Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Formaster #36 üzenetére

    Szerintem lehet majd találni valódi 8bit-es et, de az nem fog frissítési rekordot dönteni, e-mellé jó drága lesz a jó minőségű elektronika, panel-meghajtás miatt. Azt is mondhatnám hogy nem "gamer" hanem grafikus monitor, prioritással lehetne hatékonyabban rátalálni az igazira.

    (#37) t72killer: Azért így is van különbség használhatóságban, de a felárat messze nem indokolja a kettő között lévő különbség(még mindig a gamer vonalról beszélünk).

    (#38) Formaster: Jó minőségű elektronikával ellátott, azonos felbontású IPS monitort mellé tennéd a 7 éves TN-ed, Ua a VGA-ra rákötve mindkettőt, nem biztos hogy meg tudnád mondani egyértelműen, melyik a responzívabb, inkább csak ghost-ing-ban találnál "ordító" különbséget. Ha ultra-gaming TN-ed van mellé rakva, akkor már lehet hogy kilógna a lóláb, ami az input lag-ot illeti.

    Kb.: 6 éve megszenvedtem a TN-IPS váltást, napokig kerestem kipeckelt szemekkel a hibát az AH-IPS-es NEC monitorban aztán ráhagytam ;] Most hogy bejött a frissítés-őrület én is tanácstalan vagyok, hogy mivel tudnám helyettesíteni a kínálatból.

    (#40) Balika911:
    Egymás mellé téve látszik a különbség avatatlan szemnek, főleg az árnyékok, egyszínű részlet-fekete különbségek vesznek el.
    Ezekből mozgás közben még kevesebbet látsz, mert keni a panel, nem 0 idő alatt váltanak fényerőt a pixelek.
    Ennek ellensúlyozására agyon hajtják a panelt, "gyorsítják" amitől meg elveszik a folyékony-kép érzet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák