Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz hcl #52 üzenetére

    Én érhetően írok?

    Mert azt gondolom, érthetően írtam, hogy maradjunk a "hogy" rövidítésénél. Én nagyon sokat chateltem már és aki értelmes, az a "hogy"-t (és még esetleg másik néhány kötőszót) rövidít és nem teljes szavakat random. Ez egy csoport. Ti folyamatosan behoztok más csoportokat is a "hogy" rövidítés farvizén, ami más. Pl. amit most szemléltettél az pont nem a "hogy" kötőszó rövidítése, hanem a saját véleményed alátámasztása, amit nem kérdőjeleztem meg.

    Onnan indultam és zárásként érjünk is oda vissza, hogy az írott kommunikáció egy természetes hozadéka az, hogy az emberek rövidítenek. Ezt lehet értelmesen is használni, meg lehet túltolni. Meg lehet nem szeretni, de ettől még a használó nem biztos, hogy "igénytelen".

    Amúgy még mondjátok el nekem, h ebben a mondatban a hogy szócskát, h lehet félreérteni? Milyen más alternatíva jut eszetekbe, ami miatt félreérthető a mondat? :P

    Szerk:
    Még az jutott az eszembe, hogy pontosan az történik ami a címben is van. A hülyeség megöli a lényeget. Azt viszont mindenki maga döntse el, hogy te vagy én vagyok az értetlen. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák