Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz schawo #217 üzenetére

    Akkora terelés, hogy majdnem irreleváns, amit írsz. Az alapok alapjainak az alapjáról kéne beszélni. Sokkal többet úgy látom.
    Mire kell a pénz? Értéket közvetíteni. Min múlik az, hogy valami képes e az értéket közvetíteni? Megegyezésen. Te és én megállapodunk, hogy egy vödör lócitrom egy botcoint ér. Elég ez? EGY NAGY BÜDÖS FRÁSZT!!! Mi kell neked még ahhoz, hogy a vödör lócitromot odaadd valakinek botcoinért? Bizalom. Mi kell ahhoz, hogy amikor hozod nekem a botcoint akkor én azért adjak egy vödör lócitromot? Bizalom. A bizalomnak mindig meg kell lenni újból és újból értem?
    Amikor ma egy virtuális pénzről beszélünk, akkor nem elektronikus pénzről beszélünk. Gyakori összemosás. Az elektronikus pénznek van egy készpénzzel megegyező elszámolási egysége. A virtuális pénznek az elektronikus pénzhez képest viszont van saját elnevezése, van saját külön elszámolási egysége, tehát árfolyama van, amit a vonatkozó virtuális pénzre fellépő kereslet és az ezt kielégíteni igyekvő kínálat határoz meg. Tudod hogyan alakul az árfolyama? Megvan a bizalom?

    Tehát abban a pillanatban, amikor teszem azt egy MNB virtuális pénzt bocsát ki mit csinál? A bizalmat ássa alá saját magával szemben. Aki nem érti az alapokat az nem érti, hogy ez miért fontos. Nem érti, hogy nem elég technikailag biztosítani egy egyéni számlát vagy egy hitelt.

    Elég, ha én arra gondolok, hogy a Mészáros majd úgy kap sok milliárd hitelt CBDC az MNB-től, hogy én arról nem is tudok. Elég, ha csak gondolok rá és abban a pillanatban az egész technológia, az egész hóbelevanc a csillagot lehozhatja az égről mindhiába, mert akkor sem ér semmit, mert én elkezdem más elszámolási egységben tartani a pénzem nettó bizalmatlanság okán értem?

    Alapokat kevernek itt össze-vissza, de állandóan. Nem lehet érdemben vitázni arról, hogy egy mai komplex ipari termelési lánc kialakulását hogyan gátolná nacionalista alapokon működő központi nemzeti hitelbankok (kerbankokat megkerülő) kvázi kiszámíthatatlan kihelyezése (titkos) egyéni számlákra, ha egyszer az alapok alapja pl. a bizalom fogalmi szinten nincs meg valakinek. Elkezd nekem valaki azon rugózni egy netes blogban, hogy egy mai kerbank mennyit keres és úgy állítja be közben xy prof előadását, mintha az lenne egy mai prof nagy gazdasági felfedezése, hogy jó üzlet királynak lenni. Érted, ez ilyen fogalomzavaros intellektuel öntökön szúrás, ami jövőbelátó gazdaságtörténeti kitekintés akar lenni csak nem az.

Új hozzászólás Aktív témák