Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #26284 üzenetére

    Jah, ilyen rendszerem már volt ... úgy hívták, hogy Windows 98. Minden egyes driver csak egy valamihez volt jó, és mindenhez kellett driver (alaplap, VGA, hangkártya, hálókártya, scanner, nyomtató, stb. ), amikor azzal megvoltam akkor meg volt egy hatalmas listám, hogy milyen programokat kell még feltelepítenem, képnézéshez, zenehallgatáshoz, filmnézéshez, directX, java, Winzip, Winrar, WinAce, CD katalog (később Where is it?), akkor screenshoothoz stb, stb. sehogy sem úsztam meg egy Win telepítést fél nap alatt. És eleinte sokszor még napok múlva is káromkodtam mikor rájöttem, hogy kimaradt valami (erre volt jó a lista). Hát nagyon nem sírom vissza. (most egy óra alatt megvan minden is).
    A WinME már annyiból jobb volt, hogy felismerte legalább a hardvereimet magától, így drivert már nem kellett telepítenem, csak a sok-sok programot.
    Szóval a Unixes filózófia nem valami user barát. Olyanoknak való mint az egyik osztálytársam Jimmy, aki a telepítést jobban élvezte mint magát a használatot, ezért heti többször (jól működő rendszerre is!) lazán bedobta a formatot. Persze hivatalosan ilyenkor talált valami apróságot ami nem úgy móködött szerinte ahogy akarta, és csak a teljes újratelepítés az egytelen megoldás... Valójában imádott telepíteni.

    Emlékszem, hogy a WinME-mről 2004 januárjában csináltam egy ghost file-t, arra az esetre, ha újra kéne raknom, ne kelljen mindent is újratelepítgetni. A sors iróniája, hogy sosem kellett használjam, mert a 2006-os év során teljesen kivezettem a WinME-t, lévén ekkoriban már havi(!) 20-30 percet sem érte el a WinME használat.
    Akkoriban még megvolt az az érdekes szokásom is (már rendszeresen több winyóm volt), hogy minden HDDmen volt egy aktuális gépre bekonfigurált feltelepített oprendszer, arra az esetre, ha összeomlik a win, akkor egy bios beállítással bootolok egy másik winyóról egy win-t és van tartalék rendszer. Ezt egyébként hivatalosan 2016-ig "támogattam", de 2021-ig létezett ilyen, hogy az aktuális rendszerre bekonfigolva másik HDD-n is volt oprendszer. Ma már azért Win10 (és pendrive-ról SSDre telepítés) mellett nem érzem szükségét, illetve hamar újra lehet dobni ha gebasz van.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák