Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz updog #13 üzenetére

    Szolnok belváros: két fix hely is van, ahol a forgalmas főutcát évente egyszer biztosan fel kell verni. Nem külváros, hanem egyenesen a közepe.
    De ha javítják sincs köszönet, az egyik forgalmas kerékpárúton pl. nyár óta fel van szedve a térkő, és körbe szalagozva egy gödör.
    Szolnok melletti kisváros: szeles időben rendszeres, hogy fixen ugyanazokon a részeken nincs közvilágítás, olykor napokig. Ezt mondjuk nem varrnám a rezsibiztos nyakába, mivel 10 éve képtelen/nem akarja megcsinálni a villamos szolgáltató.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Chaser

    titán

    válasz updog #13 üzenetére

    annak gondoljuk, mert nagyobb falvakban itthon azért a 24/7 közmű szolgáltatás adott
    pesti faluban is bőven van csőtörés, csoda is lenne ha nem lenne
    sokszor mondtam már, sokan ebecsülik ezt az országot, pedig igenis sok jó van benne amellett hogy nagy része gyönyörű is
    itthon szerencsére nagyobb esélye van egy csőtörésnek, minthogy hátba lőjenek fényes nappal...van ahol ez fordítva van
    a politika meg olyan amilyen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Zigur

    senior tag

    válasz updog #13 üzenetére

    Mind a két válasz igaz, az önkormányzati hőerőműveknek ad pénzt a kormány külön, mert veszteséges.
    Az áramszolgáltatásról mondta abban az ágazatban dolgozó ismerős, hogy míg régebben idejében cserélték a különböző egységeket az életttartamuk vége felé (a legtöbb cuccról tudják hogy kábé hány hónapot bír ki) cserélték automatikusan, a rezsicsökkentés óta akkor cserélik, ha már tönkrement. Egyébként elég sok embert rugtak ki annó az ilyen közüzemi cégektől a rezsicsökkentés után.

    Azoknak akik írják hogy van rosszabb is : igen, van, de nem tud érdekelni. EU ország Magyarisztán, és már lassan teljesen lesüllyedünk Bulgária szintjére, már a szlovák színvonal is egyre távolibb.

  • tope

    addikt

    válasz updog #13 üzenetére

    A rizsacsökkentés az egyértelműen szavazatszerzés és a kis cégek kivéreztetésére lett kitalálva. (A közműadóról meg ne is beszéljünk)
    A kiadás minden évben nő, a bevétel pedig stagnál... konkrétan csődbe viszik a nem állami cégeket, hogy államiba kerüljön. (az állami is rég csődben lenne, ha nem kapna vissza több milliárdos támogatást az államtól)
    Nincs pénze semmire a cégeknek, mert a kiadási oldalt a bevétel nem tudja kompenzálni. Dilikutya által felhozott példa meg elég jól mutatja mi a gond (múlt héten is volt az említett szakaszon főnyomócső törés), a vízvezetékek katasztrofális állapotban vannak, több 10, hanem több 100 milliárd Ft kéne a cserére országos szinten.

  • Chaser

    titán

    válasz updog #37 üzenetére

    nézd, ámérika'
    csak rá kell nézni az emberekre, szép dolog a rikítóan fehér fog is, nem tagadom
    csak amikor az is csak egy adalék a felszínességből, az már sokkkk
    én mióta pesti faluban élek ugyanígy odajönnek hozzám random emberek oszt' dumálunk csak úgy, én is odamegyek máshoz
    no ez itt már akkor valami amerika ( :

    fegyvertartás ide vagy oda, itt vagy usánkában nagyobb az esélye hogy fényes nappal hátba lőnek? vagy a gyerekedet az iskolában?
    itt is vannak gyilkosságok, de ilyenek azért nagyon-nagyon ritkán - persze usánka elég nagyocska, nyilván nem minden szegletét érinti a dolog -

    az hogy kényszerből/megszokásból/elvárásból rám vigyorogjanak hát, valahogy megvagyok nélküle személy szerint
    valószínűleg nem véletlen taszítanak a felszínes emberek ( :

    itthon inkább a kivagyiság megy, nekem ez van az van, amaz van, de legalább az nem felszínes ( : a magyar virtus meg a hülyeség - itt is persze van sok felszínrs ember, de amerika az egész más tészta, ahogy elnézem ott kb minden arról szól, mi van a kirakatban, hogy mögötte..az már sokadlagos -

    simán tudnék élni pl görögországban is, lehet mo. sem hiányozna onnantól - tavasztól őszig biztos nem ( : -, ettől független nagyon jó helynek tartom kicsiny hazánkat - persze sok mindenben fejlődhetne/lehetne javítani -
    no az ott lévő embereken nem azt láttam amikor mosolyognak hogy muszájból teszik
    a legutolsó vendéglátós rikkancs emberkét látva is olyan jó érzés töltött el, hogy jééééé, tudom hogy pénzből él a rikkancs és a vendéglátós is, érdeke hogy bemenjek
    de! az ember azért invitál be hogy egyek jót és jól érezzem magam
    na ez a nem mindegy
    azért elég sok helyen megordultam a görögöknél, kevés helyen tapasztaltam ennek ellenkezőjét
    horvátokról pl ugyanezt már nem mondanám el, de nem is láttam nagy felszínességet

    politika meg pffffffffff, szerencsére lépten-nyomon nem ütközöm ilyenbe - perpill az amcsi elnük nevét sem tudnám megmondani, pont ennyire érdekel, itthon tudom apánk a vezír, ennyi elég is nekem

    akinek kell a nagy amerika menjen nyugodtan, engem nem zavar
    az ilyen combos edina féle csájék' pontosan odavalóak, nem erre a sz@r magyarországra :N

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Somatom

    veterán

    válasz updog #37 üzenetére

    Vannak dolgok, amik hiányoznak és otthon nem megoldhatók. Pl. nemhogy nincs pálma a homokos tengerparton, de homokos tengerpart sincs. Ezzel szemben van tél, hideg, meg hó, amiket teljesen kihagynék az életemből. Amikor Németországban melózok, számolom a napokat, hogy mikor húzhatok el onnan. Amikor Korzikán melóztam, vagy amikor a barátnőmnél laktam spanyolban, akkor az fájt, amikor haza kellett jönnöm. Tavaszi születésű vagyok. Sztem a gólya szájzárat csőrzárat kaphatott, mert sokkal hamarabb kellett volna lepottyantania. :O :)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák