Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Igazából általános és bugyuta kérdés, de nem tudom jobban megfogalmazni: tudnátok nekem "jó szakembert" ajánlani (bármit is jelentsen ez), aki segíthetne kideríteni, hogy mivel van dolgom, és megelőzni a további károkat? (kb. egy-másfél éve kezdődött, hogy teljesen véletlenszerű időpontokban, nem túl gyakran de rendszeresen rövid, éles, nyilalló fájdalom jelentkezik az alsó csigolyáim környékén, de olyan szinten, hogy álló helyzetből is összegörnyedek néha. A másik dolog, hogy nagyjából ugyanott myalgiás csomókhoz hasonló dolgok jelentek meg, amik a "normális" csomókkal ellentétben nem csökkennek masszázs hatására, ellenben eléggé tudnak fájni, amikor nyomorgatják őket).

    Egyelőre a körzeti reumatológián "vizsgált ki" az ottani szakbarbár, ami abból állt, hogy "Hajoljon előre, jobbra, balra, most fáj? (mint mondtam, véletlenszerű) Most nem? Akkor gerinctorna és derékpánt". Nyilván semmit nem segítettek.. fogalmam sincs, hogy reumatológushoz menjek-e újra (nyilván magánhoz), vagy inkább idegsebészetre? Háziorvos egyelőre visszaküldene az sztk-s reumára, illetve kaptam valami gyulladáscsökkentő tablettát..

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Elnézést a kicsit offért, remélem belefér a topik kereteibe. Édesapámnak hosszú évek óta van porckorongsérve, el tud vele élni, dolgozik is, nem műtteti, mert az orvosa is azzal kecsegtette, hogy két opció van, vagy rosszabb lesz utána, vagy kijön máshol, és ugyanott tart majd.

    Most karácsonyra anyámék kitalálták, hogy mindenféle csoda nagydózisú (párezer milligrammos) kollagénkészítményt akarnak neki venni (Lenkei, sajátmárkás nevenincs kozmetikumgyárak, ilyen helyeken nézték, és még drágák is).

    Én viszont azt olvastam, hogy egyrészt a kollagén nem úgy működik, hogy "visszapótoljuk", és javul az állapot, illetve nem is direktben kellene fogyasztani a kollagént, hanem segíteni a természetes termelődést és beépülést (C/D-vitamminnal, glükozamin-szulfáttal és kondroitin-szulfáttal). Erről tud valaki viszonylag releváns információkat mutatni?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Stieve #3559 üzenetére

    Jobbulást, kitartást mindenkinek!

    Én most épp kínlódok hogy mit csináljak, mert a refluxom miatt alá kéne polcolnom a fejemet, a nyakam miatt pedig pont nem jó a párna... egyelőre választhatok hogy reggel ne tudjak mozdulni amikor felkelek, vagy inkább egész nap kaparjon a torkom a gyomorsav miatt és néha fuldokolva riadok emiatt éjjel...

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák