Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz AndrEas02 #138 üzenetére

    nem értem, hogy érted, de: 2 vezeték megy végig, csak az egyik felén egymás mellett vannak közvetlenül (ez a fele megy a videókártyára, mert itt minden vga-nál 1 variáció van) a másik felén meg azért áll külön a két vezeték, mert nem feltétlenül 2 egymás mellett levő tűre kell kötni az alaplapon... :K én azzal szívtam, hogy hülyén írták az alaplapom könyvében a alaplapi bekötést és csak "sercegés" ment át hang helyett... felcseréltem a 2 vezetéket és azonnal jó lett... arra ügyelj, hogy speaker/digital output váltani kell a hangkártya vezérlőjében mindig a kimenetet :K

    ui: egyébként nekem is giga lapom és 9600gt-m van... dvi-hdmi átalakítót kaptam a vga-hoz és arról nyomtam át mindent a tv-re hdmi kábellel :K (adatlapomon fent van minden)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz AndrEas02 #142 üzenetére

    nincs valami elektronikai bolt a közelben? mert ami kell az lényegében 2db vékony réz vezeték (kb. olyan, amilyen mondjuk a hűtőventillátorokhoz szokott lenni) és 2-2 csatlakozó a kábelekre... (olyasmi, mint ami a házakban van az előlapi biszbaszok kábeleinek végén) ...de ha van valami régi bontott ház a közelben (vezetékekkel), szerintem 2percbe kerülne egy spdif kábelt összedobni a vezetékekből :K (nekem ez a legalapabb ötlet, ami eszembe jutott)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Gézengúz #145 üzenetére

    itt is írják :K ...oda kellene dugni a "nagyokosok" orra alá... az a lényeg, hogy a hdmi és a dvi is digitális átvitelt jelent, így semmi konverzió nem kell... dvi-nél alapesetben nem megy hang, viszont van 2 szabad ág, amin az spdif-kábeles esetben átmegy a hang :K (találtam valahol máskor erről egy lábkiosztást, hogy pontosan melyek ezek az ágak)

    #144: és bontani sem tudsz valamiből 2db akkora vezetéket, ami elég az alaplapi csatlakozó és a vga közé? :U mert ez tényleg csak 2 béna kábel... vagy esetleg valami elektronikai boltban venni?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák