Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz #16514048 #68 üzenetére

    Hát, ha az eredeti koncepciót nézzük, akkor egy részük nem szabadna/kellene, hogy megengedett legyen. Kimondottan ilyen például a raw, szerintem. Ez már nem az a szint, amit a legtöbb átlagfelhasználó megtesz egy kép érdekében, mint ahogy xda-ra sem fog a fele sem felmenni a Google Cameráért.

    Megnézi a képeket, hogy mit tud egy telefon, ott félreviszi a szarráeffektezett, rawból készült, több perces elő- utókészületet igénylő fotók, aztán meg jön a - jogos - kifakadás, hogy mennyire szar a telefon, mert 'nem is tudja' azt amit a képeken lát.

    Például engem sem az érdekel elsősorban, hogy 'ki mennyire ügyes' egy képszerkesztővel, raw konverterrel, egyebekkel, stb. hanem hogy ha megveszek egy telefont, mit tud átlagfelhasználóként, valamint itt és most használóként. Ha ettől többet ki lehet hozni, az csak jó, de hogy az elejétől szarakodni kelljen egy jó fotóért, az nem játszik.

    "szerintem sima mobilos képmegosztó oldalként nagyobb igény lenne rá"
    Ilyenből most is van egy tucat.

    (#77) hodostamas és nem az lenne a lényeg, hogy azt tudd meg, mire képes a telefon, nem pedig azt, hogy mire a kezelője? Mi alapján választanál telefont, mások képszerkesztő képességei, vagy a készülék valós tudása alapján?

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz #16514048 #84 üzenetére

    Persze, tulajdonképpen adott szempontból igazat is adok neked, én is bele-bele nézek a mondott fórumba, bár utóbbi időben már ritkán a mások által is megfogalmazott kritikák miatt (adott 'keménymag' egymás képeinek felmagasztalása, új felhasználó képeinek lehúzása, vagy úgy jobbik esetben egyáltalán hozzászólás nélkül hagyása - legalábbis épp ez volt a sláger mikor abbahagytam, azóta lehet tisztult)
    Egyébként én is 100%-os nézetben nézem állandóan a képeket, hogy hogy néznek ki :DDD (nem nagyítva, mint volt ebből is több vita, hogy akkor mit is jelent a nagyítás, meg mit a 100%-os nézet :) )

    'Szerintem népszerűbb lenne a dolog, ha nem lennének ilyen szabályok'
    Ilyen oldal van egy tucat, minek is használjam akkor ezt?

    A fórum kereshetőségével kapcsolatban, ugyan igazad van, adott esetben sokkal hasznosabb lehet, viszont emitt meg látom minden kép előnézetét. Viszont más célra is készült a kettő. Őszintén szólva volt, hogy már azért nem néztem meg a képeket egy-egy hsz-nél a fórumban, mert csak a linkek voltak beömlesztve, és egyszerűen már nem volt rá türelmem végigkattintgatni :) Főleg úgy, amikor hónapokig csak telefonról és tabletről tudtam használni a netet. Némelyik tárhely meg ahová fel voltak töltve a linkelt képek, valami förtelem lassú volt. Na meg a direkt link rendszeres kihagyása, pedig nem hiszem, hogy olyan nehezen felfogható lenne a kérés... ez pc nélkül külön öröm, főleg a gányabb képmegosztóknál...

    Mindkettőnek van értelme és haszna, összehasonlításhoz egyértelműen jobb a fórum, ebben igazad van, de egy-egy adott telefon képeit átfutni mit tud, gyorsabb az ilyen képmegosztó, már csak a több felhasználó és az előnézeti képek miatt is.

    Egy kompromisszumos megoldás az lenne szerintem, ha határozottan jelezni kellene, hogy módosított képről van szó, és ezeket elkülönülten lehetne használni, rákeresni. Máskülönben eleve hamvába holt az elképzelés, hogy filterezetlen, effektek nélküli képet várnak. Igaz, ez eleve nincs is jelezve magán az oldalon, szóval így nem tudom hogy gondolták... :)

    (Azt tudom, hogy én valószínűleg rossz üzemeltető vagy főnök lennék, mert ha elmondom mit várok és valaki nem azt teszi, akkor azt kivágnám mint a sz.rt :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák