Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz suraki #33 üzenetére

    egyrészt a fujiban "fél fé-vel nagyobb" szenzor van. másrészt a színszűrő is más. harmadrészt manuál zoomos az objektíve. negyedrészt kereső is van benne. szóval azért nem teljesen ugyanarról beszélünk, na. ezzel együtt senkinek sem kötelező megvenni, de egy termék ára továbbra is mást jelent minden egyes embernek. azt nem lehet ráfogni, hogy aránytalanul lett volna árazva.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • FEDman

    addikt

    válasz suraki #33 üzenetére

    Ha tényleg nem érdekel melyik mennyire új típus akkor miért nem vetted be ebbe a buliba a Fuji X10-est is? Azt kifutó modellként nemrég még 100e Ft-ért árulták újonnan. No persze értem én hogy azt már nem vetted számításba hisz úgy gyorsan megbukott volna a kicsavart logikád és nem tudtál volna tovább ilyen görcsösen ragaszkodni az igazadhoz. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz suraki #33 üzenetére

    A Pentax MX1 inkább a Fujifilm X-F1 ellenfele. Olcsóbb az X20-nál, mert nem is egy ligában játszanak. A P7700 és G15 már jobb közelítés, de a Canon esetében úgy igazságos ha a G1X-hez mérjük, aminek a 160 ezer körüli árától már nincs messze (ha a G15-höz mérnénk, akkor inkább az X10-et, ami meg teljesen pariban van vele). A P7700 már jobban megszorongatja, még én is fontolgattam egy időben egy jobb kompakt beszerzését másodgépnek és akkor az X20 és a P7700 között gondolkoztam, de a P7700-ból nekem hiányzik a kereső, plusz a Nikon full műanyag a Fujifilm meg egy igényes masszív vázat kapott (nálam ilyen szempontok is játszanak, szemben a magyar piac 98%-val), ezen felül az X20 több olyan funkciót is tud ami a Nikon fölé emeli. (Végül mégsem a kompakt mellett döntöttem, hanem egy APS-C MILC-re van szükségem).

    A Pentax Q7 meg egy elcseszett vicc. Nem is méltó a Pentax névre. Röhejes, hogy azt bárki összeméri egy X20 minőségével.

    Egyébként meg azt is sokszor leírtuk, hogy az X20 árazása nem a magyar piac igényei szerint történt. Ahol ez a gép igazán fogy, ott nem gond a 100 dolláros felár egy minőségi anyagokból épült vázért. Bármennyire be akarod bizonyítani, hogy az X20 csak azért drágább a konkurenciánál, mert hipszter-divat faktor van benne, ez nem megy. Ez tényleg egy kiváló képminőségű, jó funkciókkal telepakolt, minőségi építésű gép. Reális az árazása, akkor is ha nehéz lenyelni, hogy drágább mint amit a magyar vásárló ingerküszöbe megenged.

    Szerk: Nem tudom mikor szoknak le arról az emberek, hogy egy gép objektív értékelésénél csak a saját szubjektív igényeiket képesek szem előtt tartani. Semmi baj azzal ha neked ezek az olcsóbb gépek már elégségesek. De vannak olyanok, akiknek kellenek azok az extrák amiket az X20 tud. A többi fényképezőgép alatt is mindig vannak okoskodók, akik megmondják, hogy mennyivel jobb az ő kis kedvencük, mert olcsóbb és különben is, amit a drágább tud az tele van felesleges vacak funkciókkal... Felesleges annak akinek nincs rá szüksége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák