Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    Bullshit generátor 110%-on. Riadó!

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #54625216 #18 üzenetére

    A korabeliek? Meglepne :B

    Huh, 2,41. Akkor megnyugodtam. Mostani klavikat is mértem pontosan azért, mert valaki nagyon okos akart lenni. Talán 2mm volt a diffi. Ez a különbség egy szimplán remek billzet és egy határ f0s között. Külön poén, hogy ugye eltelt 7-8-9 év és ennyit bírtunk kiszenvedni :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz jacint78 #20 üzenetére

    De, különb.

    Hadd ne menjünk már bele. Nyilván volt már olyan, aki 10 éves Z60-ba akart alaplapot és kapott is 600k-s bruttó ajánlatot márkaszervizből. Az almánál third partyban is sokkal drágábbak a cuccok, ritkábbak is, és pár alkatrész szimplán nincs vagy alig beszerezhető, legjobb esetben pedig fél tucat másik darabbal cserélhető.

    Ahogy te sem viszed a 10 éves kocsidat márkaszervizbe reálisan megközelítve kettőstömegű cserére 800k-ért, úgy ezek a konfigok is szökőévente mennek márkaszervizbe.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz jacint78 #26 üzenetére

    Naná, hogy hülyeség, hiszen nap, mint nap ezt csinálom évek óta, mi más lenne, ha nem hülyeség :B

    Kijelzőkre is tudnál hasonlót? Meghajtókra esetleg? Soroljam tovább? :B

    Ki használ SD kártyát manapság, amikor a net gyorsabb még itt faluban is, mint egy SD kártya olvasási sebessége...

    Senki. Fényképezőt használni alig láttam még valakit, akciókamerát és drónokat pedig szerintem 20 éve senki kezében nem látott az emberfia. Amikor a legkeményvonalasabb Apple bloggerek is talicskaszám gyártják a fikavideóat, akkor lehet nem az ember a hülye, hanem a kapa törött, nem?

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz jacint78 #32 üzenetére

    Rá bizony. Sőt! Még akár wifivel is át lehet tolni a modern vázakra!

    Maradjunk annyiban, hogy neked akkor így megy. Sokan másoknak akiknek meg fontos a tempó és a kábeldzsumbuj, annak meg nem.

    Az ökörségek sorolását befejeztem. Minden másra ott az ebay és az apró, lehet ott ökörködni akkor :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #54625216 #43 üzenetére

    A hsz.-ed nagyon helyes lenne.

    A gond, hogy amiket leírtál időben és térben kicsit szét vannak esve. Első körben szólni kéne a fényképező és akciókamera gyártóknak, hogy az Apple szerint ideje cserélni és hülyék, az adapterezés az új diat. :DDD :N

    Plusz szólni kéne a piacnak, hogy kezdjenek el gyártani akkor adaptereket, de qrva gyorsan, mert egyszer néztem meg 5 nagyker kínálatát ilyen cuccokból és 1 számjegyű volt a szám, amit kaptam raktárkészletre. Innentől nincs miről beszélni. Egy olyan eszköznél, amit magas mennyiségben olyanok vettek eddig, akik fotót editáltak és videókat útközben, azoknál nem opció az adapterezés. Főleg, ha a gépben van hely egy olvasónak is. És ez így pont.

    Ez egy réteg gép, pont ezért kell ezt a réteget kiszolgálni. Apple szerint ez így jó. A réteg szerint nem. Szerinted igen. Szerintem még mindig az ügyfél igényeit elégítjük ki gépekkel, nem a gyártó igazgatótanácsát, de ha változott valami mióta kezdtem az ipart, szólj ;)

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #54625216 #48 üzenetére

    Mi köze van ennek a kameragyártókhoz? A kamera használ egy adott típusú adathordozót, azt kell csatlakoztatni a géphez. Most ehhez szükség lesz egy kb. 20 dolláros alkatrészre, probléma megoldva.

    Jajaja. Csak egy 20 dolcsis alkatrész és kész. Nem berakva a gépbe, mint eddig, senkit sem zavarva. Csak 20 dolcsi, ha épp úgy van akkor meg nem 20 dolcsi és ha épp nincs nálad akkor borotválkozhatsz a kijelződben :DDD
    Amúgy a kameragyártókhoz csak picit van köze. Ők gyártják azokat a cuccokat, amiket ezen pro gépet használók elég nagy számban használnak. Az úgy elég közvetett szerintem.

    Tehát vettél egy kb. fél-egymillió forintos gépet, majd a dobozt kinyitva rádöbbentél az sd olvasó hiányára, mire pánikban elkezdtél usb-c -> sd adaptert keresni és alig volt raktáron?
    Vagy hogy kell ezt elképzelni?

    Ezt úgy kell elképzelni, hogy az emberek benyelték azt, hogy majd az életük 1 fajta csatival egyszerűbb lesz. Aztán kiderült, hogy nem lett. Nem én mondtam, ügyfelek. Ha te tudnád, hogy milyen irgalmatlan szaros vödröt borított ki az Apple ezzel... más gyártók is 1-2 high-end cuccon próbálkozgatnak ilyesmivel, nem ritka amikor emiatt nincs eladva egy fél millás noti.

    Mert normálisan ha az ember beruház egy gépre, akkor végiggondolja a munkafolyamatot és mondjuk a laptoppal együtt megrendeli az sd adaptert is és beleszámolja az árba.

    Végig, hogyne. Azt. Ember. Ezen vásárlói kör reflexből dolgozik. Ez az átgondoljuk dolog mire teljesen kiteljesedik már a 14 napos elállásnak is rég vége :K

    Mert?

    Elhagyod, nincs meg, kényelmetlen, használhatatlan adott helyzetben.

    Még mindig nem Te reprezentálod "A" réteget, hanem a vásárlók összessége, ami hogy-hogynem az sd-olvasó hiányával sem csökkent. Te ugyanis nem arról a rétegről beszélsz, amelyiknek általában véve szüksége van sd kártya olvasásra, hanem arról, aki csakis beépített sd olvasóval hajlandó sd kártyát ovasni vagy sehogy.

    Nem én prezentálom. Ügyfelek prezentálják. Tessék már megérteni, hogy én nem a magam nevében beszélek és nem a saját igényeimmel. Amiről ugatok itt, azok olyanoktól jönnek, akik generációk óta tolták ilyen gépekkel, tették bele a vállalkozásba vagy vettek magánba is ilyet.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Ribi #49 üzenetére

    Néha az emberek elfelejtik, hogy vért pisálnak örömükben, mert 0,1mmel vékonyabb lett a gépük megint. Erre átalakítózunk és kábelezgetünk olyan dolgokat, amiket az ég egy adta világon semmi értelme nem volt kivenni, sem felhasználói, sem gyártási oldalról :N Ezt hívom én igazi tökön lövésnek.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz jacint78 #54 üzenetére

    Ha már 10 éve tolom a notis ipart és gyártástechnológia a szakosodásom lényege, igen, egy keveset.

    De most már áruld el, hogy mit felejtettem ki :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz jacint78 #56 üzenetére

    Akkor mesélj még miért van ingyen a sok felesleges szar beépítése, amit a userek kis hányada használna ki és van rá alternatív megoldás annak akinek kell.

    Mert csomagokban adják ezeket, nem külön-külön.

    Akinek van pénze drága kameravázra, meg mekbúkra, annak legyen kártyaolvasóra is, vagy küldje hálózaton az adatot.

    Akinek sok pénze van tehát ne a kényelmet és a sebességet valamint egyszerűséget, hanem a szopást fizesse meg. Az aztán logikus. Ilyen életképességekkel már rég kipusztult volna az ember :P

    Lehet, hogy gyártástechnológiával foglalkozol, de piackutatással és a költségek optimailázásával biztosan nem.

    Megteszik az ügyfelek. Ha akarom, ha nem betolják az arcba.

    Nem is értem, igazán tudhatnád, hogy péládul egy kártyaolvasó szerű apróság sorozatgyártása is igen tekintélyes költségekkel jár, pláne, ha nem is fér el az alaplapon és plusz öcsipanel kell neki, vezeték, a foglalat rá, a burkolaton is meg kell csinálni a helyét, rögzítését.

    Pontosan ketten tudjuk, hogy ez a költség egy nagy lófityusz a gép árához képest. Sőt, mindenhez képest is. A burkolat meg a rögzítés és a többi dollárcenteket tesznek ki. Nem többet. Hacsak valaki direkt nem tetteti a hülyét, akkor instant lejön miért nincs SD olvasó. Meg sok más sem. Mert csak. Mert mi megmutatjuk, hogy a jövőt áruljuk a jelenben. Hogy ezzel végigszopatjuk az ügyfeleinket, az meg kit érdekel. De alakulgatunk szép lassan. Olyan rétegek kezdtek kiszállni a márkából, akiket 5-6-7 évvel ezelőtt hamarabb állítottál ki egy IC elé, mintsem mást vegyenek.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz jacint78 #58 üzenetére

    Aranyos :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák