Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haris

    őstag

    válasz Tybee000 #1 üzenetére

    Hát bizony én most tettem fel notebookra a win8-at, és elképesztően kényelmetlen használni.
    Érintőképernyőt el tudom képzelni, hogy jól működik, de nekem tapipaddal nem vált be.
    Az asztal egyik végéből átvinni a kurzort a másik végébe, 4 húzás a tapipadon, míg az érintőképernyőn csak oda kellene érintenem a kezem.
    Egy dolog miatt nem lett törölve, mert van a gépen pöcökegér, és azzal lehet gond nélkül navigálni. Viszont pont emiatt nem értem mi a gond a vállalati felhasználással, mivel a trackpoint jórészt a vállalati gépek sajátja.

    Próbálgatom pár napja, de nem értem pl azt:
    - hogy a Start menü miért van tele számomra felesleges csempékkel.
    - miért erőszakolja rám magát mindenféle valós e-mail megadással. Én bizony nem adtam meg a valós címemet, mivel úgy gondoltam, semmi köze hozzá. Viszont azóta folyton zaklat, hogy úgy látja nem valós címet adtam meg, mivel küldtek nekem vmit, én meg nem töltöttem ki.
    - miért akar engem folyton bejelentkeztetni valahova ( bármit csinálok).
    (Most legutóbb a Zene csempére kettintva valami Zune-ba meg xbox live-ba akart bejelentkeztetni. Minek? :F )
    - miért kell a gép kikapcsolásához egy halom menün keresztülásnom magam, miért nincs egy gomb, ahelyett hogy
    kurzor a bal sarokba - settings (katt) - power gomb (katt) - shut down (katt) :W
    - mindenki el van ájulva a gyors bootidőtől, de most épp duál boot van telepítve a win7-el.
    Bekapcsolás után, ha a Win7-et választom, újraindítja a gépet, és úgy tölti be a win7-et. Olyan, mintha minden lekapcsoláskor előtöltené magát (a 8ast) azért, hogy a bootidő rövidebbnek tűnjön. Ez már milyen dolog.

    Na mindegy, próbálgatom még, de azt hiszem nem ez lesz a kedvenc rendszerem.
    Mondjuk le a kalappal Microsoft előtt, hogy kipróbálhatóvá tette a RP-t, és nem egy esetleges vásárlás után verném a fejemet a falba, hogy : Ezmiez?

    [ Szerkesztve ]

  • haris

    őstag

    válasz tDr1v3r #17 üzenetére

    Mint írtam, én nem adtam ki sem a nevem, sem az e-mail címem.(bár itt a PH!-n bárkinek publikus, de a microsoftnak nem)
    Lehet ebből vmi problémám? Csak mert folyton ott a "zászlón" a piros x, és az üzenet, hogy küldjem vissza amit küldtek. (Még jó, hogy a telepítésnél oda volt írva, adjam meg a nevem, meg a valós e-mail címemet, mert ők nem küldenek spam-et. Kérdem én, ha ők küldtek valamit amit én nem kértem, az nem spam???)

    Ja a "Lehet ebből vmi problémám? alatt azt értem, hogy nem lesz hajlandó bekapcsolódni mondjuk egy hét türelmi idő után vagy ilyesmi szankciók...
    esetleg leveszi a háttérképem büntetésből, mert ugye hallottunk már ilyesmi ösztönzéseket tőlük :D

    erdoke (#21)
    Milyen új hardverrel? Tablet? És Irodai felhasználásban?

    [ Szerkesztve ]

  • haris

    őstag

    válasz ng0ofy #32 üzenetére

    Először is köszi a segítséget, amit ugyan azt mondod, nem tettél, de valójában igen.

    A válaszaim:
    1, szinte pontosan eltaláltad 4 napja van fenn a gépen és bizony nem töröltem azonnal, hanem küzdök vele, most is erről írok. Ennek egyedüli oka, hogy van lehetőségem mindezt ingyen megtenni, és úgy gondolom, ezt ki kell használni, mert ha lejárt ez az időszak, akkor más vagy csak a saját bőrömön (pénztárcám kinyitásával) tudom megtapasztalni, hogy jó-e ez a rendszer nekem. Vagy a neten fellelhető ilyen-olyan kalóz verziók segítségével, de arra nem vagyok hajlandó. Én nem játszom, nekem nem létfontosságú a windows. A win7 is már másodszor lett feltelepítve, mert első alkalommal, miután lejárt a 30 nap próbaidő inkább feltettem a gépre egy ubuntu-t, minthogy feltörjem a wint. Mint láthattad a hozzászólásomból, még a microsoftban sem bízom meg 100%-osan, nemhogy valaki olyanban, aki hajlandó nekem "ingyenessé tenni a windowst" csak telepítsem fel ezt vagy azt a loadert, cracket stb.. :(((

    2 Használati utasítást? Ez nekem új. Valóban figyelmetlen voltam, mivel friss az élmény amit a 8 okoz, eszembe sem jutott ilyesmire rákeresni. Most már bújom a microsoft oldalát.

    3. Azt mondod: "de valamire, ami még nincs kész, ne süssük rá a bélyeget előre, hogy rossz ugyanakkor sok helyen azt olvasom, hogy a felület már nem fog változni, tehát kész, és ha kész, akkor bizony rossz.
    Miért? Mert épp a microsoft volt az, aki rászoktatta az embereket arra, hogy a PC-t egérrel irányítjuk, nem billentyűzettel és parancssorral.
    Most meg létrehoztak egy új rendszert, amit mindennel lehet irányítani (az eddigi hozzászólások alapján) csak egérrel és tapipaddal nem!
    Ráadásul a mai PC-k többsége még bizony egérre és bill-re támaszkodik (a felhasználók többsége pedig csak egérre

    4. Megnyomom a gombot, előszedem a programot ami kell, az eddiginél könyebben és szebben Annyit leszűrtem, bár nem a te hozzászólásodból, hogy ez a Win gomb + a keresett program neve, amit előszed nekem a 8, amire már csak rá kell kattintanom.
    Ezt gyorsan ki is próbáltam, (mert persze erről sem tudtam :B ) és tényleg működik, és használni is fogom. De....
    Itt kanyarodunk akkor vissza a 3-as pontra. Még jó, hogy én tudom mit használok név szerint. De nézzünk egy egyszerű halandót, akik tényleg csak használja a gépet:
    pl az anyósom, akit nem akarok bántani, viszont tökéletesen modellezi az "egyszerű" felhasználó fogalmát. Neki bizony gőze sincs arról hogy mi a program neve amit használ. Egyszerűen rábök arra, ami az emlékeiben úgy néz ki mint egy E betű, ami maga az Internet. Meg próbáltam neki valamikor feltenni egy Chrom-ot, de inkább hagytam, sosem értette meg mi az az alternatív böngésző (vagy csak a böngésző)

    Na és a non plusz ultra:
    Valamint eddig úgy néz ki a 8 talán olcsóbb is lesz, ilyen-olyan konstrukciókban.
    Na mert a Microsoft olyan jótét lélek, hogy nekünk akar kedveskedni, nem az a gomd, hogy ha ugyanannyi lenne, mint a win7 nem venné meg senki.
    Amúgy nekem is van legális kulcsom, úgyhogy ez majd engem is érdekel, mert 4500-ért hajlandó leszek megtanulni. 27ezerért nem lennék.

    Bocs megint kicsit hossszú lett.
    Megyek vissza a microsoft oldalra tanulni, olvasgatni. ;)

    Tybee000
    Ezt nem értem. :F Nem használok androidot, és nem hiszem ogy megadnám neki, mert mint írtam neki sem lenne köze hozzá.
    A liveID pedig szintén nem tudom mi...

    [ Szerkesztve ]

  • haris

    őstag

    válasz Tybee000 #72 üzenetére

    Bocs, de orbitális baromságot írsz.
    Ha bankkártyát igényelek, akkor persze hogy azt a bankszámlámhoz kötik.
    De én ebben az oprendszerben nem igényeltem semmit, sem accountot sem semmit, egyszerűen nem volt hajlandó feltelepülni, amíg üresen hagytam az e-mail cím mezőt.
    Miért is?

    Nem tudom mi a live ID de ez az én bajom.
    Amikor telepítettem, kifejezettem e-mail címet kért, szó nem volt liveID-ről.. Ráadásul ha "Ő"tudja, akkor miért kellene megadnom. Pláne ha nem tudom.

    Szóval valami képzavar van. Szerintem nem ugyanarról beszélünk.

    Ráadásul mint mondtam, mindenáron beakar jelentkeztetni engem valamibe, ha akarom ha nem.
    Rákattintok a "Zene csempére" erre már pörög a sarokban a két nyilacska, és értesít róla, hogy zajlik a bejelentkezés.
    Mi lenne, ha előbb engem kérdezne, akarom-e. Ráadásul regisztrálnom kellene az xbox live fiókomba, ami nekem nem is van ( :D )

    Na most kicsit utánanéztem. Ha jól látom, ez ugyebár egy online zeneáruház. Pedig én azt hittem eddig, hogy innen a saját zenéimet fogom elérni, amit a gépen tárolok.
    Nekem a Zene nem ezt jelenti, de persze én vagyok a hibás...

    Amúgy a gépen tárolt zenéim elérhetők innen, vagy én csinálok rosszul valamit?

  • haris

    őstag

    válasz tDr1v3r #100 üzenetére

    De miért erőlteti, hogy regisztráljak xboxlivera, csatlakozzak stb?

    És persze nyafog, hogy az xbox live most nem érhető el.
    És ki kérte, hogy bejelentkezzen(vagy legalábbis próbálja meg a kamu mailcímmel)?

    Ah... Öreg vagyok én már ehez :(

    Bocs mindenkinek ha nyafogásnak tűnik, de nekem mára ez sok volt, nem nyúzom tovább senki idegeit.

  • haris

    őstag

    válasz zsolt501 #691 üzenetére

    Aha! Akkor valószínűleg ezért csúszik a 4-es Metro akarom mondani Földalatti vasút átadása is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák