Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • putti

    aktív tag

    válasz Ribi #20 üzenetére

    Számítottam erre a válaszra.

    Eddig eléggé el voltak úgymond kényelmesedve a gyártók. A teljesítmény növekedését mindíg bővítéssel érték el és ahhoz hogy bővítsenek csíkszélességet kellett csökkenteni.
    Most hogy kezdenek a csíkszélesség csökkentésének nehézségébe ütközni, nyilván el kell gondolkozni a stepping tervezésén is.

    Másképp kérdezem. Tegyük fel hogy te vagy X cpu gyártó én pedig Y. Tegyük fel hogy legyártottunk egy mindenben azonos teljesítményű cpu-t, de az enyémben mondjuk 3 millió tranzisztorral kevesebb van, mert az én mérnökeim a cpu adott részét annyira jól megtervezték és optimalizálták hogy ennyivel kevesebbel is beéri azonos teljesítmény mellett. Akkor az én cpu-m rosszabb mint a tiéd mert azonos teljesítményű de kevesebb tranzisztor van benne?

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Ribi #20 üzenetére

    Nem mindegy, hogy mi a tranzisztor célja, teljesen másképp épül fel egy logikai áramkör és egy egyszerű cache. Nem véletlen a faék egyszerű memória elemekkel szokták demozni az új nodeokat először. Cachebe pl nagyon sűrűn lehet pakolni a tranzisztorokat, és a mai procik nagy része cache. Így pl a Zen2 össze se vethető a Zen1gyel, mert rádupláztak az amúgy sem kicsi L3ra, azaz ez a mérőszám se jelentene semmit

    Ott van pl az ugyanazon a nodeon készülő Zen2 és A13 esete. Utóbbiban több mint duplaannyi tranzisztor van, mégsem duplája a die size

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák