Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justaview

    őstag

    válasz FefeeX #208 üzenetére

    Elméletileg tényleg jó nagy hülyeségnek tűnik, hogy digitális jeleknél probléma lehet a HDMI kábelekkel. Feltételezve persze, hogy az adott frekvenciáig torzításmentesen átviszi a jeleket. Ez viszont nem feltétlenül kell, hogy igaz legyen minden vékony, árnyékolatlan drótokkal összekötözött két HDMI csatlakozóra, még akkor sem, ha ráírják, hogy 1.3-as. Ekkor ugyanis nagyfrekvencián megjelenik az áthallás is, ha a gyenge frekvencia átvitel nem lenne elég. A TV elektronikája persze hibajavítással helyrehozhat sok mindent, de az már nem lesz tökéletes. Azért nem viccből találták ki a nagy keresztmetszetű koax kábelt a nagyfrekvenciás átvitelre...

    De túl az elméleten, én is azt hittem, hogy itt nem lehet gond.

    Egy hónapja van UPC digital csomagunk, de a sima, scart kábeles box-al. Teljesen jó képe volt a scart ellenére, meglepően jó 3 méterről nézve. (TV=40B650)

    Most csütörtökön kötötték be a UPC digital HD csomagot. Ez már HDMI kábeles box-al megy. Amikor elment a srác, belőttem a TV beállításait, és kicsit csalódott lettem. Nem volt túl drámai a képminőség változása (SD adásoknál) a scart-hoz képest. Bekötöttem a box scart csatlakozóját is, és váltogattam a jelet, így hasonlítottam össze. Persze ha 1 méterre belebújtam a TV-be, azért látszott, hogy kicsit tisztább a kép, mint scart-al, de 3 méterről már kevésbé. Miután a DVD lejátszóm is HDMI kimenetes, a nagy kísérletezés közben gondoltam kicserélem a UPC box gyári HDMI kábelét a DVD-hez korábban vett HDMI kábelre. Na ekkor lepődtem meg. Van különbség, és egyértelműen észrevehető. Nagyobb a kontraszt, a fekete részletei jobban kijönnek, a színek életre keltek. Ezt vártam eredetileg is, és nem gondoltam volna, hogy egy kábel ennyire tönkre tudja tenni a jelet. És mégis.

    Egyetértek FefeeX-el. Lehet elmélkedni, hogy valami lehetetlen (mellesleg itt most elméletileg sem az), de más a saját szemeddel látni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák