonnal (pedig megérdemelné), mert annak viszont tényleg kevés az esélye (lottónyeremény kb.), hogy mindkét venti egyszerre szoruljon meg, a maradék egy vetivel meg még éppen hül annyit, hogy ne pusztuljon el. Lehet jönni statisztikával, hogy nagyobb az esélye, de az a duplától nagyon messze van.
    Végre van egy Giga VGA-n egy értelmes hűtő, erre ebbe beleköttök, hogy de két venti van rajta... azért ez súlyos érv. :W

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Taranti #59 üzenetére

    Nagyot nőtt a GPU. A legtöbb régi hűtőnek kicsi lesz a hőfelvevő lapja szerintem.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák