Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz hcl #26438 üzenetére

    Egy Server Core sem feltétlen kér sokkal többet, bár korlátozottabb, mit tehetsz rá. Ahogy néztem pl JRE felugrik rá is, nekem pl az érdekes.
    A másik a Debian lightweightségéről. Egy 4 GByte tárhelyű miniPC-re (gyárilag Windows 7 Embedded, ritkább SSD féleséggel) egy újabb Debian már nem mászik fel rá alap telepítővel és alapabb ablakozó rendszerrel . (Tudom, a profibbak, pl te fel tudnád húzni kézzel összeválogatva a csomagokat esetleg nulláról fordítva kernelt és programokat, csak adott architektúrára optimalizálva.
    Találtam egy Debian alapú karcsúsított rendszert, ami már felugrott rá, és azzal most működik, de ott is a szükséges volt csomagok telepítése között illett takarítgatni, ne teljen be a tároló, most VNC kliensként fut.
    Régebbi Debianhoz volt még leírásom, hogy kell csak X-et és teljes képernyőn futó alkalmazást telepíteni indítani, akkor egy RDesktopot kellett futtatni, de most nem volt idő játszadozni.

    Rimuru:

    Olyan szempontból jogos, hogy a szervezeti használatra így is-úgy is költeni kell. Viszont ha már egy termékbe építik, ahol képesek fillért baccni egy kondenzátoron is, akkor persze, hogy spórolni akarnak a szoftveren is.

    VxWorks-re is csak azért állt át a Linksys egy időben, mert tudtak spórolni a RAM-on ;]

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Új hozzászólás Aktív témák