Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    Szerintem megfogja tartani az AMD az APU fogalmat.
    Ha le is cseréli, akkor is marketinges okok miatt cseréli le.
    Vagy lehetne APU 2 ; mint a ZEN2 :)

    Mi legfeljebb chipletes APU-knak nevezzük őket., vagy csak a "G"-betűt nézzük.

    A CPU se lett átkeresztelve , attól - hogy multichipes megoldással került összerakásra.

    de ez az én spekulációm.

    Mottó: "A verseny jó!"

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    >2) A GPU-hoz raksz egy HBM3-at. Az önmagában 512 GB/s. Ezt sokféleképpen lehet implementálni,

    Lisa Su 1 évvel ezelőtt még az emeletes (Full 3D stacking) távlati koncepciót célozott meg a következő 5 éves tervükben ( "the next five plus years in terms of processor integration" )
    Egy átlagembernek csak annyi a különbség, hogy nem visszintesen, hanem függőlegesen vannak elrendezve.
    Lehet, hogy ehhez egy függőleges InfinityFabric kell, ami tudja kezelni a szinteket..

    "Full 3D Stacking
    Su’s ambitious vision didn’t stop with 3D stacking. She proceeded to explain a concept she called “full 3D stacking” whereby AMD would be able to stack the GPU on top of the CPU along with the HBM and NVRAM all together to form a “superchip” of a sort with incredibly high bandwidth and I/O communication between the data, the CPU, and the GPU
    “I think technologically we can likely find a way to make it happen. What we have to work on as an industry is the cost and economics of this solution as well as the software and the ability for the software to really utilize those new capabilities.” Su added..

    " via

    Szóval nem tudom minek fogják hivni 4 év múlva ezt a megoldást ( Akár lehet APU-is ) - de nagyon erős lesz!

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák