Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Bishop1 #11 üzenetére

    Az iPhone már státuszszimbólumként se működik. Az USA-ban meg sosem volt az, hiszen mindenkinek az volt. Meg se lehet különböztetni egy másik telefontól.

    Mac esetén meg elég ha vesz egy régi Air-t, azon is van logó...sőt azon még világít is. Egyébként ha nem státuszszimbólumnak kell, hanem általános használatra, akkor is a legolcsóbb előző szériás 2017-es Macbook Air-t javasolnám.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • LuckyL

    őstag

    válasz Bishop1 #11 üzenetére

    én pont azt látom a környezetemben, hogy az vesz apple-t aki szereti használni és senki sem kérkedik vele hiszen nincs is mivel
    illetve ismerek olyan embert aki lebutáz másokat (pedig ő maga valszeg sose próbált apple cuccot) vagy egyszerűen irigykedik egy szaros telefon vagy laptop miatt....és mondom ezt android/pc használóként

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Bishop1 #50 üzenetére

    Személyesen már ott tartok, hogy rühellem. Volt olyan hely, ahol melóztam, ami nem csak grafikus ügynökség volt, hanem tartozott hozzájuk egy Apple szerviz is. Na ott azért láttam olyanokat, amiknek nem volna szabad előfordulnia. ...de az eredeti kérdésedre válaszolva és visszakanyarodva: nagyon sok grafikus stúdió és ügynökség el van ájulva tőle és csak azt hajlandóak használni. Ez alapvetően egyfajta marketingfogás. Ha az ügyfél Mac-eket lát, akkor azt fogja gondolni, hogy mennyire profik vagyunk. Hányok tőle. Az ügyfél a legtöbb grafikus műhelybe nem jön be személyesen. Van iroda, van account, van üzletkötő. Ha grafikusként kell vele találkozni, akkor sem a gép mellé ültetik ma már. Legalábbis többnyire. Szóval nem számítana, de akkor is egyfajta sznobizmusból. Nekem a tököm ki volt, hogy néha lelakott 21-es iMac-kel kelett After Effects-et futtatnom, amin ráadásul tört Adobe futott. Vagy amikor a szerver, amin az egész cég lóg hemzseg hacker-ek különböző háttérfolyamataitól, mert nincs egy épkézláb rendszergazda, mert annak sokat kell fizetni. Konkrétan tört Windows-on, vagy halálra lelakott, összelegózott, de csili-vilire letisztított Mac-eken dolgozol, csomószor tört szoftverekkel. Még sokszor az alapvető vírus és behatolásvédelem sincs meg.
    Extra adalék, hogy akár tök új Mac-et is használhatnánk, de az általam már posztolt billentyűzet "hiba" is sokszor előfordult, úgyhogy már nem is erőlködtek egy-egy cégnél, hogy csont új gépek legyenek, csak menjenek. Ezért sokszor bevált, de régi gépek voltak, Apple logóval. Ami ugye azért sem jó, mert ott meg kapásból 2 év után váltani kéne Apple szerint, hiszen az aktuális szoftverek nem fognak rajta tisztességgel futni. és így tovább.... mesélhetnék még...
    Szóval nekem ebből is elegem lett. Le is léptem. Ma már Dániában élek. Itt azért máshogy állnak hozzá, de majd kérdezd meg 2 év múlva megint. ;) Addigra jobban látom.
    szerk.: A békesség kedvéért idebiggyesztem, hogy biztos van olyan hely, ahol nem ez van, de nekem 20 év kiadványszerkesztői, grafikusi múlttal nem sikerült ilyen helyen dolgoznom.

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák