Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akula

    őstag

    Hát akkor engem most meg fogtok dobálni tojással és paradicsommal és csak remélhetem, hogy nem kővel. :R Rögtön az elején leszögezem, hogy Nikonos vagyok, Canont csak kölcsönben használtam, Sony tapasztalatom meg csak cine van.
    Több dolog is szóba került a kommenteket olvasva. Nem tudom, hogy lehet kijelenteni, hogy a Nik-Can lencsék a jobbak, mint a 3rd party cuccok. Valaki írta is, hogy 17-50-en rossz volt. Igen, lehet, de ez 70-200-as telefotó üveg, így érdemes csak azokat összehasonlítani. Most mondhatnám, hogy az én 24-70-es f2.8 Tokinám mindenben veri a 55-200-as Nikkort f4 VR II mellett is, pedig nincs is benne stabi. Mindenben. Még torzításban is. De nem egy ligában játszanak.
    Ezt a telezoomot a Sigma APO 70-200mm f/2.8 EX DG OS HSM, a Nikkor AF-S VR II 70-200mm F/2.8G IF ED vagy Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM és a saját SP AF 70-200mm f/2.8 Di VC USD ellen vetik be. A Sigmát saját tapasztalatból tudva röhögve legyőzik, hacsak nem villantanak valamit. A Nik-Can már öt évre előre fel van készülve, csak polcseprés van náluk, addig nem jutunk hozzá a jó obikhoz, amíg a régi stócban áll. A régi Tamront próbáltam. Nem tudja a 2.8-at, az biztos. A leginkább a Nikon f/4-esével tudom összehasonlítani, de 200-nál még sajnos azzal sem. A legjobb vétel a 70-300 volt 200-ig zoomolva, mert olcsóbb volt. De nem ez a legnagyobb gond. Sok eladó példány van használtan, míg Nikont, Tokinát és Sigmát sem nagyon lehet fellelni csak nagyon leharcoltat ami már magától kitekeredik. Ennek az oka pedig a gyártási minőség szórása. Ez siralmas! :O Hiába az 5 öv gari, ha az nem számít hibának, hogy asztigmatikus minden 70-135-ös kép. Vannak nagyon jól kiválogatott példányok, azokat elküldik tesztre és a DxOMark is az alapján az első helyre sorolja, de ezt a rizikót én csak óvatosan vállalnám be.
    Részemről nagyon szorítok a G2-nek! Az árra azért kiváncsi leszek (idehaza), de már most érezhető, hogy az előd árengedménnyel kapható. Félreértés elkerülése végett: nagyon jó telezoom a 70-200-as Tamron, de ha valakinek munkára kell, akkor inkább 100k-150k többért a saját márkás. :)

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • Akula

    őstag

    válasz domilee #4 üzenetére

    Hát barátom, én csak gratulálni tudok a képeidhez! :C
    Ezekhez a lövésekhez nem igazán hardver kellett, hanem szem. Gondolom, nem teganp kezdted és voltak tapasztalatok.
    Két kérdésem azért lenne és direkt nem privátban kérdezem, mert valszeg másokat is érdekel.
    1.) ha ezek Nikon obival készültek, hogyan oldottad meg a vignettálást (mert ugye a Nikkornak az az achilles sarka) a váz auto korrekciójával, vagy utólagos RAW javítással?
    2.) a mozgó témáknál 3D mozgópont élességállítást használtál? Mi az alapgéped? Én még ilyen képet nem tudtam tisztán csináálni, mint az a vidámparkos jelenet! :R

    "Akula Sub, ready for the deep!"

Új hozzászólás Aktív témák