Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz bambano #27912 üzenetére

    Pont azt írtam, hogy fölösleges konténereken, pythonon, DB-n átforgatni. Vagy nem voltam elég egyértelmű? A sed jó, szép dolgokat szoktam vele összehozni, de megvannak a maga határai. A perl-t meg divat lett utálni, pedig csak egy nehezen barátkozó állatfaj ahogy a vi is.

    Jócskán le vagy maradva a mysql-lel, érdemes lenne frissíteni a tudásod. Ha az Oracle-t rühelled, ahogy én sem szeretem azért amit a tüskésekkel tett, akkor ott a MariaDB vagy esetleg egy Percona fork. Vagy a jelszavakat még mindig egy txt-ben tartod?

    Az ATM-en, SDH-n tűnődtem kicsit, hogy mikor is halt ki, de az egy hosszú folyamat, mint a TDM-nél. Telkóban még 2010-ben is volt érthető okokból, mint pl. a pontos időzítés egy TCP-vel szemben ahol majd megjön a csomag vagy sem és majd kezeli a tranzakciós layer vagy sem. A MAP aztán SS7 over IP, Sigtran is csak lassan fut ki. Majd most az 5G ami full webes technológiát használ talán elteszi láb alól a maradékot, bár ahogy alakul 2G marad a nagy területek lefedése miatt. Amit meg 5G-nek hazudnak az egy korcs 4G, csak fejlesztenek gányolnak oda valami wrappert.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák