Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Sanya #7 üzenetére

    [link]

    Ott bármi lehet, hála a spórolós céges és légitársasági szokásoknak.

  • Tomcat

    őstag

    válasz Sanya #47 üzenetére

    Nos, nekem a 2,5"-es Hitachi 7200-as 500GB-os HDD-ből most kezdett el döglődni a harmadik. Szaporodnak a BS-ok és az áthelyezett területek. Az előző 2 is így nyúlt ki, egészen addig haldokoltak amíg a Windows nem kezdett el kék képernyőket dobálni olvashatatlan terület hibakódjával. Aztán mentés, lemezcsere, visszatöltés és mehet minden tovább ahogy addig.
    Én összesen 12 db notiba raktam be a gyári 160-250-320 GB-os helyett az elmút pár év során kizárólag ezt a HDD-t, mert gyors volt megbízható. Viszont ezekből 3db meghibásodás véleményem szerint már jelentősnek tekinthető mennyiség.
    Van egy olyan érzésem hogy a 7200 RPM-nek van némi köze a magasabb fokú degradálódáshoz, mert azok a notik amelyekben még mindig a gyári 500-750-GBos 5400-as meghajtók vannak hibátlanul üzemelnek sok éve gyártó cégtől függetlenül (Seagate, WD, Toshiba, Hitachi).

    Azóta amiket újakra cserélek szinte kivétel nélkül Seagate bvagy Toshiba SSHD mind. :)

    A 3,5" kategória gyártótól függetlenül viszont nálam is rosszabb megbízhatósággal szerepel, de azok szinte mind 7200-asok. Nálam is volt olyan hogy RAID-ben sorra potyogtak ki a lemezek amiket egy darabig pótoltam ugyanolyan típusokból mígnem rá kellett jönnöm hogy az egész széria hmm...használhatatlan ipari hulladék. Váltottam egy másik típusra és a probléma megszűnt, és az adatok is megmaradtak. :)
    Az eredeti még Hitachi gyártású lemezek nálam is a megbízhatóság mintaképei. Sajnos hogy már nem lehet újakat vásárolni belőlük.

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák