Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz Sanya #40 üzenetére

    Ha meg van neked a MS-os e-mail akkor teljesen jogtisztán használod. :) Nem tudom, hogy innen vetted-e a fórumról vagy kiskertől, netán MS-tol. Ha hardveren vetted korrekt igazolással az akkor valóban jogtiszta licenc. :)

    #39 Sanya
    Hány féle licencelésó mód van ezeken kívül a Windowsra szerinted? :) Nagyon érdekelne, ha nem tudod akkor ne mondj olyat, hogy annyi van még amiről a disztribútor sem tud. :) Arra pedig visszatérve, hogy miért nem büntetnek meg szinte senkit elég egyszerű a válasz. Pont azért, mert a torrentért sem büntettek még meg nagyon magánembereket. :D Azzal egyetértek, hogy az újraeladás az legális de ez licenc típusonként eltér, hogy milyen feltételekkel. =)

    #50 b.
    Az előéleti leírásban követhetőnek kell legyen az első végfelhasználótól egészed hozzád a szoftver útjának. Illetve a nyilatkozat is kell arról, hogy az ő másolatát a rendszerről, illetve a termékkulcsról megsemmisítette és nem fogja többet használni. De ez a nyilatkozat kell az első usertől, illetve az eladótól is, akitől te megvetted. :)

    #51 BiP.
    Az OEM-et csak vassal együtt adhatná el, de mivel ESD-nek tűnik a licenc, akkor a fenti igazolásokkal és nyilatkozatokkal és a számlával jónak kell legyél.

    #56 Freiherr
    Te eladnád bármikor is a drágán beszerzett licenceket 8-10 ezer forintért? Azzal a tudattal, hogy akár még az unokáidra is tovább örökítheted és nem kell nekik sme drága szoftvert venni? :D

    Csak azt keresem ebben, hogy mennyire életszerű ennyi pénzért eladni egy licencet annak aki egyszer 70-80k-t kifizetett érte. (Persze, Win7 idején még jobb volt a deviza :) )

    #58 Petya
    Na az jó üzlet volt. :) Olyat még annó én is vettem a 8.1-hez, de sajnos csak 1db-ot. Valami 30-35 ezer körül volt az ára. Egyébként az nem diákverzió volt, hanem diák kedvezménnyel adta az MS. Ha diákverzió lett volna, akkor az MS elvette volna már. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák