Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mögle

    csendes tag

    (#2) F34R A Handbrake libx264-et használ és úgy támogatja az OpenCL-t ahogy a libx264 támogatja (tudtommal), Doom9 fórumon azt írták az x264-ról hogy nem mostanában lesz OpenCL támogatás mert nem lehet az enkódolást egy az egyben a GPU-n végezni és tologatni kell az adatokat a rendszermemóriából a GPU memóriájába oda és vissza ami teljesítmény szempontjából hátrányos valamint azt is írták hogy egésznek csak AMD APU-n lesz értelme mivel az AMD szponz ott "architéktúrálisan közelebb van" a két dolog egymáshoz. Van egy elérhető patch ami a lookahead részt végzi GPU-n de attól tartok az sem 1.0-s :) (pár hete volt egy cikk hasonló témában, a hozzászólásokban ezt kivesézték a többiek :) ) Encoderek közül csak az AMD AVIVO-t próbáltam, most már talán más a neve és nem is opencl-t használ hanem brook+ -t, de az elég ronda kimenetet produkált és a bitrátán meg pár preseten kívül semmi beállítási lehetősége nem volt. Viszont gyors volt, az tény :) A Gimp-ben meg az Imagemagick-ben reménykedtem mert azokat ritkán ugyan de szoktam használni, a Photoshop CS6 is 1.1-től támogatja az opencl-t. A WinZip meg ebben a formában értelmetlen mivel csak deflated zip-et támogat opencl-en keresztül és persze az sem megy 1.0-n.

    (#3) Fiery: Ubuntun is a zárt driver van fenn és azzal működik a LuxMark, ha van támogatás Linuxra akkor Windows-ra is kell hogy legyen :) a 12.6-os legacy csomagot telepítettem fel Catalystel együtt, az openCL.dll fájl verziója 1.2.1.0, 2012.04.05, a LuxMark azt írja platform version-ra hogy "OpenCL 1.2 AMD-APP (937.2)" az AMD oldalán nem írják hogy béta lenne legalábbis nem vettem észre :)

    (#4) con_di_B: Sajnos igen, én is arra jutottam hogy akkor lesz valami ha leülök és csinálok :) pár éve próbálkoztam Stream SDK-ban Brook+ -al egy jpeg encodert csinálni (a DCT-k mentek kernelen) működött is - többnyire :D de ez egyszer szerettem volna csak felhasználó lenni :) No majd legközelebb :)

    Szóval összességben az 1.0 csak felvezetés volt, érdemben nem sok mindent lehet vele kezdeni.
    Ok.
    Köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák