Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bayzee5

    tag

    válasz Tin #1160 üzenetére

    Hajjj....
    Nem mondtam, hogy 'ingyenes' model nélkül ne tudnának működni. Azt mondtam, hogy ha facebook, google, youtube, insta, shazam, waze/maps, onedrive/dropbox/googledrive/icloud/translate/stb. mind-mind 2-3-10 usd lenne darabonként havonta, akkor ha összeadod összeset olyan költség jön ki, hogy többség(!) inkább adná adatait helyette, sőt külön kérné, hogy úgy fizethessen adatokkal meg reklám nézéssel.
    Illetve a többsége a szolgáltatásoknak úgy tudott nagyra nőni, hogy kvázi ingyen volt, addig eltartották befektetők, aztán monetizálta a felhasználó bázist ahogy tudta. Ha elejétől fizetni kellett volna, nem nőttek volna ekkorára. Nem mondom, hogy jó, hogy ekkorára nőttek, ez csak elméleti fejtegetés.

    Amúgy GDPR segít, ha nem akarod, hogy kövessenek, akkor simán dobsz nekik egy levelet, hogy töröljenek mindent rólad és kész. Ha meg úgy gondolod, hogy nem tették meg, akkor lehet perelni és igen combosak a GDPR-ral kapcsolatos büntetések (akár teljes éves árbevétel 2%-a is lehet), nem véletlen veszi mindenki komolyan.

    Az adataid (meg úgy általában bárminek) az értékét meg az mondja meg, ki mennyit hajlandó érte adni. Nézd meg, hogy mennyit keres hirdetéseken face vagy google máris látod. Vagy kérj ajánlatot olyan cégtől, aki ilyen adatokat árul. Vagy nézd meg a piaci kapitalizácóját mondjuk a face-nak, aki nagyrészt adatok kufárkodásából él. Ebből máris látod, hogy egy felhasználóra mennyit érnek a személyes adatok. Amúgy szerintem már nem sokat, mert elég olcsón elosztogatjuk őket bármikor. De ha megnézed egy beszámolójukat részletesen, nem nem tesznek zsebre 80%-ot. Kb. 30-38% a burttó hozam, de google-nél mintha olyan 25%-ot látnék, ami fair, mert 10% hozamra nem vállalkozik senki IT-ban, erre ne is számítsunk, túl nagy a bukta kockázata.

    Aztán ott van a részvényesek elvárása, senki nem örül ha csökkenő számokat lát. A tőzsde sajátos világ, ezt itt ne is beszéljük ki, de csökkenő felhasználószám = hatványozottan csökkenő részvényárfolyam = boldogtalan befektetők, aki viszik majd máshova a pénzt, ahhoz, aki szebbet ígér. Ilyen kis mohó világunk van.
    Megintcsak nem azt mondom, hogy ne lenne jó, hogy fizessünk a szolgáltatásokért, mint lehallgatnak minket, csak megállapítom, hogy nagyon-nagyon más világ lenne. Nem tudom, hogy jobb vagy rosszabb, de nem lenne ekkora facebook és google, az biztos.

    De azt is látni kell, hogy mi, te, én és mindenki más alakítottuk ki így. Ha mindenki elöbb venne meg egy appot, ami nem gyűjt adatokat, minthogy beleegyezik az adatgyűjtésbe, cserébe ingyé' van, akkor nem itt tartanánk. De nem ilyenek vagyunk, még szeretünk hinni az ingyen ebédben. Meg nem érezzük mennyi munka van akár a legapróbb programban/it szolgáltatásban.

    A garancia törvényi szabályozás kérdése, most épp nem tudom mi a helyzet, de én telómban cseréltek kijelzőt gariba mindenféle knox ellenőrzés nélkül. Ahogy pároméban akksit cseréltek, szintén mindenféle ellenőrzés nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák