Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Pfejj, de ocsmány. Úgy néz ki mint egy macbook, csak más a színe és ráerőltették a tp feliratot.

    (#4) oszi666: Valszeg attól, hogy "i9" van benne, meg egy igp-nél erősebb diszkrét vga.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz -Skylake- #12 üzenetére

    Egy tp-nek márkázott gép ne akarjon kicsit se macbookra hasonlítani, ami nem bántásból, de ott kb. csak a design számít, más nem.
    Itt jól láthatóan ez is n+1 mb kópia: hátulról előre vékonyodó ház, süllyesztett szögletes és szigetes billentyűzet, jó nagy tapipad, aminek eltűntek az alsó gombjai. A ház legvastagabb része is extra vékony egy ilyen erős hw-hez, nem beszélve arról hogy mennyire sérülékeny az egész. A billzeten szörnyű gépelni (kipróbáltam a korábbi gennél), sok gépelés után elég kellemetlen, ahogy koppan az ujjad. A monitor fényes felületű, vékony káva körben mindenhol kivéve alul, és ugyanúgy papírvékony mint a mbookon.
    Ez már csak annyira "tp", hogy rajta van a felirat, néhány piros csík, plusz a trackpoint. Itt tervezésnél egy volt a lényeg, viszonylag erős mobil hw, de minél inkább macbook külső, no matter what.

    De mindegy, mert most a kommentem így csak n+1. tp-t sirató vergődés lett, csak para, hogy ez a Carbon széria húzza magával majd a többi, még elérhető árú és még egyben használható tp-t is. Amúgy 10 éve nem így nézett ki egy tp, hanem vaskos, a többség számára ronda, szögletes cucc volt, de használható, és a mai napig mennek, és 10 év múlva is fognak. Ez a carbon meg ránézésre lebomlik majd az asztalon.
    Persze felőlem adjanak ki ilyen gépet, nem érdekel. Csak a tp vonalat ne rontsák le még jobban a carbon irányába, mint ahogy a tendencia ezt eddig mutatta.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz vicze #17 üzenetére

    Nem vastag notebookot szeretnék, hanem Thinkpadet. De sajnos pénztől függetlenül már csak játékműanyagokat árulnak tp néven. :)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz vicze #24 üzenetére

    Nem akarok se tankozni, sem ráállni.
    Bár a hw a mai kornak megfelelő, ahogy régen is az volt, viszont a külső borítás minősége genről-genre romlik konzumer szintre, illetve az alá. A szénszálas házzal kitörölheted, ha a vékony borítás többek között kritikán aluli hűtést is jelent, kevésbé szerelhetőséget (ha lehet egyáltalán), plusz a forrasztott komponens elmebaj.
    A régi, 20-as szériáig tartó kiváló notebook billentyűzet cseréje is hülyeség volt, a szigetes billzetnek semmi értelme a dizájnon kívül (ami ugye meg szubjektív), nem áll racionális érv mellette.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz vicze #26 üzenetére

    Az a CPU nem throttlingolna, ha kapna rendes hűtést egy tisztességes házban. Régi tp-knél nem volt probléma, hogy a szabvány órajelen működjön a gép.

    Szóval egyetértesz, hogy a szigetes billzet a design miatt kell. Ugyanis a vékonyításnak pont ez a lényege. A dizájn. Persze elhiszem, hogy neked nem mekbúkos az x1 carbon, de nekem igen. A régi billentyűzet akkor is jobb volt, a mai szigetes őrület meg kizárólag ezt a dizájntrendet szolgálja.

    Személy szerint nekem az X szériás tp-k jönnek be, engem nem zavar, ha 1 kiló helyett 2 kiló, az még nem olyan nehéz, hogy meg kelljen tőle halni. Bárcsak mindenkinek ez lenne a legnagyobb gondja! A kocsiban furikázva meg tök mindegy az a plusz egy kiló.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz vicze #33 üzenetére

    Nekem nem gond, hogy a sajátodén kívül más véleményt nem fogadsz el, mint ahogy az sem, hogy nem veszed észre, hogy az elmúlt években elég erősen leromlott a Thinkpadek minősége. Ha te tényleg nem látod a különbséget, és hogy miért nem olyan jó már az új, mint a régi, akkor az legyen a te bajod. :)

    "tehát az a kategória tetszik, aminek az esszenciális lényege(elért van az X sorozat), hogy minél könnyebb és minél kisebb legyen, ezért azt akarod, hogy minél nehezebb legyen?"

    Mint ahogy már írtam, engem nem zavar, ha 1 kiló helyett 2, de hűvös és halk, vagy pont hogy passzívan is megy. Nekem a lényeg az X-eknél a 12" méret, azt kényelmes ölben is használni, vagy egy kézzel megtartani. Egy két kilós gép nekem nem nehéz, sajnálom ha másnak igen.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz vicze #35 üzenetére

    Úgy gondolom, csak mert nem birtokoltam az összes szériából gépet évekig még lehet róla véleményem.
    Nekem nem csak látszatra, hanem tapintásra, kézbevételre sem jönnek be ezek a design only gépek.

    Azért mert neked az összes gépből van/volt, még nem feltétlenül közelíted meg jól a helyzetet. Te úgy gondolod, nem romlott a minőség, én úgy gondolom igen.
    A régi gépek még ma is működőképesek (az elavult hw most egy dolog), van egy halvány tippem, hogy az új, érkező X1 tíz év múlva már nem fog menni. Aztán lehet, hogy tévedek.

    Az viszont fix hogy a régi TP-ket szerették valamiért, megfogta az embereket. Egy X60 vagy T60-nak van egyénisége, egyedi kinézete, felépítése, nem véletlenül van rajongótábora ezeknek a mai napig – még akkor is, ha már használhatatlanok hw szempontjából munkára vagy csak böngészésre, max valami GUI nélküli feladatra kb.

    Ezeknek az új TP-knek pedig garantált, hogy nem lesz rajongótábora. Csak egy mekbúk kópia már az összes, és 10 év múlva már senki sem fog rájuk emlékezni, nem hogy bármire használni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák