Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz SunMount3r #13 üzenetére

    Érdemes a kompromisszumra, vagy maradjak inkább a Cherry MX-eknél?
    Bár a különbség nem nagy, a Gateron Brownhoz képest szerintem inkább a Cherry MX Brown számít kompromisszumnak. Erősebb taktilis hupli (bár még a Gateron is messze van egy igazán taktilis switchtől), sokkal simábban jár (a Cherryt szeretik scratchy Red, MX Sand és MX Dirt néven is emlegetni, mert enyhén reszelősen jár, bár ezen a téren az utóbbi 1-2 évben leszállított darabok már jobbak), cserébe a kupak oldalirányban jobban tud imbolyogni.

    A drágábbik CM bill.-zet nagyon drága
    Köszönhető az RGB mániának az árak kissé feljebb csúsztak, a CM ilyen téren még jobbnak számít, mert ők legalább első vonalasnak számító gyártó kapcsolóit adják ennyiért saját márkás és futottak még gyártók kapcsolói helyett. Fél évvel ezelőtt a Masterkeys L PBT Cherry kapcsolókkal, világítás nélkül, de sokkal jobb minőségű kupakokkal a CK550 árában ment, az kifutott, jött helyette a CK550, ami aztán 3 hónapig nem is volt kapható készlet híján.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz vlevi #25 üzenetére

    A multimédiás gombok közül a némítás hiányzik. Pedig az altatás gombon (ami sajnos egyiken sincs) ez a másik, számomra fontos funkció.
    AHK/XMBC/xbindkeys, csak emiatt hiba lenne kizárni egy olyan gyártót, amelyik bizonyított építési minőség terén.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz SunMount3r #30 üzenetére

    Fura, most olvasok ilyet először (pedig egy ideig aktívan követtem a bill.-zetes Topic-ot), hogy a Gateron (vagy bármelyik másik) bármiben is jobb lenni mint a Cherry...
    Valaha így volt, csak azóta sokat változott a világ. A Cherrynek nem a PC felhasználók a fontosak, hanem az ipari felhasználásra gyártott fekete kapcsolók, aztán a maradék gyártáskapacitással jöhetnek az egyéb modellek is. Kész billentyűzetek frontján erősek (itt még él a Cherry = legjobb képlet a vásárlók fejében), de például DIY vonalon már régóta a futottak még kategóriában vannak, és nem azért, mert nehéz beszerezni a kapcsolóikat (korábban az volt, ma már egyáltalán nem) vagy mert drágák (több típus is 2-3× drágábban érhető el), hanem azért, mert a Gateron/Kailh/Outemu (kiegészítve a bérgyártott típusokkal) termékeinek egy része egyszerűen jobb.

    Ezt mondjuk élőben kell "érezni", mert ez alapján nem tudom mennyire zavarna.
    Gyakorlatban én nem érzem zavarónak, legalábbis Cherry profilos kupakkészletnél nem, ami kicsit alacsonyabb, mint a legtöbb billentyűzeten megtalálható OEM profilos, szóval a billegés is kicsit kisebb. Ha a kupak tetejére helyezem az ujjam és ott mozgatom (azaz nulla függőleges lenyomás), akkor ugyanazon kupakkészlet esetében vízszintesen a Gateron és a Cherry között nem látok különbséget, míg függőlegesen kicsit többet imbolyog a Gateron. Ha a kísérlethez a minőségi kupakkészletet lecserélem egy olcsóbb darabra, akkor mindkét switch sokkal jobban imbolyog.

    Azt még mindig dilemmázom, hogy Red, Brown, vagy Blue. Gépelésre kellene főleg, az elvileg a Blue, de állítólag marha hangos, így gondoltam, hogy akkor a Brown. Bár gondolom egy membránoshoz képest még a Red is óriási megváltás lenne (gépelésre).
    Ha gépelés, akkor taktilitás kell, amiben Cherry vonalon az alapszínekből a kék jobb, cserébe hangos, így maradt a barna, mert például MX Clear nem igazán. De nagyon messze vannak mondjuk egy Zealióhoz képest, amit taktilis vonalon a csúcsnak szokás nevezni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák