Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz hobizoli #5838 üzenetére

    "a DSUB DVI bohockodas az ugyanez ma, a HDMI mar 15eve levaltotta, es mar annal is van ujabb, normalaisabb dVGA-kon 4-5 eve nincs DVI sem, a DSUB meg foleg"

    Ez talán annyiban más, hogy dsubot csomó helyre még pár éve is rátettek kompatibiltási okokból. Ráadásul a csóró laptopokra nem is raktak mást. (ma már talán). Szóval nem volt olyan gyors a leváltás, mint USB esetében, meg sokkal nehezebben tud kikopni.

  • DJGABI

    addikt

    válasz hobizoli #5838 üzenetére

    "a fiokba elrakott 10+ eves USB webcam az Win10 alatt mar meg se nyikkan"

    Na azért mondjuk ....korbács járna a t. mérnökúraknak is. Értem én hogy driver nincs, de mi van egy webcamban? egy ccd/cmos szenzor meg pár áramkör.. USB, meg a francokat... Én se szeretek régi/elavult cuccokat használni, de kollégával hoztunk be vagy 4 webcamot (mert kéne, de ugye cég nem ad), mind 2000 utáni, sőt sztem 2005-re is le lehet szűkíteni, tényleg meg se moccannak... Azért az elektronikai hulladék gyártást se preferálom. Komolyan, aki meg tudná oldani hogy legyen valami univerzális driver ezekhez, meg a régi nyomtatókhoz (a la VueScan a scannerekhez) kb szobrot érdemelne.

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

  • Diabolis

    tag

    válasz hobizoli #5838 üzenetére

    Te valami nagyon fasza gyerek lehetsz :D Kérlek mesélj még, mekkora gyökér vagyok, mert a GTX1050Ti VGA-mon még DVI is van, sőt, használom is :D

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hobizoli #5838 üzenetére

    "ezek 15 eve is kifutott dolgok voltak"
    15 éve a DVI se volt alap, nem hogy a HDMI

    "Core2? igazai elmeny lehet, amikor par ezerrel tobbert i3-t vehetne"
    Ja, csak ugye általában ezek vagy hülyék, vagy szegények. Amúgy egy SSD társaságában egy Core2 nagyon sokaknak használható, amire nekik kell. (Pláne, ha nem Windows lenne rajta, ahogy már megbeszéltük...)

    "USB-s bill eger scanner-printer boven 15+ eves technikak, mar az hajadni elso generacios USB-sekhez sincs driver a modernebb oprendszerekhez"
    Mondd úgy, hogy Windowshoz nincs.

    " hoki pentium 1-ken is volt USB port hatul hatlap kivezetesen,"'
    Nagyon nem minden.

    Ja, ha nálad nem csúszik ki, akkor másnál sem :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #64791808

    törölt tag

    válasz hobizoli #5838 üzenetére

    Erdekes dolgok ezek, es alapvetoen igazad adok neked, de az elet neha kibaszik az emberrel.

    Peldaul tarsashazkezelo cegeknek Budapesten a mai napig dolgoznak DOS-os gepek. 15 evvel ezelott egy X. keruleti cegnel adtam el fillerekert 2db 550MHz-es P3-at. A mai napig dolgoznak vele, a matrixnyomtato nyomtat, semmi gond. Egy masik cegnel teljes uj gepparkot vettek anno, 2. Gen i3-asok 8G rammal, es atalltak a Windowsos verziora. Negy honap mulva hivtak, hogy kezdjem el kigondolni, hogy a regi DOS-os program hogy fog mukodni az uj kornyezetben, mert az uj program katasztrofa. Megoldottuk! Most ott vannak az utodomnal a Windows 10 1909-es gepek SSD-vel, emulatorban fut a DOS, rajta a program, es egy DOSPrn nevu tool megoldja, hogy elkapja a DOS-os nyomtatoport anyagat es rakuldi az LPT-s matrixnyomtatora. Mukodik, stabil. A DOS-os programot meg mindig fejlesztik es a program torvenykoveto, mert annyi ceg dolgozik vele, hogy megeri. Az osszes tobbi program vagy kitermelhetetlenul draga, vagy akkora hulladek, hogy nem tudnak vele dolgozni.

    A csatlakozokrol annyit, hogy abban a pillanatban, ahogy a gepek csereje elvalt a perfieriak cserejetol, jott a gebasz. Van olyan ugyfelunk, akinel a mai napig DSub csatlakozas van, mert amikor a gepet cserelte, nem akart monitort venni, ezert dsubos alaplapot kapott. Aztan amikor a monitort cserelte, nem akartra a beepiett kabelt cserelni, dsub monitort kapott. Aztan a kovetkezo gepcserenel ugyanez a mese. Vicc.

    Az meg, hogy a kabel veletlenul kicsuszot, ilyennel az elmult 20 evben ketszer talalkoztam, mindketto RS232 orvosi eszkoz volt, ahol nem lehetett csati-inkompatibilitas miatt becsavarozni a csavart. Soha mashol. Olyannal viszont nem egyszer, hogy a macska elragta a kabelt...

Új hozzászólás Aktív témák