Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elithun

    őstag

    Nekem egy okostelefon kb. 50ezret ér, mert én 1, de inkább 2 évente cserélem. Körülbelül akkorra kezdi el megadni magát a telefon fizikailag, és ott kezd már szoftveresen is elavult lenni.

    Anno volt Galaxy S2-m. Én 120ezerért vettem, azt úgy gondoltam megérte, mert akkoriban még az olcsóbb szegmensben számomra gagyi telefonok voltak. Azóta már nem érzem, hogy megérne, akár 100ezret is egy telefon, mert nem látom mivel kapok többet. Teljesítményben mindegyik kiszolgálja az appokat. Játszani pedig nem szoktam. A kamerák elfogadhatók, ha komolyabbat akarok fényképezni arra pedig nem telefon kell. Az IPS kijelző pedig az olcsó telefonon is szép.
    Ha fizikálisan nem is harcolódik le 2 év alatt a csúcsmodell, szoftveresen már biztosan elavult lesz. És emiatt én nem akarok pénzt kidobni az ablakon.

    Az, hogy már a csúcsmodellek hamarosan 300ezerbe fognak kerülni az tovább biztosítja az álláspontom.

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • Domonkos

    Ármester

    válasz elithun #1 üzenetére

    Egy 16 eves nokia 3330-at hasznalok, immaron a 3. utangyartott akkujaval. GPS (vagy offline terkep) es menetrend neha jol tudna jonni, ha menet kozben szervezik at a programom, de ha celiranyosan megyek, akkor mindketto nelkulozheto. Kamera meg ugy hianyzik, hogy akarmelyik ismerosom telefonjaban van. :U Mail, felfujt hirek es a kulfoldon elo baratom legujabb macskajanak a fotoja meg meg szokott tudni varni amig haza nem erek. Valoszinuleg sosem fogom megerteni az ilyen problemat - bar mar megmondtak, hogy en vagyok a maradi :K

    2002-ben amugy ~30k-t kertek a nokiaert, ami akkor nem szamitott kifejezetten olcsonak emlekeim szerint...

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • h3lios

    addikt

    válasz elithun #1 üzenetére

    Lassan én is elgondolkozom azon, hogy a következő telóm nem S, hanem A sorozatból való lesz. Mivel megjelenés után fél évvel már 80 körül hozzá lehet jutni és ugyan úgy ott van a 3GB Ram és 32 Gb tárhely, ami nekem bőven elég.

    B-tag: H3lios#2825

  • elithun

    őstag

    válasz Domonkos #2 üzenetére

    Mindez igényfüggő. Én igénylem, hogy viszonylag naprakész elektronikai eszközeim legyenek, mert programozóként fejlesztek rájuk, meg eleve érdekelnek is az újdonságok.

    Ha neked nincs igényed az újfajta dolgokra, akkor teljesen jó a nokia 3330, hiszen telefonálni lehet vele, SMS-t tud fogadni. :)

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • bandiras2

    senior tag

    nezzel utana a profitmaximalizalas elmeletenek.
    egy termeket annyi penzert lehet arulni amennyiert megveszik.
    amig igy is elfogy hulye lenne olcsobban adni. a befolyt penzbol pedig tud termeket fejleszteni, uj gyartosorokat venni, vagy osztalekot fizetni a befektetoknek, akik majd befektetik mas iparba, vagy elkoltik luxus cikkekre.
    ez nagyon szepen mukodik egeszen addig amig az automatizalas miatt munka nelkul marado tomegek tobbe nem lesznek kepesek megvasarolni a megtermelt javakat mert nincs mibol.

    valtozas elott all a vilag. a tomeges automatizalas uj helyzetet fog teremteni, es meg nem latjuk hogy milyen lesz. (Huxley szep uj vilag?)
    a kozelgo europai faji polgarhaborurol ne is beszeljunk...

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • .Szaki.

    addikt

    Nehéz, de jó kérdés.

    Az tényleg látható, hogy sokkal drágábbak a telefonok, főleg az utóbbi 1-2 évben látható ez a tendencia.

    Viszont azt is látni kell, hogy ezek a flagshipek lassan többet tudnak, mint egy notebook, sőt néhánynál jóval erősebbek is, mindezt sokkal-sokkal kisebb házba kell betömöríteniük, és ehhez akkor még hozzáadjuk az anyaghasználatot, a speciális kijelzőt, meg még egy csomó dolgot, akkor végülis érthető lehet a borsos ár.

    Nyilván erre a legtöbb embernek nincs szüksége, szerintem egy 100-120ezer Forintos telefonnal is bőven kényelmesen lehetne éldegélni, ezt a usernek kell mérlegelnie, hogy neki megéri-e a felár, főleg akkor ha két évente cserél telefont. A flagshipek inkább azoknak szólnak, akik hosszútávra vásárolnak, illetve még azoknak, akiknek mindegy mennyibe kerül. Egy flagship jóval tovább kap frissítést, ...stb. Két évig viszont a középkategória is használható, utána viszont már szükségessé válhat a csere, itt tul.képp azt döntöd el, hogy egyszer fizetsz ki hosszútávra nagy összeget, vagy két évente felezve.

    Ez az árnövekedés egyébként mindenhol észrevehető, az autóiparban is, ahogy nőnek az autók, és amennyivel többet tudnak, mint mondjuk az 5-10 évvel ezelőtti elődjeik, úgy drágulnak is. 10 évvel ezelőtt elképzelhetetlen lett volna az, hogy egy Golfg Variant 10m környékén legyen, aminek mondjuk nem csak szövetülése és négy kereke van. Sőt még akár egy Passat-nál is.

    Ezekért viszont egyáltalán nem a gyártókat kell hibáztatni. Ők mind a profit maximalizálásra mennek és ha a helyükben lennék én sem tennék másképp. Ha megvesznek 340-ért egy Note8-at, vagy akár még többért egy i8-at, akkor hülyék lennének olcsóbban adni. A Huawei-nél látszik ez egyébként a legjobban, minden egyes új modelljüknél szépen folyamatosan emelik az árakat, lassan Samsung árban lesznek ők is. A másik ami még nagyon fontos, hogy azért szerintem az emberek döntő többsége nem teljes áron vásárol telefont és pláne nem megjelenési áron. Ha régóta vagy szolgáltatónál, akkor azért szórják a kedvezményeket, illetve sok cég helyből megveszi az alkalmazottainak a készülékeket, mint céges telefont.

  • h3lios

    addikt

    válasz bandiras2 #5 üzenetére

    Ezt még azért nem gondolnám túl közeli jövőképnek, mert ugyan automatizálni lehet, viszont vannak olyan részek, ahol egyszerűen ezt nem lehet teljes mértékben megoldani.

    Egyébként szerintem 1-2 éven belül eljut oda a mobilipar, ha ilyen mértékben szöknek fel az árak, hogy egyszerűen nem fogják megvenni az aktuális csúcstelókat és bedől a fejlesztési verseny. Más most is ott járunk, hogy nincs olyan terület, ahol érdemi előre lépéseket lehet produkálni. Egyedül a kamera volt ilyen a dual kamerák előtt, de ezekkel már bőven lehet olyan jó minőségű képeket lőni, mint 1 kompakt géppel. És még csak hozzáértőnek sem kell lenni, csak 1 kicsit próbálkozni kell a beállításokkal.

    A másik ilyen terület az akkumlátor, mert évente lehet hallani, hogy ilyen-olyan áttörések voltak a technológiában, de ezekből 1 sem került gyártásba, mert a gyártóknak nem érdeke sokáig jól működő aksikat gyártani.

    Megkockáztatom, hogy egy mostani Note 8 nyers számítási teljesítményben 5-10 évre előre kiszolgálna majdnem minden igényt. Tehát a processzor magok száma és a ram növelés mellett el kellene kezdeni más területeken fejleszteni.

    (#6) .Szaki.

    Nyilván örök érvényű marketing szabály, hogy ha valamit megvesznek emelt áron is, akkor emelni kell tovább, ameddig növekvő tendencia tapasztalható ezt lehet folytatni.

    Egyébkét a Huawei -ben becsülendő, hogy (még) nem árazza szét a termékeit és ennek köszönhetően veszik is őket szép számban. Ahol melózok jelenleg a prémium csomagok mellé havi 8k-ért megkapod a P10-et, és 13k-ért az S8-at. Gondolom mondanom sem kell, hogy melyikből adunk el többet. Egyszerűen a Samsung az Edge szériával elszállt.t Annó az S6-7 Edge is fölöslegesen került többe, mint a normál verzió, viszont ott még elviselhető mértékben beállt az ár. Itt az S8-nál olyan szinten emeltek árat, hogy még fél évvel a bejelentés után is majdnem 300k egy telefon. Ami szerintem elfogadhatatlan. Semmivel nem nyújt többet, mint egy P10, amit megkapsz egy 100-assal olcsóbban.

    Szerintem a Huawei ezt az áremelési hullámot tudja meglovagolni most elég szépen. Ha okosan játszanak és a jó irányba fejlesztenek, akkor nagyon feljöhetnek a Samsung nyakára, mert ilyen áron már nem feltétlen best buy az S széria.

    [ Szerkesztve ]

    B-tag: H3lios#2825

  • Cifu

    nagyúr

    Azért tegyük hozzá, hogy az S8 is többet tud, mint az S2 - ujjlenyomat-olvasó, példának okáért, de az Edge kijelző is (még akkor is, ha nem tetszik neked), és így tovább.

    A másik jellemző tétel, amit említesz is, a vásárlók igényei. A vásárlók a legerősebb telefont várják el. A Samsung pedig megadja nekik - ha kifizetik. Szigorúan saját vélemény, de az Apple nagyszerűen bebizonyította, hogy vannak, akik horror összegeket kifizetnek, csak hogy mutogathassák a legjobbnak tartott telefonjaikat. A telefon státuszszimbólum lett sokak szemében. Innen kezdve a gyártók érdeke az, hogy minél vagányabb, látványosabb, túlhype-olt készülékeket dobjanak a piacra (Xiaomi Mi Mix, valaki?). A tények pedig azt mutatják, hogy akár 1000 dollárt / eurót is megadnak a mára divattermékekként aposztrofálható telefonokért sokan.

    Lehet ezen hőbörögni, de a cégek számára ez bevételi / nyereség forrás, tehát igyekeznek kimaximalizálni. A Galaxy S8 gyártási költsége valahol 307,5 dollár körül lehet. Ilyen egyszerű ez.

    A másik oldalról nézve Te, mint vásárló, nem vagy köteles megvenni a legújabb, legnagyobb, legszebb telefont. Még a Samsung is kínál A7 (2017)-et (igen, itthon nem... bruh), A5 (2017)-et, J7 (2017)-et. Ha nem a benchmark programok érdekelnek, azok is érdekesek lehetnek. Vagy veszel Huawei P9 / P10-et, hétköznapi használatban tökéletesen elvagy vele. Maximum villantani nem lehet vele, merthát fele annyiba kerülnek, mint egy S8...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • nemlehet

    őstag

    válasz bandiras2 #5 üzenetére

    Ha már faji háború az nem csak európában lesz. Sőt én úgy gondolom, hogy elsősorban nem európában fog lezajlani. Itt is van etnikai feszültség, de sehol sincs mondjuk egy ázsiai vagy egy afrikaihoz képest.

    Amúgy az automatizálás sem fog olyan hamar gondot jelenteni szerintem mint azt sok elemző jósolja. Sokszor nekem úgy tűnik, hogy inkább csak szeretnének egy kis hírverést, bekerülni az újságba 1-2 jól hangzó mondattal mint hogy tényleg megalapozott szakmaisággal beszéljenek. Bár nem ez a szakterületem, de dolgoztam automatizált gyártósor tervezésén/beüzemelésén és azért az sem jó mindenre és sok feladatra nem költséghatékony. 5-10 éven belül sem igazán lesz az meglátásom szerint. Akkor még nem beszéltünk egy fontos faktorról, hogy sok cégvezető nem nyitott az új dolgokra, szóval még ha meg is érné sem fektet be robotsorba. Egészen nagy cégeknél is megfigyelhető ez. Szóval adott lesz a technológia jó sokára, de akkor onnan még sok-sok évnek el kell telnie mire az tényleg veszélyezteti a jelenlegi gazdasági modellt.

    De hogy ne csak off legyek: Én se vennék csúcskészüléket. A Redmi Note 3-am minden igényt kielégít, egyedül a kamerája lehetne jobb. 60k-ért vettem, ennél nekem nem kell jobb. Amúgy szerintem kezd egy szakadék lenni a felső és a közép kategória között. 60-80 körül már nagyon jó telefonokat lehet venni utána van kb egy lyuk 120-150 körül van 1-2 telefon meg a kifutó modellek és aztán már jóval 200 fölé kerülünk az árlistán. Ez nem normális...
    Amúgy az örült fejlesztési tempóban és a "kínunkban már minden hülyeséget belerakunk" dologban látom a drágulás okát. Minden évben legyen jobb, legyen új, legyen szebb, legyen úttörő. Ezt nem lehet... Egyszerűen nincs már mit feltornászni. Illetve lenne, de az meg technológiailag lehetetlen. (pl én el tudnám képzelni, hogy legyen beépített projector a telefonban, de nyílván ez jelenleg nem reális elvárás :D )

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • #78693120

    törölt tag

    +1

    Korábban 50e körül már jobb telefont is kaptál. Ha a mai ilyen árú telefonokat nézem, akkor egyiket sem venném meg szivesen.

    Szerintem ez a folyamat, az ios/andoid vonallal indult meg igazán. Azelőtt egy jó Nokia S60-as, vagy Sonyericsson telefon nem került több 100000-be és valahogy mindig meg tudtam oldani, hogy azokból szerezzek. Ma esetleg egy használt Samsung S6-ot tudnék venni androiddal azért azért az árért, amiben (inflációval együtt) került anno a Nokia 7650, 6600, vagy éppen Sonye. T68i, vagy éppen K750i-m, pedig akkor ezek csúcskészülékek voltak.

  • h3lios

    addikt

    válasz Cifu #8 üzenetére

    A státusz szimbolúm-on mindig csak nevetni tudok, illetve azokon az embereken is akik 1 telefonnal akarnak kitűnni a tömegből. Olyan cuccok, amiket 100 milliós példányszámban adnak el soha nem lesznek egyediek. Viszont sajnos olyan elkorcsosult társadalomban élünk, ahol az emberek mégis úgy tekintenek 1 telefonra, mint az ékszerekre. És ezt a nagy gyártók támogatják is rendesen, miközben hülyére keresik magukat.

    Persze, többet tudnak a modellek és nem is várom el, hogy ugyan olyan árulják őket, viszont vannak funkciók, amiknek a bekerülése nem kellene többlet költséget generáljon. Gondolok itt például az általad is említett edge kijelzőre. Ezeket jelenleg a Samsung gyártja és biztos meg is volt a fejlesztési költsége, de most már a sokadik generációnál járunk. Az S6-nál, 7-nél még azt mondom, hogy oké új technológia, vissza kell hozni a fejlesztési költséget. De jelenleg a 3-4. generációnál járunk és más gyártóknak is (blackberry) szállítanak belőle.
    És ugye tudjuk jól, hogy ha valamit minél nagyobb példányszámban állítanak elő annál olcsóbb lesz a gyártónak.

    De a Samsungnál még azt mondom, hogy hozzák évek óta az innovatív megoldásokat és nálunk még megértető az árak emelése. (edge kijelző, infinity display, bővíthető 2 kártyás csúcstelók)

    De ugyan ez az Apple-ről pl. nem mondható el. 3-4 évvel a többi gyártó után lohol a piacon és mégis eladja a termékeit prémium áron. Semmilyen innovációt nem mutattak be az iPhone 5S óta (ujjlenyomat olvasó széles körben). És ez egyébként idén sem nagyon fog változni, ugyanis másolják a többi gyártót a káva mentes kijelzőkben, amit a többiek már év elején - tavaly bemutattak.

    [ Szerkesztve ]

    B-tag: H3lios#2825

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .Szaki. #6 üzenetére

    Viszont azt is látni kell, hogy ezek a flagshipek lassan többet tudnak, mint egy notebook,

    Azért ez költői túlzás, lássuk be. Azonos gyártástechnológia mellett 2-3-5W fogyasztás mellett nem tudsz olyan teljesítményt nyújtani, mint 15 vagy 25W fogyasztás mellett. Igen, jelenleg mondjuk nincs még 10nm-es procival szerelt laptop... :DDD

    A flagshipek inkább azoknak szólnak, akik hosszútávra vásárolnak, illetve még azoknak, akiknek mindegy mennyibe kerül.

    Szvsz az előbbi és az utóbbi vásárlók aránya eléggé elcsúszott, kisebb azok csoportja, akik megveszi a csúcs flagshipet, majd 2-3-4 évig nem cseréli le... Vagyis én úgy vélem, hogy a második halmaz a meghatározó...

    Két évig viszont a középkategória is használható, utána viszont már szükségessé válhat a csere, itt tul.képp azt döntöd el, hogy egyszer fizetsz ki hosszútávra nagy összeget, vagy két évente felezve.

    Biztos vagy te ebben? Igen, abban igazad van, hogy 3-4 évvel ezelőtti flagshipeket ma már nehézkes használni (akkoriban voltak még flagshipek 8GB-os háttértárral is...). De ma már egyre inkább ott tartunk, hogy HW szempontjából valóban minek több? Lassan már belépő szinten is a minimum a 2GB RAM / 16GB háttértár, kicsit feljebb pedig a 3/32. Ha csak a Facebook nem fogja még tovább degeszteni a kliensét (ami kb. egymaga felelős azért, hogy az okostelefon felhasználók jó része problémákba ütközik a saját felhasználási szokásai terén egy-két év után), akkor már egy mai középkategóriás telefon is hosszú-hosszú évekig elműködhet.

    Ilyen téren a szoftvertámogatás kérdése az, ami kínos lehet. Ma a legtöbb Google Play-es alkalmazás megelégszik az Android 4.4-es főverzióval - ami bő 4 éves...

    10 évvel ezelőtt elképzelhetetlen lett volna az, hogy egy Golfg Variant 10m környékén legyen, aminek mondjuk nem csak szövetülése és négy kereke van.

    Ha euróban nézed az árakat, akkor azért a drágulás eléggé minimális... A forintban való számolásnál mindig figyelembe kell venni az árfolyamokat. 2007 augusztusában az EUR/HUF középárfolyam valahol 246 körül volt. Ma olyan 305. Vagyis csak az árfolyamváltozás cirka 24%-os áremelkedést okozott...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz h3lios #11 üzenetére

    A státusz szimbolúm-on mindig csak nevetni tudok, illetve azokon az embereken is akik 1 telefonnal akarnak kitűnni a tömegből.

    Attól még divat és státuszszimbólum...

    Olyan cuccok, amiket 100 milliós példányszámban adnak el soha nem lesznek egyediek.

    Azért egy Samsung S8 / S8Plus telefont nem adnak el 100 millió példányszámban...

    Viszont sajnos olyan elkorcsosult társadalomban élünk, ahol az emberek mégis úgy tekintenek 1 telefonra, mint az ékszerekre.

    Pompás hasonlat. 100 éve egy ékszerrel, egy drága órával jelezték a tehetősek, hogy ők megengedhetik ezt maguknak, feljebb állnak emiatt a társadalmi ranglétrán. Akkor is voltak kvázi dzsentrik, akik hasonló divattermékekkel próbálták hasonlóan társadalmi rangjukat emelni.

    Ez nem a "mai" elkorcsosult társadalom, ez régen is így volt, csak az eszközök változtak.

    De ugyan ez az Apple-ről pl. nem mondható el. 3-4 évvel a többi gyártó után lohol a piacon és mégis eladja a termékeit prémium áron.

    A marketing hatalma...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • kemotox

    addikt

    válasz elithun #1 üzenetére

    Mit értesz szoftveres elavulás alatt? Tudom nagy fétis dolog ez mostanában, hogy kell a frissítés, meg nem veszünk X márkát ez miatt, stb, de szerintem annyira értelmetlen. Átlag júzer szerintem semmit nem vesz észre abból, hogy most a 7.0.1-ből 7.1.2 lett.

    Amúgy ha valaki olcsón akar jó telefont, akkor érdemes egy picit rászánni az időt, nézni egy jobbféle kínait, meg megmókolni egy recoveryvel, és onnantól kezdve szó szerint játszi könnyedséggel lehet a legújabb romokat felrakni, frissíteni, sőt nagyon fasza biztonsági mentéseket is lehet csinálni.

    Pl Redmi note széria. Én a 3-ast vettem egy éve 75-ért, de mostmár Note 4 is kapható 65-ért, B20-al, 3giga rammal, sok akksival, 1080p-vel, minden földi jóval. 5 perc egy recoveryt tenni rá, utána mehet a legeslegújabb ROM, meg amit az ember akar. Utána persze elkap a gépszíj, és jön a magisk meg exposed meg mindenféle jóság :D De maga a ROMolás az tényleg nem para egyáltalán, itt a fórumon segítenek.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Cifu #12 üzenetére

    1. Picit túloztam valóban, de szerintem azért van benne valami. :)

    2. A középkategóriával elmondom a tapasztalatom: Én hosszú éveken át csak középkategóriás telefont választottam, viszont két évente valamiért mindig tönkrementek. Az okostelefonok között pedig a középkategóriásaim fél-1,5 év után bemondták az unalmast. Használhatatlanok lettek. Sok esetben frissítést sem kapnak, ha kapnak, akkor pedig csak ront rajta. A Honor 4X-em, amikor legjobb barátomnak összetört az i5S-e és várta a 6S-t kölcsön adtam az általam már nem használt készüléket. Akkor nekem már szintén
    i5S volt. Konkrétan már semmit nem lehetett rá telepíteni. (Android 4.4.2 futott rajta, tul.képp alig volt rátelepítve valami, szaggatott mint a fene és gyári frissítésről soha nem hallott, én meg sosem voltam mókolós). Telefonálásra volt már csak egyedül alkalmas. '14-es telefonról beszélgetünk.

    Aztán jött egy olyan elméletem, hogy egy pár éves flagship (amit még újonnan meg tudsz venni, használtat sosem veszek) tovább lesz használható, mint egy aktuális évben vásárolt középkat. És az 5S ezt egyelőre tökéletesen bebizonyította, hogy így van. (Egyébként Samsung S, Note és iPhone volt a három versenyző, ebből utóbbit választottam, mert mindig ki akartam próbálni, imádom és mást már nem is akarok, de szerintem ha az előbbi kettő közül választom bármelyiket, azokkal is ugyanilyen jól jártam volna és most azokat illetném ilyen jelzőkkel.) Több, mint egy év alatt nem fagyott le, nem kellett újraindítanom, nem lassult be, csak megy, megy és megy. Az előzőket ilyenkor már rég földhöz akartam vágni. Nyilván egy i7-hez képest látszik a különbség, nem vagyok elfogult, de a középkategóriásaimhoz képest egyszerűen száguld. Ha pedig ezt az elméletet veszem figyelembe, akkor az is helytálló lehet, hogy két aktuális telefon közül, ha az egyik egy középkategóriás, a másik pedig egy flagship, akkor az jóval tovább telefon marad. Ettől függetlenül továbbra is tartom azt, hogy mivel én hardcore user vagyok egy átlagos usernek bőven-bőven elégnek kell lennie egy középkategóriás telefonnak, ott van pl a Samsung A-szériája, a Huawei Lite-ok is nagyon rendben vannak.

    Csak saját tapasztalataim alapján tudok írni, így elképzelhető, hogy meg tudsz cáfolni általánosságban, én eddig ezt láttam. :)

  • elithun

    őstag

    válasz kemotox #14 üzenetére

    Mindent, ami történhet. Nincs több frissítés, nem bírja tartani a tempót a facebook appal. Ilyesmi. :D
    Nekem most épp Redmi Note 4 van. Kíváncsi vagyok 2 év után akarom-e majd cserélni. Most egyelőre biztosan nem cserélném semmi másra.

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • Krugszvele

    aktív tag

    Én fél év kínlódás után rászántam magam és vettem egy alsókategóriás tabletet.
    Óriási kiábrándulás!
    Ne vegyetek 50 000 Ft-os tabletet!

    Igen, egy jó tablet 100 000 Ft-ba kerül, de azt megveszed és nem nagyon tudsz belekötni.

    Direkt nem írok márkát és szoftververziót, IPS 10' kijelző, 1280x800 felbontás, 2 GB ram. Leírva nagyon szép, de gyenge. És nem a processzor gyenge, nem a ram kevés, nem a felbontás, hanem úgy együtt az egész.

    Szerintem ergonómiailag én vagyok az első aki használja, ezt biztos nem volt tesztelő kezében.

    Befejeztem :))

  • h3lios

    addikt

    Szerintem a frissítés 1 elég érdekes dolog a jelenlegi piacon. A mostani S6-om 5. valamennyivel indult, jelenleg 7.0-nál jár és a két főverzió szám váltás után annyit tudok elmondani, hogy az ujjlenyomat olvasó valamivel gyorsabb lett. Semmi más előnye nem volt a frissítéseknek. Sőt megkockáztatom, hogy a 7.0 -tól kezdve picit lassabb lett a menü.

    Androidos fronton átlagban tisztességesen megírják azt a szoftvert amivel kiadják a készülékeket így ha normálisan van használva akkor nem fog problémássá válni a dolog a későbbiekben sem. Néha nem árt 1 gyári visszaállítást csinálni, mert a Fb és egyéb közösségi oldalak annyit szeméttel járnak és akkor tárhelyet foglalnak el, hogy az már-már nevetséges.

    Ezzel szemben Apple-ék verik a mellkasukat, hogy 4 - 5 éves telefonokra is kitolják a legfrissebb iOS-t. Csak azt felejtik el megemlíteni, hogy amikor házon belül van új rivális / nem akarják, hogy tovább vásárolják az adott modellt akasztanak rajtuk 1 olyat, hogy majdnem használhatatlan lesz tőle a készülék. Nyilván hivatalosan sosem ismerik el, de mindenki aki kicsit is olvasott a témában / használ iOS eszközt, az tudja, hogy így van. Szóval inkább én maradok azoknak a táborában akik nem kérnek frissítéseket 1 jól működő rendszer esetében, mintsem a gyártó döntse el, hogy mikor cseréljek telefon.

    B-tag: H3lios#2825

  • Domonkos

    Ármester

    válasz elithun #4 üzenetére

    Par eszkozzel en is hasonloan vagyok, viszont azoknak amiknek kivaloan meghatarozatt a kivant funkcionalitasa ott inkabb a megbizhatosag kap nagyobb szerepet. Ez a nokia pedig ilyen. Probalkoztam idokozben mas peldanyokkal is, de a rosszabb ergonomia es a KISS elvek hanyagolasa miatt mindig ide talaltam vissza.
    A velemenyem az, hogy ha csak a szempontok megvaltoztatasaval tudnak jobb eltero telefont kiadni, azzal nincsenek semmivel elorebb, mintha a meglevo funkciokat faragnak optimalisabbra :K - igen, a 3330 legfrissebb firmwareben is van hiba

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .Szaki. #15 üzenetére

    1.: Szvsz még pár év, és tényleg eljuthatunk oda, hogy a Samsung Dex-hez hasonló megoldásoknak valóban értelme legyen, és ne kelljen hozzá 300e Ft-t kiadni (mert annyiért veszel egy közép kategóriás telefont és egy közép kategóriás laptopot, és ez a páros jobb, mint az S8 + Dex...). Mindenképpen érdekes jövőkép, valahol várom is, meg nem is. :)

    2.: A flagshipeknél is elferdülnek a bemondjuk az unalmast effekt. Lásd pl. LG G3 széria... Itt sajnos inkább az látszik, hogy a egyes gyártók sokszor hol spórolnak. Mert amit írsz, az valóban igaz a Samu, LG esetében, de egy HTC, de adott esetben egy Huawei / Honor telefon esetében sem általános - mármint hogy bemondja az unalmast. Amit a Honor 4X esetében tapasztalsz / tapasztaltál, az szvsz a 8GB belső tároló okán jelentkezett - sajnos ez ismert probléma, a páromnak LG G3s-e volt (1GB RAM / 8GB háttértár) és kb. attól kezdve, hogy pár frissítést megkapott (amelyek ráadásul törölhetetlenek, az LG saját ostoba app-jai mellett), és fel lett rá telepítve a Facebook / Messenger, a telefon használhatatlan szintűre lassult...

    Ezért írtam, hogy ma egy 3/32-es telefon esetében azért csak nem várható ilyen 3-4 év után... Aztán lehet, hogy a Google és a Facebook másképpen gondolja, és 2021-ben 4GB ram és 64GB háttértár nélkül vállalhatatlan lesz egy okostelefon... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Narxis

    nagyúr

    Hova drágul a... videokártya ipar? A RAM ipar stb. A sort lehetne folytatni. Sajnos amíg nagyobb a kereslet mint a kínálat addig mindennek addig emelik az árát amíg nem kezd el csökkenni jelentősen a kereslet. :(

    Thanos was right.

  • ->Raizen<-

    veterán

    Én csúcs hardveres kínai telóba ruháztam be tavaly /le max 2/ és kenterbe veri sok prémium gyártót minőségben, és akkor 86k volt. 4 gb lpddr4 ram ssd gyorsaságú belső tároló /400 mb/s read/ 32 gb, sony 21 mp kamera fém ház, ujjlenyomat olvasó. Jó szokásomat nem fogom megszakítani ezentúl és nem fogok 100 000 ft-ért telót venni, nekem a 86k a felső határ.

    [ Szerkesztve ]

  • pet007

    aktív tag

    En is ugy vagyok vele, hogy az s7edgerol makd csak akkor valtok, amikor uguan ezt tudja egy telefon 5-7 napos uzemidovel. Netezni, forumozni, youtobozni ez is boven eleg lesz meg 1-2 evig...

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Cifu #20 üzenetére

    1.: Ezzel én is pontosan így vagyok. Várom is, meg nem is. :)

    2.: Én tartok tőle, hogy ahogy növelik a tárhelyet, úgy fogják a fejlesztők is növelni az alkalmazások méreteit.

  • fordfairlane

    veterán

    Szerintem a neves telefongyártók is csupán követik a bevált fejőstehén stratégiát:

    1. Maintain market-share
    - Invest in quality
    - Custommer loyalty

    2. Maximize cash-flow:
    - Increase usage-rate
    - Replacement rate
    - Raise prices

    x gon' give it to ya

  • Blindmouse

    senior tag

    Úgy hívják infláció. És amikor azt mondják, hogy 0.4% vaolt 2016-ban, akkor hazudtak. Mert az inflációs kosárban olyan dolgok vannak, amit nem veszünk. Pl papír újság, tíz kiló krumpli és cukor. Amit én szvsz nem szoktam venni. Ellenben olyan, hogy ruházati cikkek, az 3%-al szerepel benne. Vagy tartós fogyasztási cikkek az olyan 5-6%. Lakhatás az 0%. Egy (kereső) magyar ezek szerint évente olyan 100.000 Ft-ot költ el telefonokra, számítógépekre, vagy tévékre. Igaz? Nem.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • Shing

    őstag

    válasz .Szaki. #15 üzenetére

    Nagyon hülyeségeket kell rá telepíteni, hogy lelassuljon és tönkremenjen. A semmitől nem lassul be, valaminek terhelnie kell a hardvereket. Ez nem egy autó ahol elkopik a mechanikus rész vagy cserélni kell az olajat. Mondjuk az aksi tényleg hamar tönkremehet, de ez minden gyártóra jellemző lehet kategóriától függetlenül. Az, hogy akár ki is kapcsolgat, stb... nem kell a legerősebb telókat megvenni, mert a túlmelegedés kicsinálja őket. Mást nem tudok elképzelni. Egyébként mi a franc nem jelenik meg manapság egy 4.4-es androidra?

    Az átlag felhasználónak pedig elég egy 5 éves telefon. A többi az agymosott marketing eredménye, aki utánaolvas a telefonoknak, belemerül a témába és ráveszik hogy vegye a drágábbat. Távol kell tartani magunkat a témától, mert a mai profi marketinggel ráveszik az embereket, hogy évente vegyük az egyre dráguló 100 ezres telefonokat. Ujjlenyomat leolvasás, edge, por/vízállóság. Ez mind felesleges marketing bullshit.

  • juliabrilke

    addikt

    Szimplán csak egy árvíz vagy termelés kiesés miatt van.
    De nem kell félni, vissza fog menni az ára "hamarosan" a normális szintre. :D

  • #56573440

    törölt tag

    Igazából addig drágulhatnak max, amíg van rá érdemi kereslet. Ők se hülyék, ha elad valamiből milliókat, pedig drágábban adja mint az elmúlt években a hasonlót, akkor a következő generációval megint egy kicsit tol a dolgon. Ha ott is kaszál, akkor van még hova emelni.

    Nincs ezzel egyébként gond, ez ad teret olyan márkáknak, modelleknek, amik betöltik az űrt. Én se vettem volna Xiaomit ha 60k körül találtam volna értelmes 6.4-es telefont, vagy 100-ért, de nem igazán akart senki adni. Lett egy Max. Amikor cserélni kellett 120k körül volt akciózva a Mix, a 8+ meg 200 fölött. Mivel teljesen zuggsm-ekből nem akartam venni, így egyértelmű lett a dolog.

    A vásárló a pénzével szavaz. Én a Mixet is sírva fizettem szinte ki, a 100k-ban maximalizált elvi keretemet ami fölött soha nem lennék hajlandó venni telefont picit átléptem, de mondjuk megérte, tényleg hozott annyit amennyivel többet fizettem. De elvi szinten sem támogatom a gyártók ilyen jellegű árképzését az elmúlt években, majd ha egyszer eléri a hasonló gondolkozású emberek száma azt a mennyiséget hogy ez az eladásokban is megmutatkozzon, és mérséklik az árakat. Vagy nem, és 3-4 év múlva 500k lesz a felső ház.

  • freeknight

    őstag

    Addig fogják emelni az árakat, amíg ki fogják tudni/hajlandóak kifizetni. Még így is jelentős áremelkedésre számíthatunk, mert évről-évre nőnek az eladások, nemhogy csökkenének. Szerintem eljön még a 400ezres flagshipek kora (megjelenési ár), és azt is vinni fogják, mint a cukrot.

  • Jhonny06

    veterán

    +1, röhejes. Szerencsére 1-2 éve kinőttem abból, hogy 200k-s telót vegyek, jelenleg nagyon jól elvagyok a 60-80k-s árkategóriába illő Mi Max-szal, ennél többet tuti nem költenék már telóra. Ezt se használom ki.

    Egyébként még mindig inkbáb az itthoni fizukkal van probléma, mert nyugaton nem probléma megvenni egy ilyen telót + a szolgáltatók is olyan csomagokat ajánlanak, hogy kb. ők könyörögnek, hogy vidd el ingyen és a hozzá tartozó csomagok se olyanok, mint otthon, hogy elmegy rá a fél fizetésed.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Shing #27 üzenetére

    A kollégával már kitárgyaltuk ezt a dolgot, nem fogok tovább offolni.

    Ha a Facebook-Messenger. Electrodroid, Viber, Eagle (amin csak látod amit gépen megterveztél..) és egy Taxi társaság applikációja nagyon hülyeség, akkor mehet az egész a francba. Egyébként amikor kölcsönadtam, akkor ő mondta, hogy bizonyos appokra már azt írja, hogy nem kompatibilis pl a telefonnal. Hogy ez mi volt, nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • fordfairlane

    veterán

    válasz freeknight #30 üzenetére

    Szerintem eljön még a 400ezres flagshipek kora (megjelenési ár), és azt is vinni fogják, mint a cukrot.

    Attól tartok, néhány éven belül hasonló termékportfóliók és árszegmentálás fog kialakulni az okosteló-piacon, mint amit most látni a notebookoknál. 5-60-80ezertől 500-600-800 ezer Ftig terjedő termékpaletta.

    Szerk: Hacsak nem történik valami forradalmi újítás, ami átszabja a piacot. Mint anno az iPhone-ok megjelenése a hagyományos billentyűzetes okostelefonok piacán.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • freeknight

    őstag

    válasz Jhonny06 #31 üzenetére

    Igen, manapság annyi előny van, hogy teljesen használható a középkategória is. Amikor az S3-at vettem (utolsó flagshipem), akkor csak a felsőház volt, ami használható sebességet tudott nyújtani.

    Én csak netezésre meg alapfunkciókra használom a telefont, erre tökéletesen elég egy Honor 7, nem tudom, egy S8 mennyivel tudna többet mutatni ezekre a célokra, jelentősen magasabb árért.

  • JoeCockBill

    senior tag

    válasz Cifu #8 üzenetére

    az s8 pont annyit tud mint az s2 akkoriban. a megjelenéskori legtöbbet

    új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

  • freeknight

    őstag

    válasz fordfairlane #33 üzenetére

    Ebben nem vagyok biztos, persze nincsen kizárva, de pl az Iphone USA-ban, meg a hanyatló nyugaton néptelefon, viszont ennyi pénzért már kiesne ebből a szerepéből, ergo visszaesnének az eladások.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz freeknight #36 üzenetére

    Az Apple külön történet, többnyire a prémiumpiacot célozta eddig is, szóval fene tudja, merre haladnak tovább. Anno az 5C - 5S duóval már próbáltak egyfajta "olcsóbb konzumer" - "drágább minőségibb" kettéválasztással piacot szerezni, de nem sikerült túl jól a dolog, az 5C-t nem sokan vették.

    Inkább az android gyártók lesznek azok szerintem, elsősorban a Samsung, akik hasonló portfólióra állnak majd rá, mint ami most látható notebook kínálatban a Dellnél, a Lenovonál. Alsó(kozumer) - közép - felső(premium - business whatever). A hardver teljesítménye a konzumer tetején is nagyjából kimaxolható, aki viszont jobb designt, minőségibb konstrukciót, több garanciát, satöbbit akar, az kénytelen lesz a felső árszegmensben keresgélni.

    x gon' give it to ya

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    "Csak szerintem kérnek röhejes árakat a csúcskategóriás telókért ?"
    Nem, de annyit kérnek érte, amennyit csak akarnak. Nem kötelező mindig megvenni a legjobbat, legújabbat - nem követem nagyon az új telefonok piacát, de nagyon úgy tűnik, hogy ha reális igényei vannak az embernek (nem villogni kell), akkor a csúcs alatt 1-2 szinttel is tök megfelelő telefont kap.
    Netezni, zenét hallgatni, telefonálni a legtöbb jó, borzalmasan komponált és fényelt képeket minddel lehet készíteni, a legtöbben ennyire használják, az OS gyártója meg köszöni az adatokat.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz fordfairlane #33 üzenetére

    Én láttam a tescoban macbook air koppincs gépet 36 ezerért csorgott a nyálam rá rendesen. Full aliminium csak 4 magos intel atom procival meg integrálva minden. De megvettem volna. Sokszor a formaterv a vevőcsalogató.

  • KaiotEch

    nagyúr

    Én meg azt nem értem, hogy mivel tud többet a 150-200k-s telefon, mint az 50-80k-s. ePénisz növelésre mondjuk tényleg jó. Kezdem nagyon unni az telefonnal "villogást", egyszer bepipulok, fogom és odavágom a betonhoz, mindjárt nem fog annyit érni. :U

    [ Szerkesztve ]

  • juliabrilke

    addikt

    válasz KaiotEch #40 üzenetére

    2x érzékenyebb ujjlenyomat olvasó, elég csak a közelébe tenni, 12MP kamera helyett már 20MP amivel elhiszed, hogy a koncerten jobb felvételeket csinálsz majd és szebben nézel ki ha selfiezel. 8 mag hiszen webserver megy a telefonodról, de te bemagyarázod magadnak, hogy nagyon tudsz multitaskingolni és azért kell, meg +200mAh plusz teljesítmény, hogy nagyobb legyen az aksi a konkurencia csúcs telefonjánál.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz KaiotEch #40 üzenetére

    Komolyan amikor ilyet olvasok mindig az jut eszembe, hogy aki leirja max 16 éves lehet. Villogas? 300kval? Már egyetemen se akkora mondás, utána meg hogy? Egy jobb kocsi talán. Szép ház? Naná. Telefon? Jah... Valószínű. Fura vagy 15 éve egy ismerősöm se jött hozzám hogy neeeeezd az új iphonesamsungakarmi istenits király vagyok...

    Ezt csak fordítva látom kommunikálni ahogy ezt itt is látjuk.. de miért azt soha nem fogom felfogni.

  • ncc1701

    veterán

    válasz #56573440 #42 üzenetére

    Ennyi. Bármelyik hüjyegyerek megveszi részletre. Amúgy a cikkíró kérdésére a válasz: pontosan addig fognak drágulni, míg lesz, aki megveszi. Ha belegonoldsz, kint ez nem olyan nagy pénz azért.

  • nemlehet

    őstag

    válasz #56573440 #42 üzenetére

    Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy akkor ez instant p*ncimágnes és mindenkinek az arcába tolják, hogy nekem ilyen van 300k volt.

    Sokkal inkább ilyen passzív agresszív megjegyzésekkel: "Jah hogy neked nem telik rá? Persze megértem ha valaki nem tud ennyit költeni" "Áhh már a középkategóriával is el lehet lenni, de én szeretem megadni a módját". A szociális státusz erősítésére veszik meg sokan, pedig az igényeiket egy 1/4-be kerülő készülék is kielégítené. Bizony még az egyetemen is. Persze lehet nem sztár szakon ahol sok a milliomos csemete, de a legtöbb műszaki szakon az utolsó 1-2 félévig a többség bizony nem tud 300k-s telefont venni. Utána már persze dolgoznak jó pénzért akkor már nem számít, mert jön a munkahelyi villantási kényszer, kocsival, nyaralással, jóseggű barátnővel..

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • #56573440

    törölt tag

    válasz nemlehet #45 üzenetére

    "Jah hogy neked nem telik rá? Persze megértem ha valaki nem tud ennyit költeni" "Áhh már a középkategóriával is el lehet lenni, de én szeretem megadni a módját"

    És megint visszaérünk oda, hogy miért kell egy ilyen ember véleményére adni? De komolyan. Ezért érezzem magam szarul? Hol érdekel hogy valaki huszon vége, harminc eleje évesen el tud hozni egy s8-at 22 havi 5-s részletre? Aki ilyet felvesz, az kicsit nézzen már magába, mert első sorban ott a gond.

    "mert jön a munkahelyi villantási kényszer, kocsival, nyaralással, jóseggű barátnővel.."

    Egy munkahelyen se éreztem hogy kevesebb lennék mert nem Tommy a pólóm, csak Gantot ír az órám és tizen éves a kocsim. Aztán persze van az a szint, de ha vezető vagy akkor keress annyit hogy ha ez kötelező akkor tudd hozni. Papucsban nem járunk tárgyalni ez mondjuk tény...

  • #78693120

    törölt tag

    válasz KaiotEch #40 üzenetére

    Pl. jobb kamera, gyorsaság és optimalizált sw, nagyobb memória és belső tárhely (ez sw frissítésnál nagyon jól jön), minőségi anyagokból lévő ház (bár ebben a Samsung A3 sem rossz), 1 év múlva is telefonnak számít, stb.

    Egy 50-es telefon nem kap frissítést általában, míg 100e esetén azért kapsz egy ideig.

    Ja, mindez a Sony/Samsung/LG és hasonló márkákra igaz, de én sziamijaú kategóriát nem vennék.

    Szerintem jelenleg a legjobb vétel az iPhone SE és nem azért írom, mert nekem is az van. Ez 2-3 év, vagy több idő múlva is jól használható lesz (lásd a 5S még iOS 11-et is kap, pedig 4 éves).

    Egyébként pont ezt írtam le korábban, hogy néhány éve még 150e volt flagship, 100e a még bőven csúcskészülék, 50-ért meg megbízható közép és még jó telefon és 20,vagy 30-ért ment a hulladék kategória. Ehhez képest ma már 300e a flagship, min. 100e a megbízható közép, 50 meg a hulladék. Ami az alatt van, azt már említeni sem érdemes.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #56573440 #46 üzenetére

    Azért az üzleti életben nagyon sokszor láttam én már ilyesmit. Pl. hogy a T. partner látványosan forgatja a kezében a két S7-es szifont, az egyik véletlenül pont a rózsaszínű (padon, "rose gold") volt, két héttel a hivatalos értékesítés megkezdése után. Ezt lehet tekinteni bizonyos lélektani hadviselésnek is, azzal az üzenettel, hogy "látod, én ezt is megengedhetem magamnak, nem érdekel a pénz". Hogy most te felveszed-e, van-e hatása rád, avagy sem, az már egy másik kérdés, de az ilyen kis játékok szépen befolyásolhatják adott esetben egy tárgyalás folytatását.

    Igen, valahogy úgy, hogy strandpapucsban nem megyek megbeszélésre...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • KaiotEch

    nagyúr

    válasz #78693120 #47 üzenetére

    Nekem van egy Xiaomi Mi3 évek óta és szevasz. Minek arra állandóan frissítés? Rámókoltam magamnak 6-os MIUI-t(azóta már 8-as van) és nincs olyan program ami ne menne el rajta. Windows-nál is herótom van már a havi frissítésektől(pedig IT-s vagyok), 1-1 rendben van, mert kijavít egy biztonsági rést, de a többitől csak szar lesz inkább.

    (#50) tope: Persze, ilyet nem is érdemes venni 3GB rammal hova gondolsz semmire sem elég... 150k alatt nincs is telefon, ami szóba jöhet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák