Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Zotya84 #1 üzenetére

    "csak nyamvadt 80MB/s sebességről van szó"

    Azt a nyamvadt 80 MB/s-et a legtöbb használatban lévő HDD nem bírja - lehetne itt jönni a 150 MB/s feletti szekvenciális olvasási/írási sebességekkel, meg hogy egy új, üres HDD-nél a sebesség már talán 100 MB/s alá se csökken, de egy használt, valamelyest töredezett winchester nem fogja ezt produkálni tetszőleges méretű file-okkal... :U Szerintem az már bőven jó, ha egy pen drive olvasási ÉS írási tempója is 50 MB/s fölött van. Ráadásul nagyon sok PC-n még csak USB 2.0-s csatlakozó van, és gyakorlatilag nem ismerek olyan irodai gépet (pedig nekem is egy újszerű, i5-ös Dellem van), amin már lenne USB 3.0. 80-100 MB/s-nél nagyobb sebességre egy pen drive-nál racionális keretek között nincs szükség. Persze ha RAM drive-ról vagy SSD-ről másolgatsz sok gigás file-okat, akkor lehet értelme, de ez nagyon rétegigény.

    Az viszont egy jó kérdés, hogy hogy alakul az egyes modellek írási sebessége - gondolom szépen skálázódik, ami a 16 gigás modell esetében elég gyenge értéket sejttet.

    Egész jó áron vannak egyébként, legalábbis rosszabbra számítottam. Kár, hogy tologathatós csatlakozója van, az egy felesleges hibaforrás. Ha kihajthatós lenne, ahogy az néhány Kingstonnál van, az még rendben is lenne, de így nem az igazi.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák