Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Xero #9 üzenetére

    "Egy szűk házba is lehet halk és hatékony hűtést tervezni"
    Vagy szimplán nem kellene erőltetni ezt a "szűk" divatot és akkor lehetne normális teljesítményt, normális házban, normális hűtéssel, normális áron adni. És akkor talán nem kellene piaci stratégiát sem váltani.

    Amúgy nem említettem sehol sem az ellenkezőjét. Az eredeti bejegyzésben is csak az szerepelt, hogy a "nagy" váz számomra mit sugall. Azért az egyértelmű, hogy nagyságrendileg könnyebb és így olcsóbb is jó hűtést tervezni egy nagyobb vázba, mindamellett, hogy a nagyobb teljesítményt is könnyebb bele zsúfolni még mindig relatíve csendes hűtéssel. Ez nem zárja ki azt amit te mondtál, de azt már te is hozzáteszed, hogy ez pénzes móka, amire én nem tartok igényt. :N

    Nem a netbookokat kellene alapul venni.
    Azt veszem alapul ami épp a kezemben van és netbook-ból is volt már csendes a kezemben, tehát simán összehasonlítási alap. Egy Lenovo Yoga ultrabookot is használok nap, mint nap, azzal sem vagyok maximálisan elégedett hang szempontjából ha összevetem az általa nyújtott teljesítménnyel, pedig az nem egy olcsó jószág. Macbook Pro szintén, ahogy satz is írta. Nagyon jó gép, szeretem (bár ritkán használom melóhelyen), de melegszik rendesen.

    "csak nyilván azt meg is kell fizetni"
    Nyilván ennek is köszönhető, hogy ott tart ahol, vagy arra tendál amerre a piac. Az ár Mo.-on eleve nagy korlátozó tényező, de ha már a nagy nemzetközi cégek is érzik a kereslet nagymértékű csökkenését, akkor nyilván nem csak nálunk van ez így. Mivel gondolom nem a Mo-i eladások befolyásolják ezen nagy cégek döntéseit. ;)

    Szóval pusztán az ár nem lehet kifogás semmire. Vannak jó és szar hűtések, szinte minden ársávban. Nyilván drágább gépek között ritkább, olcsóbb gépek között gyakoribb a rossz hűtés. A saját kis olcsó diszkrét vga-s laposom (HP G6) is csendben teszi a dolgát, szóval ez a fizess, hogy normális mérnöki munkát kapj, nem túl jó megközelítés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák