Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz zone #31 üzenetére

    Több rétege van ennek a "gyártásnak". Próbálok szintezni

    1. van egy cég, aki egerek tervezéséfel foglalkozik, az készít egy tervet, és megbíz a gyártásával egy jellemzően kínai céget, akit úgy hívnak, hogy ODM - original design manufacturer.
    1/a - az olyan cég, aki folyamatos és komoly minőségellenőrzés alatt tartja az ODM munkáját és a beszerelt alkatrészek (főkén érzékelő) képességét, hiba esetén firmware-t fejleszt
    1/b - az olyan cég, aki az eredeti design után nem igazán foglalkozik a végleges termék minőségével és esetleges hibákjavításával

    2. van egy cég, aki kiválaszt egy egeret a számos OEM - original equipment manufacturer - katalógusából és arra teszi a márkanevét, majd értékesíti. Ezek az OEM-ek gyakran az 1. kategóriába tartozó cégek termékeit másolják. Gyakran az ODM egyben OEM is, felhasználja (jogosan vagy illegálisan) az 1. kategóriába tartozó cégektől kapott terveket.
    2/a - saját részleteket igényel (szín, burkolat, talpak, érzékelő, stb.), magasabb árért komolyabb OEM-et választ, teszteli a kiválasztott terméket
    2/b - választ valamit egy jobb OEM-től, aztán nem foglalkozik a támogatásával
    2/c - olyan OEM-től választ, ami nagyon-nagyon olcsó termékeket gyárt, nem csak az ODM-ek, hanem az OEM-ek termékeit is másolja.

    Szerintem a 2. kategóriába tartozás sem vészes, nekem kb 2/a-s Revoltec FightMouse Elite-m van (tudok 3-4 egeret, ami szinte hajszálra azonos vele), évek óta nagyszerűen teljesít. Szintén 2/a-s az Ozone Radon szériája (Asusnak is van pont ilyen egere), és szintén nagyon korrekt darabok sorakoznak benne.Hogy a Hama hová tartozik, azt elég nehéz megmondani, így első látásra (a sok szinte teljesen azonos konkurens miatt) a 2. kategória, de akár az is lehet, hogy ezt a formát ők tervezték - szerintem soha nem fogjuk megtudni az igazat.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • _Smooth

    senior tag

    válasz zone #31 üzenetére

    Ezen miért lepődsz meg? :)
    Ki az, aki ténylegesen kőkeményen fejleszt (legalábbis az ilyen alsóbb árszegmensbe szánt tömegcikkek esetén)?

    Autókból is már csak 5-6 félét látsz kb :D

    Logitechnek ugyanaz a gyár tolja a termékeit, akik most Rapoo néven jelentek meg EU-ban, de még a Microsoftnak és a hamának is szállítanak be, sőt valszeg még vagy 20-30 másik "márkának".

    A Logitechnek is volt régebben egy felsőbb kategóriás egere (talán MX1000), ami pont ilyen formában létezett (talán) Geniusnál is. Valszeg egyik sem koppintotta a másikat, csak egy szupermarketben vásároltak :)

    Ami meg a fényes felületet illeti: nekem van egy nagyon fa**a kis Razer-öm, hófehér, egyszerű 3gomb, semmi gamer marhaság, kényelmes, és még az a gumírozott felület is tetszik a gomboknál. De mára (kb 3év) már elkezdett morzsolódni, ledörzsölődik a használattól (pedig azért intezív használatnak nincs kitéve) és így már elég idegesítő.

    Volt egy Ergo 525-ös geniusom korábban, amin meg valami matt "fényezés" volt. Hát nem tartott sokáig, mire kifényesedett, elkopott - és még ahány egyéb baja volt annak is.
    Én spec jobban pártolom már ezt a fényes designt.
    De hát ízlések...

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák