Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolto

    őstag

    válasz yooga #11 üzenetére

    Úgy látom, a netbookos topicokban fel-felbukkanó néhány társadhoz hasonlóan te sem érted, hogy aki ilyet vesz (és valóban használni is akarja, nem csak divatmajmolásból gyűjti be), annak ezeknél a gépeknél EGY fő szempont határozza meg a vásárlást: a méret. Amikor vinni akarja magával, akkor NEM akar normál méretű laptopot táskástul, adapterestül magával cipelni.

    Hadd világítsam meg egy példával: én a feleségemnek akarok ilyet, aki angolt tanít egy főiskolán, közben kutat, doktorizik, dolgozatokat javít, vizsgáztat, szaladgál ide-oda (BKV-val!), sokszor hóna alatt az órákon használt magnóval (igen, olyan a világ, hogy NEM a főiskola adja, vagy ha adja, az olyan xar vagy komplikált, hogy inkább nem veszi igénybe), válltáskában könyvekkel, dolgozatokkal, a retiküljében a személyes cuccaival. Viszont lyukas órában, a könyvtárban, az egyetemen vagy a tanszéken csak úgy tud dolgozni vagy kihasználni a kevéske üres időt, ha van nála számítógép, amivel folytathatja az itthon megkezdett írásokat, jegyzetelhet, megnézhet ezt-azt a neten, megírhat pár emailt. Semmi extra, főleg szövegalapú alkalmazások. De egy akármilyen kis normál méretű laptop már nem fél bele az életébe és főleg a málhájába. Hát erre megoldás a netbook. Amikor hazajön, leül a szintén nem fullos, de 15,4-es laptop elé és azon dolgozik.

    Miccósz? :U

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

  • rudi

    nagyúr

    válasz yooga #11 üzenetére

    Pont az a lényege a netbooknak, hogy nem kell hozzá a sallanf. Minek nekem a bika proci, az ODD, a sok-sok gigabájtnyi hely, a hatalmas monitor, ha mindez ott van az asztali gépemben? Ami nekem kell, az egy elsősorban könnyű, terepen is jó sokáig használható dolog. Persze ettől még nem biztos, hogy Neked is ez kell, csak el kell fogadnod, hogy másnak mások az igényei, nem mindenki olyan mint Te.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák