Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz sb #69 üzenetére

    Alapvetően a fejlesztők is emberek, és az újabbnál újabb megoldások inkább generációváltással kerülnek előtérbe, ugyanis egy bizonyos pont után igen kevés ember szeret tanulni...

    És én még rosszabb vagyok, mint a kocajátékosok.. Én kb évek óta ugyanazokat a játékokat játszom, az elmúlt 5 évben egyedül a portal 2 mozgatott meg, hogy megvegyem, ne csak kipróbáljam. Szóval.... Engem még annyira sem érintenek ezek a dolgok általában...

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • flexxx2

    őstag

    válasz sb #69 üzenetére

    Igen ez még nem a jelen, de nézd a 4magos procikat, már 2008 óta vannak, és mostanában kezd csak beérni, ehhez 6-7 év kellett.

  • MC Pite

    veterán

    válasz sb #29 üzenetére

    Hujjuj, tényleg nem tudok játszani az APU-mmal? A fenébe, akkor rosszul emlékszem...

    Komolyan, mindenki ezerrel videót vág egyébként pécén amire annyira mocskosul kevés a teljesítmény?
    Én inkább azt várom hogy elkezdjék támogatni a trueaudiot, aki A3D-zet, az tudja miről van szó :K

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz sb #101 üzenetére

    Hát itt:
    "Koca játékos gépnek sem jó már régóta, mert a 2100+ ram (több is kell, hogy jusson a gpu-nak is) helyett egy kis dvga-val 100x jobban elvagy a budget kategóriában is."

    Üssük fel az ipont... 6800K-m 34K (persze tuningolva gyorsabb, de vegyük csak az alapot).
    3-400Mhz-el lasabb az X4 860K (26K). Legközelebb az A10 5800K áll hozzá, ami hopp, 28K. Körbenézek kétezerből milyen vga-t találok... Egy passzív R7 240 legalább 20K.

    Tudom, ez is kicsit kisarkított, mint az is amit te említettél.
    Egy letiltott IGP-jű proci olcsóbb, több marad diszkrét vga-ra, ha kell külön vga. Viszont ha nem kell sok erő, sokaknak jó lehet az APU. Ma is, nemhogy régóta nem alternatíva, nem, nem vagyok el 100× jobban egy 240-el/6670-el. Igen, egy 30.000es kártya már tuti erősebb, ez tényleg igaz - de kapunk egy passzív majd huszast érő kártyát tizen-huszon feláérért, és akadnak ennek még egyéb előnyei is időnként (hely, hűtés, fogyasztás, és a jövőbeni tartalékok az apu igp/hang részében).

    De 31K egy Core i3-3240, 29K egy 2120... Milyen vga kéne mellé ami hasonló, és mehet 1920×1200ban vel a játék akár? (Source motoros cuccok, need for speedek, UT3 van néha terítéken).

    Vagy mit vennél ennyiből(30-35K), most, hogy az öreg 6800/5800
    nál csak jobb frissebb/ropogósabb cuccok vannak kint proci és vga terén is? Számolhatsz plusz 5K-t a gyorsabb ramokra az apu-s felállsban. Számolj egyet te is, nem egy atomfizika... :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • AxBattler

    félisten

    válasz sb #122 üzenetére

    Igazad van, ezért is váltottam Haswell-re, de néhány dologról elfeledkezel:
    - az APU-ra sajna kell még egy utángyártott hűtő is, még ha az olcsóbb fajtából is;
    - mindenki azzal jön, hogy Penya alá milyen jó olcsó lapok vannak, dejó, bezzeg az AMD... Hát nem. Egyrészt léteznek ugyanúgy olcsó A58-as deszkák, amik minimum ugyanazokat a fícsöröket vonultatják fel. Másrészt akármelyik platformot is választja az ember, hosszútávon szívás a kókány deszka. Kérdezhetném: vásárlás után 2-3-4 év múlva H61/H81-es lapon fog a júzer fejleszteni Pentiumról i5-re? :U

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #126 üzenetére

    Csúcs AMD lap 30k, csúcs Intel lap 100k. Öööö.. miről beszélünk akkor?
    Vagy ne nézzük a csúcsot. Elég a felső kategória: 20k vs. 40-50k. De. Drága Intel lapot venni.
    Azt a 10k-s lapot kend a hajadra kb. 3 év után úgy leég mint a hajszárító szvsz. :U

    @(#128) Szaby59:
    Abba a 20k-s AMD lapban is úgy húzhatod az APU-t, ahogy csak a hűtésed bírja. ;)
    Szálljatok le pls a magas lóról. Menjetek Intel totyikba trollkodni. Unalmas. Az APU egy nagyon jó ár/érték arányú rendszer. Én hiába néztem a CPU+dVGA párosítás eshetőségét, direkt még Intel oldalról is megnéztem érdemes-e, de végül az A8-5600K-nál tettem le a voksom. Ja igen, és nem csalódtam a teljesítményben. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Nem!

  • AxBattler

    félisten

    válasz sb #126 üzenetére

    Akkor jó. :P
    Amúgy is csak félszívvel tudnék vitatkozni a leírtakkal.
    Viszont sehol nem említettem 40k-s lapokat, a 18-20k-körüli kategória elég, de ez alatt inkább nem.

    Igen, ahogy korábban írtam, a legnagyobb fail a kevésbé változatos alaplap-felhozatal, főleg ITX-fronton.
    Egyébként meg ja, a veled való társalgásaim alapján (is) váltottam i3-ra... :(

    "Szörnyű így ésszel élni."
    Most mondd meg... :))

    (#127) SylverR
    Nálam az Asus Crossblade Ranger 50k, de ha tudsz valahol 30k-ért, akkor már rohanok is... :DDD

    Szerk.:
    Jönnek a H91-es lapok is: Asrock H91M-PLUS

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #129 üzenetére

    Ez nem sértődött önigazolás. Pusztán nem látom át, nem értem mi a fene bajod van.
    Egyértelmű, hogy a 10ezerért adott Intel lap anyagminőségben meg sem közelíti a 15 ezres AMD-t. Ez tény, pont. Számomra ez egy fontos tényező. Neked lehet nem, további jó szerencsejátékot hozzá. :R

    Úgy jutottunk el oda, hogy bizonyítottam, hogy drágább az Intel. Ugyanazt a kategóriát Intelbe, úgy, hogy felfele akarsz majd fejleszteni, 30 körül, vagy afölött kapod meg, míg AMD-ből 20-ért már utánad vágják.

    @(#130) AxBattler: Hehe. Eztet még nem láttam árlistában. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nem!

  • AxBattler

    félisten

    válasz sb #136 üzenetére

    "Őőőő, valami rosszat tettem? Vagy mi a lekonyuló szmájli?"
    No offense, csak akkor szembesültem végleg az APU-k árnyékos oldalával. ;)
    Még az A8-7650K-ra kíváncsi leszek, csak az ITX lapok ne lennének ennyire drágák hozzá...

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • MC Pite

    veterán

    válasz sb #122 üzenetére

    Tehát nem vetted a fáradtságot, én keresgéljek megint, értem.
    1333-as ramot raknál az inteled mellé? 1600 alá már a legtöbb pc gyártó sem megy (nem olcsóbb).
    2133MHz tuning ram CL11-es 8 gigás kit 26K (én CL9est vettem ennyiért újonna ph-ról, postával).
    1333 :U Ok, a legolcsóbb CSX 4GB DDR3 1333MHz CL9 11,5K × 2, durván 23K (de 1600asból 21K körül is kijön), azaz durván 3-5K a felára a gyorsabb memóriáknak (több garinak, hűtésnek, stb).
    Le kell csippenteni fél gigát az APUnak, ez igaz. Az intelesek rakjanak rá ramdriveot. Aki apunak 2 gigát az ***, vagy sose mérte ki mennyit hoz. Aki szemre megmondja mikor engedek 1 gigát és mikor felet, kap egy rekesz általa választott italt tőlem, ellenkező esetben én választok italt.

    APU ellen mi való? A 21 procis 2014-es tesztben akkor hülyeséget írnak, meg mindenki aki azt mondja hogy egy i3 az ellenfelük, szintén rosszul tudja; legyen, i3-nál kisebb procival is számoltam előzőleg.
    "Pusztán az x86-os CPU teljesítményt tekintve az AMD A10-5800K APU átlagosan majd 44%-kal gyorsabb a Celeron G555-nél, ami tetemes előny. Mindez annak köszönhető, hogy az A10 kétszer annyi magot vonultat fel, miközben azok órajele több mint 1 GHz-zel magasabban ketyeg. ... A GPU által gyorsított, játékok alatti 3D-s megjelenítési teljesítményben a Celeron G555 – Radeon HD 6670 [GDDR5!]párosa győzött, nagyjából 29%-os előnnyel, ami már elég soknak mondható.
    "

    Nekem nem sikerült, légyszi számold ki mennyiért tudsz mellé rakni egy diszkrét, külön zajforással nem rendelkező diszkrét vga-t és ha már tudjuk hogy az mi, látjuk mennyivel gyorsabb. Én egyelőre nem látom azt a nagy árelőnyt. Lapok egy árban vannak.
    34+26, azaz 60K a 6800K+2133-as 8 gigányi memória.
    i3-al nincs árelőny.
    Celeron+ram kb 17+23, azaz 40K. 22K egy DDR3as (passzív) R7 240, amivel ugyanott vagyunk ahol a part szakad. [link]

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák