Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz dabadab #199 üzenetére

    Én leírtam, mit láttam, kérted h írjak tapasztalatokat. Lehet, h Téged sosem lehet erről a dologról meggyőzni, valószínűleg audio oldalon sem aratsz nagy babérokat egy behallgató szobában. Teljesen mindegy, nem kellett vakteszt hozzá, mert egyértelműen jobb képet kaptunk a nagy kábelekkel (a kicsik után rögtön), míg a kisebbeknél valóban nem láttunk semi változást. Hogy ez a 'jobb kép' mekkora mértékü, nyilván szubjektív, de jobb volt, és ebben mindannyian egyetértettünk, akik teszteltük.
    Vagy esetleg valóban komolyan gondolod azt, hogy egy highend gyártó a hdmi kábeléért 100%-osan jogtalanul kéri el azt a 10/20x-os árat, mint egy mezei hdmi kerül? Úgy értem, nem jobb a képe szerintünk sem bőven 10/20x, de h jobb volt, kijelenthetően, az látható volt. Elméletileg valóban nem lehet, vagyis, nem kellene különbségnek lenni, hiszen digitális átvitelről van szó, ebben igazad van, és nyilván ezt az elméleti tudásod is mondatja veled jogosan, azonban annak idején nagyon jól emlékszünk ugyanerre a történetre, csak audio-oldalon, amikor a nagy digitális (koax, opt) összekötéses házimozis korszak elkezdődött, rendre jöttek ki a különbözö összetételű, vezető-válogatott, ezüst/nem ezüst vezetős, stb koax-kábelek, ott ugyanez a felállás volt, alsó szegmensben semmi, nagyobbakban -a kisebbekkel szembe állítva- igenis kapott az ember egy nyiltabb, teresebb, sok esetben pl, magasakban egy határozottabb hangot egy normális lemeznél. Azonban a valódi okát mi sem tudtuk ennek megmagyarázni, csak a joval tisztább vezetőszálak, a vastagabb átmérő, a jobb árnyékolás stb összeredményére gondolhatunk.
    Amit még kihagytam tegnap: az audioquestet bekötöttük anno egy nagyobb infocus vetítőbe, és ott is -talán még jobban egyértelmü volt- h szebb/erősebb színekkel dolgozik, és ott is világosabb volt picit a kép. Hogy ez most vmi machinéria a gyártó részéről (csalás), vagy nem, ezt nem tudjuk. De másabbb képet kaptunk, és emiatt már kijelenthető, elérhető hdmi és hdmi képalkotás között különbség.
    Mégegyszer: ez a mi tapasztalatunk volt, többedmagammal, neked term. nem kell ezt az egészet elhinned, meg nem is akarok itt hittérítést tartani. Tessék elmenni egy komolyabb szakboltba, és ki lehet próbálni.

Új hozzászólás Aktív témák