Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferrari fan

    tag

    válasz E.Kaufmann #30844 üzenetére

    Mint hivatalosan Internetes Alkalmazásfejlesztő, aki 2011-ben végzett, válaszolnék a kérdésre. Bár eltelt pár év, szerintem nem változott sok minden, sajnos...

    A képzés során, ami anno OKJ keretén belül 2 év volt, 1,5 évben tanultunk rendes programozást, miközben vállalkozás, munkavédelem, meg! ECDL szintű Office termékek kezelését (nem volt elég erre a gimi, meg szakközepes 4 év, nah mind1 :U :W )
    Szóval, PHP, MySQL, kis Javascript (egy kis Jquery hozzá), akkor kis próbálgatása a HTML5 és CSS3-nak, amit már bevezettek funkciókat, de csak érdekességként néztük meg, hogy működik az elődhöz képest, de szakdogába nem mehetett belőle semmi, mert még nem volt kész.
    ÉS a C#, amiből több vizsga feladat is volt, hál Istennek legalább a szakdoga weboldal volt... :B :DDD
    Nagyon kevés dolgot mutattak meg, hogy a php ini-be mit kéne beállítani, kb ha egyedi problémád volt, akkor így jártál túrd a könyveket és a Google jó barátod, max volt egy két egyetemről kipotygott (családi ok miatt vagy egyéb okok, nem rúgták ki egyiket sem) osztálytárs, aki ennek köszönhetően képbe volt (ott tényleg programozni tanultak). Jó néha a tanár is tudott segíteni. Jah meg a prog.hu, ahol tudsz kérdezni, ha bajba vagy.

    Szóval ennyi....így kerültünk ki a nagy világba, maréknyian tudtunk elhelyezkedni szakmához közeli vagy szakmába vágó területen (még a gyakorlati hely is problémás volt sokaknak, volt akinek a suli intézett végül, vagy a sulin belül vagy egy helyi számtech boltba gyakorlatot, hogy mennyi webfejlesztés volt benne..hmm pont annyi :DDD )
    Én kb 1 évet voltam a szakmába képzés után, de mindig is a szerelgetés és a rendszergazdai világ vonzott, nem a programozás, végül számtech boltokba kötöttem ki, meg kimenő szervizes lettem stb stb. (akkor mit kerestem egy programozói képzésen? :F Nagyon egyszerű, Balassagyarmat és környékén az egyetlen rendszergazda képzést, amit indítottak volna helyben, évnyitón bejelentették, hogy nem indul/ami amúgy szeptember 7. volt!, máshol már robogtak 1 hete az osztályok/ így gyors keresés google és ugyanitt, ahol tanultam végül egy másik városban, volt rendszergazdai képzés, csak az se indult, ami indult, az az Interntes Alkalmazásfejlesztő, fél év után derült ki, hogy az osztály nagyrésze rendszargazdai képzés után érdeklődőtt, csak a suli nem indította, pár modulja a képzéseknek fedték egymást amúgy, így a suli mikor utolsó évben voltunk mondta, hogy fog indulni Rendszergazda képzés ha érdekel minket, nekünk csak 1 év lesz, de ez már fizetős /Igen, ezért nem indította anno, hogy fizessenek az emberek érte:C :K :U /)

    Gondolom valami, ehhez hasonló lehettt pár éve a Legyél programozó! állami képzés is :DDD
    Szóval nem véletlen a vicc is:
    "Hány programozó kell egy villanykörte becsavarásához?
    Programozó: Nekem ez hardver hibának tűnik....." :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák