Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mögle

    csendes tag

    Bocsánat az off-ért de pont a napokban próbálgattam az opencl-t és azt szeretném megtudni hogy van-e olyan mezei userenknek készült alkalmazás amihez elég az 1.0 szabvány?
    Kipróbáltam HD4870-en, elvileg támogatja 1.0-t. Windows-on sehogy nem akart működni (windows7+sp1 64bit, 12.6 catalyst csomag) WinZip-et (16) és LuxMarkot (2.0) próbáltam, egyik sem működött legalábbis a GPU load stabil nulla volt, LuxMark-ban (32 és 64bites is) a kép darabos volt, a WinZip be és kikapcsolt GPU gyorsítás mellet ugyan azt a sebességet hozta. 12.04-es Ubuntun is kipróbáltam, fordítottam 32bites LuxMark-ot, gegl-t (0.2.0) és ImageMagick-et (6.8.0-7). A LuxMark működött, befejezte a képet de érdekes eredmények születtek, a fémgolyós rendernél a CPU-only (C2D E8500) kétszer annyi pontot csinált mint a GPU (~850, ~450), a Sala-nál GPU-val 232, CPU-val 110, a kettővel együtt 115. No mindegy, lehet hogy ez így normális, lényeg hogy a GPU-load 99% volt :) Imagemagick és a gegl dokumentációjában nem találtam meg hogy hányas verzióval működnek de az imagemagick opencl-es konvolúciónál kernel fordításkor megállt egy "storage-class specifier not allowed" hibával és mivel az opencl 1.0 specifikáció 155. oldalán alján az áll hogy: "The extern, static, auto and register storage-class specifier are not supported." ezért arra következtetek hogy nem elég neki az 1.0 :) A gegl nem ment (GPU load 0) és semmilyen információt (opencl specifikusat) nem adott futás közben hiába volt beállítva hogy GEGL_DEBUG=all GEGL_USE_OPENCL=yes gondolom ez se fog menni.

    Szóval, van használható alkalmazás 1.0-ra ?

    [ Szerkesztve ]

  • Mögle

    csendes tag

    (#2) F34R A Handbrake libx264-et használ és úgy támogatja az OpenCL-t ahogy a libx264 támogatja (tudtommal), Doom9 fórumon azt írták az x264-ról hogy nem mostanában lesz OpenCL támogatás mert nem lehet az enkódolást egy az egyben a GPU-n végezni és tologatni kell az adatokat a rendszermemóriából a GPU memóriájába oda és vissza ami teljesítmény szempontjából hátrányos valamint azt is írták hogy egésznek csak AMD APU-n lesz értelme mivel az AMD szponz ott "architéktúrálisan közelebb van" a két dolog egymáshoz. Van egy elérhető patch ami a lookahead részt végzi GPU-n de attól tartok az sem 1.0-s :) (pár hete volt egy cikk hasonló témában, a hozzászólásokban ezt kivesézték a többiek :) ) Encoderek közül csak az AMD AVIVO-t próbáltam, most már talán más a neve és nem is opencl-t használ hanem brook+ -t, de az elég ronda kimenetet produkált és a bitrátán meg pár preseten kívül semmi beállítási lehetősége nem volt. Viszont gyors volt, az tény :) A Gimp-ben meg az Imagemagick-ben reménykedtem mert azokat ritkán ugyan de szoktam használni, a Photoshop CS6 is 1.1-től támogatja az opencl-t. A WinZip meg ebben a formában értelmetlen mivel csak deflated zip-et támogat opencl-en keresztül és persze az sem megy 1.0-n.

    (#3) Fiery: Ubuntun is a zárt driver van fenn és azzal működik a LuxMark, ha van támogatás Linuxra akkor Windows-ra is kell hogy legyen :) a 12.6-os legacy csomagot telepítettem fel Catalystel együtt, az openCL.dll fájl verziója 1.2.1.0, 2012.04.05, a LuxMark azt írja platform version-ra hogy "OpenCL 1.2 AMD-APP (937.2)" az AMD oldalán nem írják hogy béta lenne legalábbis nem vettem észre :)

    (#4) con_di_B: Sajnos igen, én is arra jutottam hogy akkor lesz valami ha leülök és csinálok :) pár éve próbálkoztam Stream SDK-ban Brook+ -al egy jpeg encodert csinálni (a DCT-k mentek kernelen) működött is - többnyire :D de ez egyszer szerettem volna csak felhasználó lenni :) No majd legközelebb :)

    Szóval összességben az 1.0 csak felvezetés volt, érdemben nem sok mindent lehet vele kezdeni.
    Ok.
    Köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Mögle

    csendes tag

    (#9) vinibali:
    (#10) lenox:

    Működni működik, lehet hogy a 4-es szériával jött Stream SDK-val jobban ki lehet használni mint ezzel az utólagos opencl támogatással (nem tudom, nagyon nem mélyedtem bele :) ) de nem akarok videokártyát venni (saját használatra bőven jó ami most van), opencl miatt meg pláne nem, elhiszem hogy működik :) csak arra voltam kíváncsi hogy ha már van támogatás (akármilyen minőségű) akkor 1.0 felületre vannak-e értékelhető alkalmazások, de úgy néz ki csak pár jelszótörő meg benchmark viszont a jelszavaimat meg tudom jegyezni másé meg nem érdekel, egy ablakot bámulni 2 percig ami kiír egy számot meg nem izgat, de persze ez szubjektív lehet hogy valakinek ez kell :) Úgy tűnik az 1.0 arra volt jó hogy megmutassa magát a fejlesztőknek hogy ilyen is van - 4 év elteltével sikerült is ;] Amúgy ez a része is érdekel mert van olyan alkalmazási területet ahol megnézném hogy melyik érné meg jobban, egy adott, jelenleg is működő céleszköz (sok-sok-sok mikrokontroller :) ) vagy egy pc meg egy-két videokártya, mint financiálisan mint hatékonyság ügyileg de ameddig be nem vezetik a 35 órás napot meg az 5 napos hétvégét, addig sajnos nem lesz elég szabadidőm kipróbálni :D

    [ Szerkesztve ]

  • Mögle

    csendes tag

    válasz con_di_B #12 üzenetére

    Értem, pár OpenCV-s filtert lenne jó gyorsítani de most nézem hogy a 2.4 verzióhoz már van opencl-es támogatás :B de az is 1.1-től :) van pár dolog amit megnéznék de szerintem ha próbálgatásra kerül a sor azt inkább egy teljes értékű támogatással bíró hardveren lenne érdemes :)
    Köszönöm az infót!

    [ Szerkesztve ]

  • Mögle

    csendes tag

    válasz con_di_B #14 üzenetére

    Rosszul fogalmaztam bocsánat, nekem OpenCV-ben minden filter :) Olyanra gondoltam mint pl Lucas-Kanade optikai folyam számítás vagy mint a Watson-Ahumada "emberi vizuális mozgásérzékelési modellre épülő" mozgás számítás (angolul jobban hangzanak) utóbbi nincs OpenCV-ben implementálva viszont elég jó kis dolog, kíváncsi lennék hogy lehetne opencl-el gyorsítani, elég sok fft-t használ (3d-set) talán azt valahogy lehetne de sajnos matekból nem vagyok túl jó és opencl-ez sem értek úgyhogy nem tudom megítélni hogy vajon elég hozzá az 1.0 vagy RV770-en érdemes lenne működtetni vagy hogy egyáltalán lehetséges-e/megérné-e opencl-el gyorsítani de mindenesetre érdekes téma, na majd egyszer :)

    [ Szerkesztve ]

  • Mögle

    csendes tag

    válasz con_di_B #16 üzenetére

    hehe
    Nem az a kifogás hanem a lustaság :D amúgy nem utálom az opencl-t csak nem fűlik hozzá a fogam :) venni kéne egy normális videokártyát de ha egyszer sok pénzt költök hobbiprojektre akkor inkább fpga, az jobban érdekel – tudom, a videokártya mellett szól hogy lehet vele játszani is de az már nem köt le, úgyhogy azzal dolgozok ami van :)

    Nos, a Watson-Ahumada algoritmust két a NASA optikai kutatólaboratóriumában dolgozó matematikus találta ki, azt átalakítani úgy hogy egy párhuzamos feladat végrehajtásra kitalált architektúrán működjön nem egy péntek délutáni meló :D azt inkább meghagyom a nálam okosabbaknak, viszont logaritmikus mozgásvektor keresést implementálni RV770-re talán reálisabb, aminek a lényegi része a mean absolute error ami végül is egy mátrix összeadás egész számokkal (van egy 1/N^2-es tag is de azt az összeadás után is el lehet végezni a visszaadott értéken).
    Szerinted ezt RV770-en (vagy ehhez hasonlón) van értelme működtetni, mármint lenne akkora szignifikáns sebességbeli növekedés hogy megérné? Bár ez elég egyszerűnek tűnik, szerintem valaki már biztos megcsinálta :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák