Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz tatabike #49 üzenetére

    "Emlékszem, a szüleim gyerekkoromban meg voltak ijedve, hogy mi lesz velem, mert bármilyen legót kaptam, állandóan űrhajókat építettem belőle."

    És még az avatárod is egy Star Wars karakter, ha nem tévedek.

    Még se gondolod azt, hogy a Star Wars valóban megtörtént lenne.

    Szerintem ha mindent maximálisan realisztikusan ábrázolnának a rajzfilmekben, akkor egyrészt eltűnne belőle a rajfilmekre jellemző sajátos, és nagyonis imádnivaló humor, ami rájuk jellemző, másrészt meg a gyerekek fantáziáját is élénkíti/bővíti.

    Pl. a KND vagy az Ed, Edd és Eddy baromi szar lett volna, ha maximálisan a realisztikusságra törekednek.
    Pl. az mekkora poén volt már, amikor a fejüknél vagy 4x akkora cukigumit simán bekapták, és vidáman szopogatták.
    Nekem 7 éves fejjel eszembe nem jutott volna, hogy ez a valóságban is kivitelezhető lenne, de baromi vicces volt látni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • KisDre

    senior tag

    válasz tatabike #49 üzenetére

    Na a műanyag (már mint az a tipikus fröcsöntött kínai), attól nem csodálom hogy irtózást vált ki. Macinak pont a szerethetőség-ölelhetőség a lényeg.
    A lila tehén mítosz szimplán a természettől való elidegenítés számlájára írható, de ettől még nem okolhatóak a "kreatívabb" játékok. Bár amúgy aláírom, nem vagyok szülő, és ebből kifolyólag nem is tudom mik vannak mostanság a polcokon, csupán csak azt hangsúlyozom hogy még sem kell elítélni egy-egy színesebb plüsst. Elég abba belegondolni hogy az a plüss, legyen akár realista színezetű, akár lila, a gyerek jelentést de még inkább érzést fog mellé társítani, és nem kizárólagosan megölelni azt. De had sarkítsak kicsit, teljesen realistán közelítve a dolgot, kitömött állatokat is adhatnánk a kölyöknek, mégis érezzük hogy az valahogy nem gyerek kezébe való. A természetet is befogadhatóan kell átadni nekik (mint mondjuk egy oroszlán plüssnél - bátorságot társítaná hozzá, főleg a mesék által), de hagyni kell hogy ami megtetszik neki, azzal játszhasson, mivel legóból is azért épít valaki ezt vagy azt, mert az van a fantáziájában, így egy lila tehén is lehet akár... egy lila sárkány, vagy Akármi.

    #sz.balazs.95 Ott a pont :)

    [ Szerkesztve ]

    KisDre.artstation.com

Új hozzászólás Aktív témák