Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #119 üzenetére

    Az általad idézet szövegben sem látom a hangerőt! Annyit ír, hogy "hangosan felkiáltott". nem csak néma halk meg hangos funkció van, van kb 10 hangerőszint az Alexán is!

    "Alapvető > fontos > kevésbé fontos, stb."

    Ezzel megint abba mész bele, hogy ami szerinted alapvető, az tény és kész! A plusz hangjelzést szerintem legtöbben egyáltalán nem használják, így nem nevezném alapvetőnek, főleg ha egyébként megjegyzik, hogy hangosan válaszolt az Alexa. Ha arra nem figyeltek a "gongatás" sem érdekelte volna őket!

    "Sokadszorra: nem több másodperces szünetekről van szó a szavak között."

    Sokadszorra: ÉN EZT ÉRTEM, le is írtam többször, ezért kérlek ne magyarázd el állandóan! De az egy másodperces szünetelgetés sem megoldás! A miérteket korábban már szintén többször leírtam!

    "Nem hiszem, hogy te egy teljesen egybehangzó hangzósorral szólítod meg és adsz neki utasításokat."

    Pedig de, egy szünet nélküli rövid parancsot adok ki neki (de már ezt is elmondtam korábban is), és az esetek nagy részében gond nélkül megérti, de amikor nem érti, akkor is visszakérdez, arra a részre amit nem értett, vagy a legrosszabb esetben nem hajt végre semmit és újra ki kell adni a parancsot.

    Tényleg az a fő problémám, hogy még sosem próbáltad ki ezt az eszközt és úgy vonsz le tényszerű következtetéseket! Messze nem tökéletes még ez az otthoni asszisztens sem, de arra próbálnék saját tapasztalataim alapján rávilágítani, hogy a cikkben leírt eset baromira nem egy általános hibajelenség, annyi véletlen egybeesés, és annyi felhasználói figyelmetlenség kelhetett hozzá, hogy az már számomra kissé a szándékos lejáratás irányába viszi a dolgot! Van amikor félreért dolgokat az eszköz, és van amikor nem kéne bekapcsolni, mégis megteszi, de ahogy már írtam akár két ember is félre tudja érteni egymást, így ezt nehéz végzetes hibaként felróni egy ilyen eszköznek. És egyébként próbálja kiszűrni a TV hangját is az eszköz (nekünk pl arra még sosem aktiválódott), mióta volt az a bizonyos tömeges megrendeléses ügy.

    Pár napja, direkt el kezdtem "szívatni" az Alexát, hogy igazából hogy lehetne elérni a cikkben leírt esetet. Próbáltam mindenféle félreérthető mondatot mondani. Igaz nekem nincsenek kontaktok hozzá rendelve (mivel én főleg vezérlésre használom csak), de addig nagy nehezen eljutottam, hogy akarjon küldeni valamit egy kontaktnak (már ehhez is elég célzottan kellett dumálnom), de visszakérdezett, hogy kinek akarom küldeni az üzenetet, mert nem talál olyan nevet, amit hallott és ha erre nem reagáltam elég rövid időn belül, akkor semmisnek vette az egész "beszélgetést". Tehát az, hogy egy élő beszédből több utasítást is kihalljon egymás után, már csak azért is furcsa, mert ha ezek az utasítások nem viszonylag rövid időn belül hangzanak el egymást követően, akkor leáll az eszköz és ennyi. Azaz olyan nem lehetséges, hogy rákérdez egy kontaktra, majd 2-3 perc múlva az élő beszédben elhangzik egy név és oda küld valamilyen üzenetet!

Új hozzászólás Aktív témák